جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز مشهد در ایام نوروز

به گزارش لیتن، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: واحدهایی که بتوانند استانداردهای لازم جهت میزبانی از زائران را رعایت نمایند، از اداره کل مجوز دریافت می نمایند. در غیر این صورت از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز جلوگیری خواهد شد.

جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز مشهد در ایام نوروز

یوسف بیدخوری عصر دیروز، 12 اسفند، در جلسه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی هر ساله ستاد خدمات سفر اسکان و پذیرایی از زائران است که باید به نحو احسن انجام گردد. هماهنگی های لازم با دستگاه های مختلف که ظرفیت اسکان دارد در این زمینه به عمل آمده است. مجموع ظرفیت های اقامتی موقت و اضطراری که از اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی پروانه پهره برداری دارد، 445 هزار و 532 نفرشب اقامت است که برای آن 119 هزار و 614 تخت ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به تعداد قابل توجه زائری که در نوروز میزبان آنان خواهیم بود، 190 هزار و 218 نفرشب اقامت در مجموعه های موقت شامل مدارس آموزش وپرورش، مهمانسراهای دولتی، اماکن اقامتی مربوط به سپاه، زائرسراهای مقرون به صرفه قیمت، زائرشهر رضوی، اقامت حرم رضوی، حسینیه ها و اماکن متبرکه در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: جلساتی برای آماده سازی واحدهای اقامتی رسمی گذاشته ایم. به علت کرونا بسیاری از واحدهای اقامتی تعطیل بود که تصمیم به بازگشایی آن گرفتیم. حدود 70 درصد از واحدهای اقامتی رسمی همچنان در حال آماده سازی برای بهره برداری هستند که امیدواریم بتوانیم از ظرفیت آنان در نوروز به خوبی استفاده کنیم.

بیدخوری توضیح داد: یکی از نکاتی که اهمیت ویژه ای دارد واکسیناسیون پرسنل واحدهای اقامتی است. پایگاه هایی برای تزریق واکسن کرونا در هتل ها در نظر گرفته ایم تا بابت رعایت مصوبه ستاد کرونا مسئله ای نداشته باشیم. بعلاوه تشدید نظارت ها از تاسیسات گردشگری شروع شده که واحدهای اقامتی در ایام نوروز حداقل 2 مرتبه بازدید و نظارت خواهند شد.

وی گفت: 160 بازرس به صورت انفرادی از تاسیسات گردشگری و واحدهای اقامتی بازدید خواهند داشت. بعلاوه به صورت تلفیقی و با همراهی سازمان صمت، تعزیرات، اداره اماکن و سایر دستگاه ها بازدیدهایی از واحدهای اقامتی به عمل خواهیم آورد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی مطرح کرد: ساماندهی واحدهای اقامتی برای ما از اهمیت بالایی برخودار است. تمام واحدهایی که بتوانند در پذیرایی مسافران استانداردهای لازم را رعایت نمایند از اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی می توانند مجوز دریافت نمایند. از اداره نظارت بر اماکن عمومی تقاضا داریم همکاری بیشتری با ما داشته باشند تا بتوانیم از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز جلوگیری کنیم.

بیدخوری اعلام کرد: از دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز تقاضا دارم برای رعایت دغدغه ها و پروتکل های بهداشتی در واحدهای اقامتی موقت در کنار ما حضور داشته باشند تا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی دقت بیشتری به عمل آوریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2117

به "جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز مشهد در ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز مشهد در ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید