ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی

به گزارش لیتن، برون گراترین رنگ در دکوراسیون همواره به حق خود نمی رسد. بااین حال، فقط به این علت که نارنجی رنگ اصلی دنیای طراحی نیست، به این معنا نیست که نمی توانید از آن بهره ببرید. فرقی نمی کند که رنگ نارنجی را برای بهتر نشان دادن مبلمان قدیمی خود به کار ببرید یا بخواهید حال و هوای دکوراسیون دهه 60 و 70 میلادی را به خانه خود بدهید، به هرحال، این رنگ برای استفاده در هر فضایی از خانه مناسب است. برای دکوراسیون با رنگ نارنجی باید روش این کار را بدانید و ایده هایی برای انجام این کار داشته باشید. در این مقاله، روش استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون و تمام ترفندهای لازم برای این کار را می خوانید.

ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی

نکات مهم برای دکوراسیون با رنگ نارنجی

دکوراسیون با رنگ نارنجی روشی درخشان برای دمیدن زندگی و سرزندگی در فضای داخلی است و در طول سال های اخیر، محبوبیت فزاینده ای در میان طراحان داخلی پیدا نموده است.

در دهه 1970 میلادی، رنگ نارنجی هم در مد و فشن و هم در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب بود. از این رنگ برای طراحی کف تا سقف فضاهای داخلی و هم برای زیباتر کردن طرح ها و بافت های هندسی برجسته و گل دار استفاده می شد. امروزه رنگ نارنجی سوخته حضوری فعال تر و شاید کمتر تسلط برانگیز در دکوراسیون دارد. این رنگ هنوز هم در عناصر طراحی داخلی به ویژه مبلمان و روکش های مخملی به کار می رود و ظاهر مبلمان و لوازم حصیری یا دست ساز را تکمیل می نماید.

کارشناسان طراحی داخلی معتقدند که نارنجی یک رنگ مکمل فوق العاده است و با هر رنگی عالی به نظر می رسد. چه از آن روی دیوارها بهره ببرید و چه بخواهید به وسیله لوازم جانبی با رنگ نارنجی خانه خود را تزئین کنید، این رنگ گرما، روشنایی و انرژی نشاط بخشی را به ارمغان می آورد.

رمز موفقیت در دکوراسیون با رنگ نارنجی این است که بدانید چه اندازه و چه زمانی از آن بهره ببرید چون این رنگ ممکن است به پس زمینه بسیار غالبی تبدیل گردد. برای کسانی که به این رنگ علاقه خاصی دارند، استفاده از نارنجی برای رنگ آمیزی دیوار می تواند به ایجاد یک طرح جسورانه پاییزی یاری کند. این دیوار می تواند در تمام طول سال فضای داخلی خانه چنین افرادی را زیبا کند. برای استفاده ظریف تر از این رنگ هم می تواند آن را به عنوان پس زمینه یک رنگ برجسته به کار ببرید. استفاده از رنگ نارنجی در مبلمان، تزئینات پرده ها، منسوجات و لوازم جانبی بر طرح فضای داخلی باعث می گردد که نارنجی به یک رنگ پس زمینه عالی برای شما تبدیل گردد.

علاوه بران، باید به حال و هوای دکوراسیون خانه خود هم توجه کنید. طیف های رنگی نشاط آور، پر جنب و جوش و مجذوب نماینده رنگ نارنجی برای آوردن شادی و سرزندگی به فضاهای روزمره مانند آشپزخانه رجحانن انتخاب ها هستند. طیف های رنگی تیره تر و عمیق تر مانند نارنجی مایل به قرمز یا نارنجی سوخته هم برای ایجاد حسی دنج به اتاق نشیمن و مطالعه عالی به نظر می رسند.

رنگ هایی که نارنجی را تکمیل می نمایند

اگر رنگ نارنجی با رنگ های دیگر به خوبی هماهنگ گردد، می تواند حسی خیره نماینده و پر جنب و جوش به خانه شما بیفزاید و به اتاق ها احساس انرژی و اشتیاق بیشتری ببخشد. بنابراین، تصورات قبلی خود درباره رنگ های هماهنگ با نارنجی را رها کنید و برای ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر آنچه در ادامه می خوانید را اجرا کنید.

نارنجی و رنگ های خنثی

تکه هایی روشن از رنگ نارنجی که با رنگ های خنثی احاطه شده اند کمی گرما و شادی به اتاق می بخشند. اجرای الگویی معین برای استفاده از این رنگ ها باعث می گردد که این رنگ پرتقالی کمتر شبیه کدو تنبل به نظر برسد و به جای پاییز بتوانید آن را در تمام طول سال به کار ببرید.

رنگ نارنجی را در کوسن مبلمان و تزئینات داخلی خود با ترکیبی از الگوهای گل و اشکال هندسی به کار ببرید. استفاده از الگوهای شورون و طرح های گل روی کوسن های نارنجی رنگ هم حس مدیترانه ای مدرن به یک اتاق نشیمن می دهد.

رنگ های نارنجی و سفید

استفاده از نرمی رنگ سفید به آرام کردن نارنجی روشن یاری می نماید. به عنوان مثال، رنگ آمیزی پشت یک قفسه کتاب با رنگ نارنجی به فضای اتاق حس شادی و نشاط میفزاید بدون اینکه به رنگ غالب آن اتاق تبدیل گردد. اضافه کردن کمی رنگ خاکستری به این قفسه و استفاده از آن در چراغ، فرش و صندلی های اتاق، عنصر خنثی دیگری ایجاد می نماید که به رنگ نارنجی اجازه می دهد برجسته گردد و نقطه کانونی این اتاق باشد.

سفید هم به عنوان پس زمینه ای برای نارنجی که کمی سوخته تر است و چندان روشن نیست، خیره نماینده به نظر می رسد. یک قفسه کتاب با رنگ سفید را در نظر بگیرید که پس زمینه ای نارنجی دارد. این قفسه می تواند اتاق شما را شیک تر و مجذوب نماینده تر از قبل نشان دهد.

رنگ های نارنجی و مشکی

نارنجی و مشکی در کنار یکدیگر شیک و ظریف به نظر می رسند. برای ترکیب کردن نارنجی با مشکی از مخمل نارنجی سوخته در مبلمان خود بهره ببرید. استفاده از رنگ مشکی روی راه پله و در یک نورپردازی مدرن به فضای اتاق عمق و شکوه خاصی می بخشد.

رنگ های نارنجی و خاکستری

وقتی رنگ نارنجی را برای خانه خود در نظر می گیرید، با استفاده از رنگ خاکستری، آن را به سطح بالایی از پیچیدگی برسانید. از طیف های رنگ نارنجی که ملایم تر هستند بهره ببرید و مطمئن شوید که با الگوهای کوچک و دقیق در کوسن ها و تزئینات از این رنگ استفاده می کنید.

رنگ های نارنجی و زرد

برای ایجاد فضایی شاد و روشن، رنگ های نارنجی و زرد را با یکدیگر ترکیب کنید. این دو رنگ در کنار هم برای اتاق کودک، مهدکودک ها و هر جای دیگری عالی هستند. بنابراین، اگر می خواهید خانه ای شاد و سرزنده داشته باشید از این دو رنگ در کنار هم بهره ببرید.

رنگ زرد و نارنجی را به سبکی شیک و مجذوب نماینده برای اتاق غذاخوری به کار ببرید. این دو رنگ را با رنگ سفید متعادل کنید. برای انتخاب چراغ ها و تزئینات اتاق هم به آن کمی رنگ طلایی اضافه کنید تا دکوراسیون شما ظرافت و مجذوب نمایندهیت بیشتری داشته باشد.

رنگ های نارنجی و قرمز

نارنجی و قرمز دو رنگی هستند که بیشتر مردم معتقدند با یکدیگر تداخل دارند اما این باور چندان درست نیست. ظاهری که از ترکیب این رنگ ها به دست می آید به طیف های رنگی که انتخاب نموده اید بستگی دارد. نارنجی سوخته با رنگ قرمز ملایم تر می تواند تعادل، گرما و انرژی را به اتاق بیاورد. رنگ نارنجی به خصوص در منسوجات با طرح های سنگین مانند فرش های مراکشی یا کوسن ها به خوبی با قرمز هماهنگ می گردد.

برای ایجاد دکوراسیونی روشن تر می توانید طیف های رنگی درخشان تری از نارنجی و قرمز را انتخاب کنید. الگو ها و طرح های مختلف را در این رنگ ها ترکیب کنید. به این ترتیب، اتاقی با حال و هوایی سرزنده دارید که بیش از حد خسته نماینده هم نخواهد بود.

رنگ های نارنجی و سبز

سبز آووکادویی را با رنگ های نارنجی پر جنب و جوش ترکیب کنید تا شور و شوق را به هر فضایی اضافه کنید. البته، ترکیب این رنگ ها در دفتر کار بسیار زیبا به نظر می رسد. این فضا احساس انرژی و آمادگی برای کار را در هر کسی ایجاد می نماید.

اگر عاشق رنگ نارنجی هستید اما ظاهری معمولی و آرام را ترجیح می دهید، سعی کنید رنگ نارنجی را با سبز زیتونی ترکیب کنید. به سراغ مبل نارنجی با رنگی ملایم و دیوارهای سبز زیتونی بروید. این دو رنگ با رنگ های قهوه ای و چوب هم به خوبی تکمیل می شوند.

رنگ های نارنجی و بنفش

هنگام کار با رنگ های نارنجی و بنفش، نکته کلیدی این است که زیاده روی نکنید. این رنگ ها به خودی خود هر دو پر جنب و جوش و روشن هستند. بنابراین، اگر آن ها را با هم ست کنید، می توانید هر طرحی که می خواهید را اجرا کنید.

استفاده از رنگ پرتقالی تنها در یک از عناصر دکوراسیون گاهی اوقات تمام چیزی است که برای افزایش انرژی یک اتاق ضروری است. به این ترتیب، در فضای داخلی جنب و جوش زیادی وجود خواهد داشت اما همه رنگ ها در کنار هم مجذوب نماینده به نظر می رسند و یکی بر دیگری رجحان نمی یابد و این فضای متعادل را تکمیل می نمایند.

رنگ های نارنجی و آبی

از آنجایی که آبی در چرخه رنگی دقیقا مخالف نارنجی است، ترکیب این دو رنگ با هم کار سختی نیست. این رنگ های مکمل یک تناسب طبیعی با هم دارند.

طیف های رنگی بسیار از آبی با رنگ نارنجی هماهنگ می شوند. به همین دلیل، انتخاب تنها یکی از آن ها سخت است. اگر از طیف رنگی روشن تری از آبی استفاده می کنید، طیف رنگی روشن تری از نارنجی را هم امتحان کنید.

رنگ های نارنجی و قهوه ای

از آنجایی که نارنجی رنگی بسیار گرم است، با طیف های رنگی قهوه ای کاملا هماهنگ می گردد. هنگام استفاده از طیف رنگی روشن تر نارنجی، این رنگ از پس زمینه قهوه ای گرم بیرون می آید و حال و هوای پر جنب و جوشی به فضا می دهد.

رنگ های نارنجی و سرمه ای

سرمه ای مایل به آبی تیره رنگی عالی برای هماهنگی با نارنجی است. همان طور که قبلا اشاره کردیم، از آنجایی که آبی در چرخه رنگ ها دقیقا در مقابل نارنجی قرار گرفته است، هر طیف رنگی آبی با نارنجی به خوبی هماهنگ می گردد اما سرمه ای از همه بهتر خواهد بود.

ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی

برای اینکه در فضای داخلی از رنگ نارنجی بهتر بهره ببرید، باید علاوه بر اصول کار با این رنگ، ایده هایی هم داشته باشید. در ادامه، ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی را می خوانید.

طراحی دفتر کار خانگی با رنگ نارنجی

با کاغذ دیواری به رنگ نارنجی فضای کار خود در خانه را الهام بخش کنید. نارنجی یک رنگ انرژی زا است که در صورت استفاده درست به افزایش بهره وری و خلاقیت شما برای کار در دفتر خانگی یاری می نماید. این رنگ پس زمینه فصلی کاملی ارائه می نماید که در کوتاه ترین روزهای زمستانی گرما را برای شما به ارمغان می آورد.

اضافه کردن گرما به فضای حمام

رنگ آمیزی حمام با رنگ گرم بر دمای واقعی این فضا تأثیری نمی گذارد اما می تواند گرمای روانی زیادی ایجاد کند، به خصوص وقتی که یک تابلوی هنری دیواری ارزشمند، لوازم جانبی و گیاهان را هم به این فضا اضافه کنید. در واقع، نارنجی یکی از رنگ هایی است که باید برای طراحی شیک حمام آن را در نظر بگیرید.

نارنجی سوخته یک رنگ فوق العاده زیبا است اما اگر نمی توانید از رنگ های جسورانه به درستی بهره ببرید، بهتر است سراغ آن نروید. به هرحال، نارنجی این یک رنگ جدی و جسورانه است.

انتخاب اثاثیه به رنگ نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی در اتاقی که با رنگ های خنثی طراحی شده، می تواند در انتخاب اثاثیه یا حتی رنگ دیوارها باشد. با مجموعه ای از صندلی های ناهارخوری مخملی به رنگ نارنجی سوخته اتاق غذاخوری طراحی شده با رنگ قهوه ای را زیباتر کنید.

رنگ نارنجی سوخته برای استفاده در چنین فضایی رجحانن گزینه است اما لازم نیست آن را برای کوسن ها و لوازم جانبی به کار ببرید. صندلی هایی که به این رنگ انتخاب شده باشند به اتاق غذاخوری شما همان اندازه راحتی که می خواهید را اضافه می نمایند.

استفاده از نارنجی همراه با رنگ های متضاد

به عنوان مثال، اگر دکوراسیون اتاق نشیمن شما به رنگ سبز است، افزودن تکه هایی از رنگ نارنجی سوخته به این طرح، دکوراسیونی ایجاد می نماید که هرگز از آن خسته نخواهید شد. یادگیری نحوه استفاده از چرخه رنگ ها برای طراحی داخلی ارزش آن را دارد که بتوانید نحوه هماهنگ شدن رنگ نارنجی با رنگ های طرف مقابل خود در این چرخه را یاد بگیرید. نارنجی سوخته با رنگ های آبی و صورتی های مایل به قرمز دکوراسیونی شیک و شگفت انگیز ایجاد می نماید.

لایه بندی طرح های دکوراسیون با طیف های مختلف رنگ نارنجی

هنگام تزئین اتاق با رنگ نارنجی، باید تناژها و طیف های رنگی مختلف این رنگ را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که دکوراسیون شما عمق و ماندگاری کافی را خواهد داشت. در غیر این صورت، رنگ نارنجی ممکن است فضا را یکنواخت و خسته نماینده کند.

برای طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن تمام نارنجی، از طیف های رنگی مختلف این رنگ بهره ببرید. یک فرش با رنگ ملایم هم می تواند این فضا را تکمیل کند.

کلام آخر

نارنجی یکی از رجحانن رنگ ها برای دکوراسیون داخلی است. این رنگ گرم و پر جنب و جوش به هر فضایی حس شادی و سرزندگی می بخشد. اگر به فکر دکوراسیون با رنگ نارنجی هستید باید به طیف رنگی و اندازه آن توجه داشته باشید. این رنگ می تواند به رنگ غالب دکوراسیون شما تبدیل گردد یا در جزئیاتی مانند کوسن ها یا طرح های به کار رفته در جزئیات دکوراسیون به کار رود. به هرحال، مطمئن باشید که نتیجه یک دکوراسیون مجذوب نماینده، شیک و انرژی بخش خواهد شد که هر کسی را سر ذوق می آورد.

منبع: homesandgardens

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 تیر 1403 بروزرسانی: 21 تیر 1403 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2370

به "ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای دکوراسیون با رنگ نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید