برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت غیرحضوری، شروع امتحانات از 14 تیرماه

به گزارش لیتن، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امتحانات سرانجام ترم این دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت غیرحضوری، شروع امتحانات از 14 تیرماه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری لیتن از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد حسین کریمیان با اشاره به برگزاری غیرحضوری امتحانات سرانجام ترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امتحانات دانشجویان این دانشگاه از 14 تیرماه شروع و تا 26 تیرماه ادامه دارد.

وی اضافه نمود: قرار است پروتکل هایی را برای برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری تدوین کنیم تا براین اساس نظارت و اطمینان بیشتری در فرایند برگزاری حاصل گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کوشش داشتیم امتحانات به صورت حضوری برگزار گردد زیرا امتحانات حضوری از دقت بیشتری برخوردار است و به لحاظ آموزشی نیز عادلانه تر است اما به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا تصمیم بر غیرحضوری بودن امتحانات گرفته شد.

کریمیان اظهار داشت: در امتحانات حضوری دانشجو می تواند به راحتی از استاد سوالات خود را بپرسد اما در امتحانات غیرحضوری این مزیت کمتر ایجاد می گردد.

وی مطرح کرد: فضا و شرایط برگزاری امتحانات حضوری به نفع دانشجویان است اما پس از آنالیز های انجام شده و به دلیل شیوع مجددا بیماری کرونا و عدم بازگشایی خوابگاه ها قرار است امتحانات دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: امتحانات دانشجویان ترکیبی از ارزیابی اساتید براساس ارزیابی مستمر دانشجویان در طول ترم، مشارکت در کلاس های مجازی و امتحان غیر حضوری خواهد بود.

کریمیان اظهار داشت: اگر در زمان برگزاری امتحان اینترنت دانشجو به هر دلیلی قطع شد و دانشجو نتوانست امتحان خود را تکمیل کند به تشخیص استاد درس شیوه ارزیابی مجدد دانشجو عملی خواهد بود.

آموزش مجازی جای آموزش حضوری را نمی گیرد

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کیفیت آموزش مجازی مانند کیفیت آموزش حضوری نیست اما در شرایط فعلی و شیوع بیماری کرونا مجبور به برگزاری کلاس ها به صورت مجازی هستیم.

کریمیان اضافه نمود: اساتید خیلی سریع توانستند خود را برای برگزاری کلاس های مجازی آماده نمایند و محتوای درسی خوبی برای ارائه طی ماه های اخیر برای کلاس های مجازی تهیه شده است که باید این فرایند در آینده نیز تقویت گردد.

وی ادامه داد: به طور کلی در حوزه آموزش مجازی تجربیات خوبی کسب کردیم و باید این فرایند برای آینده ارتقا یابد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در تعطیلات نوروز زیرساخت های آموزش مجازی دانشگاه تقویت و 2 سرور جدید برای این امر خریداری شد.

کریمیان اظهار کرد: برای ارتقا کیفیت آموزش مجازی دانشگاه ضروری است نرم افزارهای موجود بیشتر ارتقا یابند.

شروع برگزاری دروس عملی از 15 شهریورماه

وی گفت: برنام داریم دروس عملی را از 15 شهریورماه شروع کنیم و تا 10 مهرماه ادامه دهیم البته درحال آنالیز شرایط برای دانشجویان خوابگاهی هستیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه نمود: دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه و کلاس های عملی را ندارند می توانند درس خود را حذف نمایند.

کریمیان افزود: دانشجویان می توانند بنا به درخواست خود برای شرکت در کلاس های عملی در دانشگاه و خوابگاه (اگر شرایط آن فراهم گشت) حضور یابند. در صورت بازگشایی محدود خوابگاهها دانشگاه نیز پروتکل های بهداشتی لازم برای خوابگاه ها را اجرا خواهد نمود.

وی تاکید نمود: اگر درس عملی تشکیل نگردد و دانشجوی که باید فارغ التحصیل گردد نتواند این دروس را بگذراند برای این نوع دانشجویان تصمیم ویژه ای می گیریم.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1133

به "برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت غیرحضوری، شروع امتحانات از 14 تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت غیرحضوری، شروع امتحانات از 14 تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید