بازگشایی جاده چالوس تا اواسط هفته

به گزارش لیتن، مدیرکل بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت عملیات ترمیم و بهسازی جاده چالوس که به علت سیل آسیب دیده بود صورت گرفته و اطلاع داد که تا اواسط هفته می توان این جاده را بازگشایی کرد.

بازگشایی جاده چالوس تا اواسط هفته

به گزارش ایسنا، غلام عباس بهرامی نیا درباره شرایط جاده چالوس پس از وقوع سیل دو هفته پیش اعلام کرد: از زمانی که سیل محور چالوس را مسدود کرد، همکاران ما در راهداری البرز مشغول عملیات ریزش برداری و ترمیم و بازساری محور هستند؛ به خصوص قسمتی از محور کرج - چالوس که در اثر آب شستگی و سیل آسیب دیده بود.

وی ادامه داد: بعد از سه روز از وقوع سیل، محور چالوس از شهرستانک به سمت مرزن آباد و چالوس بازگشایی شده بود، اما از میدان امیرکبیر در خروجی کرج تا شهرستانک به صورت رفت و برگشت به علت انسداد تونل هایی که بر اثر گل ولای پر شده و شکستگی بخشی از محور مسدود بود، که در این روزها، گل ولای که باعث آسیب به تونل شده بود را تخلیه کردند و بخشی از دیوار های محور که شکسته بود ترمیم شده و شکستگی بخشی از جاده و آن گودال 50 متری هم بهسازی شد.

مدیرکل بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه در حال حاضر مراحل آخر عملیات بهسازی انجام می گردد، گفت: اکنون کار های مربوط به ایمنی مانده که در حال نهایی شدن است و اقداماتی از جمله نصب تابلو و علائم و خط کشی قسمت ها انجام می گردد تا نهایتا ظرف همین هفته و در صورت تایید ایمنی محور بتوانیم بازگشایی را اعلام کنیم.

بهرامی نیا اعلام نمود: البته تردد های محلی از روز های پس از سیل شروع شد؛ اما به علت اینکه این محور یکی از محور های ارتباطی شمال کشور است، اقداماتی برای فراهم کردن ایمنی آن انجام شده تا بتوانند ترافیک را در آنجا برقرار نمایند. درواقع پیش بینی ما این است که ظرف روز های آینده و تا اواسط هفته اگر اتفاق خاصی نیفتد، بتوانیم این جاده را بازگشایی کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1402 بروزرسانی: 4 تیر 1402 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2317

به "بازگشایی جاده چالوس تا اواسط هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی جاده چالوس تا اواسط هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید