درد گوش و دندان رابطه دارند؟

به گزارش لیتن، پاسخ، مثبت است. والدین زیادی نمی دانند باید کودکشان را نزد متخصص گوش و حلق و بینی ببرند یا دندان پزشک؟ دردهای ناحیه سر و صورت جزو شایع ترین دردها هستند و این دردها می توانند عوامل متعددی داشته باشند. در مواردی محل درد و عامل ایجادکننده درد از طریق بیمار یا پزشک قابل تشخیص است اما در بعضی از موارد دلیل و عامل درد معین نیست یا به صورت نادرست، از طریق بیمار شرح داده می گردد.

درد گوش و دندان رابطه دارند؟

درد گوش و دندان رابطه دارند؟

نویسنده: دکترمحمدجعفر اقبال

آیا امکان دارد گوش درد داشته باشیم اما این درد مربوط به دندان هایمان باشد؟

پاسخ، مثبت است. والدین زیادی نمی دانند باید کودکشان را نزد متخصص گوش و حلق و بینی ببرند یا دندان پزشک؟ دردهای ناحیه سر و صورت جزو شایع ترین دردها هستند و این دردها می توانند عوامل متعددی داشته باشند. در مواردی محل درد و عامل ایجادکننده درد از طریق بیمار یا پزشک قابل تشخیص است اما در بعضی از موارد دلیل و عامل درد معین نیست یا به صورت نادرست، از طریق بیمار شرح داده می گردد.

به عبارت بهتر، ممکن است درد به صورت منتشر در یک طرف صورت وجود داشته باشد و محل یا دندان خاصی را به اسم عامل درد نتواند معین کند. بعلاوه محتمل است شخص یک عضو یا دندانی را عامل درد معرفی کند در حالی که عامل درد دندان دیگر در فک مقابل یا دندان های مجاور یا حتی اعضای دیگر باشد. به این نوع درد، دردهای ارجاعی گفته می گردد.

دردهای ارجاعی در ناحیه سر و صورت، بسیار شایع اند و تشخیص این دردها کاری مشکل و بسیار با اهمیت است. درد ارجاعی می تواند از یک دندان با دندان های مجاور در همان نیم فک یا با فک مقابل اشتباه گردد. بعلاوه این امکان وجود دارد که درد دندان با درد گوش - درد ناشی از سینوزیت، دردهای عروقی و درد ناشی از نورالژی اشتباه گردد. درباره بچه ها این دردها خصوصیت دیگری هم دارند. شکل گیری و رویش دندان های دایمی که همراه با تخریب و تحلیل فیزیولوژیک است. بعلاوه واکنش اطفال نسبت به درد جزو مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پیشنهاد می کنم والدین اطفال خود را برای معاینه و تشخیص نزد دندان پزشک متخصص بچه ها ببرند تا با استفاده از رادیوگرافی های لازم و آزمایش های کلینیکی اقدام لازم صورت گیرد. بدیهی است در صورت لزوم دندان پزشک متخصص بچه ها با صلاحدید خود اقدام به مشاوره با سایر متخصصان در رشته های مرتبط خواهد نمود.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1851

به "درد گوش و دندان رابطه دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درد گوش و دندان رابطه دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید