سفر به عمان ، تماشای شن های داغ و روان (تور عمان ارزان قیمت)

به گزارش لیتن، کشور عمان، یکی از همسایگان جنوبی ایران است که در حاشیه خلیح فارس واقع شده است. جذابیت های طبیعی و تاریخی این کشور باعث شده تا عمان به یکی از قطب های گردشگری جهان تبدیل گردد و سالانه مسافران زیادی برای تماشای این کشور عربی، به آن سفر نمایند. یکی از زیباترین جاهای دیدنی عمان، صحراهای آن و تماشای منظره ها شگفت انگیز شن های روان و داغ آن می باشد. برای این کار کافیست یک ماشین مناسب تهیه نموده و در جاده های این کشور رانندگی کنید. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری خبرنگاران برای سفر به عمان همراه باشید...

سفر به عمان ، تماشای شن های داغ و روان (تور عمان ارزان قیمت)

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

سفر جاده ای در کشور عمان

در ادامه این مطلب می خواهیم در خصوص سفر به عمان صحبت کنیم. شما می توانید با اجاره یک ماشین، خودتان در جاده های این کشور رانندگی کرده و جاهای دیدنی عمان را از نزدیک ببینید. اما برای داشتن یک سفر خوب باید نکاتی را در این جاده ها رعایت کنید. سفر در جاده اصول خاص خود را دارد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. اگر کشور عمان سال 1970 را با عمان امروزی مقایسه کنیم، خواهیم دید که در این سال ها پیشرفت قابل توجهی داشته است. یکی از این دست آوردها، جاده ها و مسیرهایی است که شهرها و روستاهای این کشور را به هم متصل کرده و رفت و آمد در تمامی مسیرها را آسان کرده است.

اگر قصد سفر به عمان را دارید، به این نکات توجه کنید:

در اتوبان اطراف مسقط، با رانندگانی روبرو خواهید شد که با سرعت بالا از عقب به شما نزدیک می شوند. بنابراین در این بزرگراه باید حواس خود را کاملا جمع کنید و مراقب خود باشید.

جاده هایی هم هستند که بسیار خلوت بوده و رانندگی در آن ها آرام می باشد. این جاده ها در نزدیکی کوه ها قرار دارند و معمولا محل رفت و آمد حیواناتی مانند شتر یا بز هستند. ممکن است در حین رانندگی ناگهان یکی از این حیوانات در جلوی شما ظاهر شود. پس با احتیاط رانندگی کنید.

رانندگی در وادی ها نیز کمی خطرناک است. وادی ها بسترهای خشک رودخانه هستند که در اثر بارش باران ممکن است دچار سیل شوند.

برای رانندگی در کوهستان ها و بیابان نیز باید خودرویی مناسب داشته باشید. علاوه بر این، تدارکات لازم برای این سفرها را نیز کاملا فراهم کرده و از قبل افرادی را در جریان برنامه سفر خود قرار دهید. تلفن همراه خود را نباید فراموش کنید.

شن های روان شرقیه

تا به امروز تصاویر زیادی از جاهای دیدنی عمان، صحراها و شن های طلایی رنگ و زیبای آن دیده اید. شاید با دیدن این تصاویر با خود گفته اید، این همه زیبایی فقط در یک عکس وجود دارد و آن هم به علت افکت هایی است که به آن داده می شود. اما، باید بدانید این تصاویر جاهای دیدنی عمان به طور واقعی در منطقه شن های روان شرقیه کشور عمان دیده شده است. چشم اندازی بسیار زیبا از تپه های شنی موج دار و مسی رنگ صحرا که حدود 12.5 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور عمان را در بر گرفته است. در این صحرا تا چشم کار می نماید، فقط شن های روان دیده می شود. در این جا هیچ اقامتگاه دائمی وجود ندارد و کسی نیز در آن ساکن نیست و تنها گروه کوچکی از بدوئنی ها در بخش جنوبی آن سکونت دارند.اگر قصد دارید تا از این صحرای زیبا و شگفت انگیز دیدن کنید، باید امکانات لازم برای بازدید و اقامت در آن جا را مهیا نمایید. یکی از نیازهای شما برای گشت و گذار در این صحرا، یک خودروی شاسی بلند است که با آن بتوانید بر روی شن ها حرکت کنید. قبل از سفر حتما باید لاستیک ها را چک کنید و اندازه آن ها را کاهش دهید. این کار باعث می شود تا در میان توده های شنی گیر نکنید. کمپ هایی نیز در طول مسیر و در تقاطع ها قرار دارند که می توانند این کار را با دستمزد کمی برایتان انجام دهند.

اگر می خواهید شب را در این ناحیه اقامت داشته باشید، می توانید به کمپ های صحرایی که در بخش شمالی قرار دارند مراجعه نمایید. این کمپ ها برای یک یا دو شب اقامت گردشگران راه اندازی شده اند. در این جا چادرهای شیک و زیبایی را می بینید که برای پذیرایی از مسافران آماده شده و علاوه بر جای خواب، امکانات دیگری را نیز در اختیار آنان قرار می دهد. شما می توانید در رستوران کمپ غذا بخورید و خود را با تفریحات هیجان انگیزی مانند رانندگی با خودروهای آف رود در میان شن ها، سوار شدن بر موتورهای چهارچرخه، سواری با شتر و اسب و پیاده نوردی سرگرم نمایید. اقامت در این کمپ ها برای شما هزینه هایی به همراه دارد که چندان هم کم نیست.

کمپ شب های بیابان (desertnightscamp) یکی از این کمپ های صحرایی است که می توانید در آدرس اینترنتیomanhotels.com/desertnightscamp عکس هایی از آن را دیده و از امکانات و تفریح های آن اطلاعاتی به دست آورید. کمپ هزار شب نیز کمپ دیگری است که برای رسیدن به آن باید مساحت بیشتری را بپیمایید و به عمق صحرا بروید. اطلاعات و عکس های مربوط به این کمپ در آدرس 1000nighscamp.com واقع شده است. اگر نمی خواهید هزینه زیادی را صرف بازدید از این مکان کنید، می توانید اقامت و تفریح های گران در این صحرا را فراموش کرده و تنها به لذت بردن از زیبایی ها این منطقه بسنده کنید. شما می توانید یکی از شگفت انگیزترین جاهای دیدنی عمان و منظره ها جهان را در هنگام غروب خورشید و زمانی که بر روی تپه های شنی نشسته اید، دیدن کرده و تصویری رویایی در فکر خود بسازید.

دیدنی تخم گذاری لاک پشت ها

در سفر به عمان، ساحل راس الجنز یکی از مکان هایی است که می توانید در آن به دیدنی لاک پشت های آبی بنشینید. پس از بازدید از شن های روان شرقیه، به سمت جنوب شرق برانید تا به ساحل راس الجنز برسید. به طور کلی 7 نوع لاک پشت آبی در اقیانوس ها زندگی می نمایند که 6 نوع آن را می توان در آب های کشور عمان پیدا کرد. لاگرهدها و سبزها دو نوع از این لاک پشت های آبی هستند که در هنگام فراوری مثل به ساحل می آیند. از این رو این امکان وجود دارد که بتوانید آن ها را از نزدیک دیدن کنید. لاک پشت ها هر شب برای تخم گذاری به این جا می آیند. با توجه به این که این ساحل دارای اهمیت جهانی است، دولت کشور عمان مرکزی با نام پناهگاه لاک پشت راس الجنز را برای محافظت از این ناحیه راه اندازی کرده است که به وسیله خود دولت اداره می شود. تمام تورهای بازدید از لاک پشت ها نیز با هماهنگی و همراهی این مرکز انجام می شود.

این لاک پشت ها برای فراوری مثل به ساحل آمده اند. از این رو در هنگام دیدنی آن ها باید یک سری نکات رعایت شود تا لاک پشت دچار اضطراب نشود. در غیر این صورت جانور دچار ترس شده و به سمت اقیانوس برمی شود و در نهایت فراوری مثل متوقف شده و چرخه حیات گونه آن به خطر می افتد. در واقع مرکز پناهگاه لاک پشت راس الجنز نیز به همین علت از این منطقه محافظت می نماید. پس در هنگام دیدنی لاک پشت ها به تذکرات راهنمای گروه توجه کرده و سکوت را رعایت کنید. زیاد به لاک پشت ها نزدیک نشوید و سعی کنید از فاصله مناسب آن ها را دیدن کنید. در دید آن ها قرار نگیرید و دوربین های خود را نیز کنار بگذارید. اگر در سفر به عمان از این ساحل دیدن می کنید، می توانید شب را در پناهگاه اقامت داشته باشید. یک هتل نسبتا مناسب در این جا وجود دارد که اتاق هایی را در اختیار مسافران قرار می دهد. هزینه اتاق به همراه دو تور دیدنی لاک پشت محاسبه می شود. این تورها یک بار در صبح زود و بار دیگر عصر برگزار می شود. علاوه بر اقامت در اتاق های هتل، مسافران می توانند در چادرهای طبیعی پناهگاه نیز شب خود را سپری نمایند. پس از دیدنی لاک پشت ها در بازگشت به مسقط باید مسیر جاده ساحلی را به سمت شمال طی کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2251

به "سفر به عمان ، تماشای شن های داغ و روان (تور عمان ارزان قیمت)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به عمان ، تماشای شن های داغ و روان (تور عمان ارزان قیمت)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید