سلامتی و پزشکی

کودک درون چیست و ارتباط با آن چه تاثیری بر زندگی خواهد داشت؟

کودک درون چیست؟ برای پاسخ گویی به این سؤال نگاهی به گفته های بعضی افراد سرشناس در این زمینه می اندازیم، کارل جانگ آن را خردسال روحانی می نامد، اِمِت فاکس نام کودک کنجکاو به آن می دهد و بعضی روان درمان گران نیز آن را خود واقعی می گویند. شخصیت افراد نتیجه...

30 مهر 1399

متن تبریک تولد برادرزاده ؛ 24 متن متفاوت و خواندنی

یکی از عزیزترین افراد در این دنیا برادرزاده ها و خواهرزاده ها هستند که میزان علاقه به آن ها دست کمی از فرزند خود ندارد. تبریک تولد بردارزاده می تواند راهی برای نشان دادن عشق و علاقه به او باشد. در این مطلب متن های بسیار زیبایی برای تبریک تولد برادرزاده...

30 مهر 1399

سکه دو دلاری جدید کانادایی با یکی از آثار مشهور هنرمند هایدا

ضراب خانه سلطنتی کانادا یک سکه دو دلاری جدید در یادبود میراث بیل رید، هنرمند قبیله هایدا ضرب نموده است. این هنرمند 22 سال پیش از جهان رفت.

29 مهر 1399

آغاز سال تحصیلی جدید از 15 شهریور 99، نگرانی والدین از بازگشایی مدارس

مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: آغاز سال تحصیلی جدید در این شهرستان، شنبه 15 شهریورماه خواهد بود.

25 مهر 1399

توزیع پزشک در استان سیستان و بلوچستان عادلانه نیست

نتایج یک مطالعه نشان داد که بر اساس تمام شاخص ها، نابرابری در توزیع پزشک عمومی در استان سیستان و بلوچستان کاهش یافته، ولی در توزیع دیگر پزشکان؛ مثل پزشکان متخصص و فوق تخصص، دندان پزشکان، داروسازان و... هنوز نابرابری در سطح بالایی قرار گرفته است. ...

20 مهر 1399

جانباختن 14 تن در پی وقوع تصادف زنجیره ای

ایسنا نوشت: مدیر حوادث دانشگاه و رئیس اورژانس 115 سبزوار از جانباختن 14 تن در پی وقوع تصادف زنجیره ای در محور سبزوار به جوین اطلاع داد.

16 مهر 1399

ماسک هوشمندی که سلامتی را رصد می نماید

گروهی از محققان ایرانی مقیم آمریکا ماسک هوشمندی فراوری نموده اند که با آنالیز حرکات چشم های انسان در خواب و بیداری شرایط سلامت افراد را کنترل می نماید.

16 مهر 1399

یورگن کلوپ بهترین مربی فوتبال باشگاهی انگلیس شد

به گزارش خبرنگاران، رقابت های فصل جاری لیگ برتر فوتبال انگلیس در حالی به انتها رسید که لیورپول پس از 30 سال توانست عنوان قهرمانی در این مسابقات را کسب کند.

12 مهر 1399

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به ادعاها در خصوص آمار کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آماری که بعضی افراد با عنوان عضو ستاد ملی کرونا در مصاحبه هایشان ارائه داده اند به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

8 مهر 1399

توصیه های بهداشتی برای سفرهای تابستانی 99

توصیه های بهداشتی که بهتر است در سفرهای تابستانی رعایت کنیدقطعا از روزی که ویروس کووید-19 در دنیا فراگیر شده، به قدری در خصوص آن مطلب خوانده اید و تحقیق نموده اید که به خوبی از نکاتی که باید برای مقابله با این بیماری رعایت کنید آگاهی دارید و آن را در تمامی...

4 مهر 1399

سفر به مازندران اکیدا ممنوع!

مازندران، در میان استان هایی است که حدود 6 هفته در شرایط قرمز کرونایی به سر می برد به طوری که روز گذشته، لاری سخنگوی وزارت بهداشت، به این موضوع تاکید کرد که مردم از سفر غیرضروری به مازندران جداً خودداری کنند چرا که شیب صعودی شرایط بستری و ابتلا به بیماری...

3 مهر 1399

مرگ 50 میلیون شغل با همدستی کرونا و روبات ها

شیوع کرونا رفتار مردم را در سراسر جهان تغییر داد و به منظور رعایت فاصله اجتماعی، از راهکارهای فناورانه استقبال چشمگیری شد تا میزان تماس فیزیکی با دیگران به حداقل ممکن برسد؛ به همین دلیل هم فرصت هایی جدید برای اتوماسیون و فعالیت روبات ها در جهان رقم خورد.

1 مهر 1399

تاثیر فاصله گذاری اجتماعی بر آنفلوآنزای فصلی

قوانین فاصله گذاری اجتماعی که به منظور مقابله با کرونا وضع شده اند، آمار ابتلا به آنفلوآنزا را نیز با ثبت رکوردی جدید کاهش داده اند و این موضوع نشانگر این است که این اقدامات تاثیر بی سابقه ای بر بیماری های مسری دارد.

31 شهریور 1399

با خود مراقبتی از خود سالم بمانیم

خود مراقبتی گام اول سلامت است پس هر فردی با استفاده از مهارت، دانش و توان خود می تواند به صورت مستقل از سلامت خود مراقبت کند.

30 شهریور 1399

ایران، رسیدگی به رفتار مخاطره آمیز آمریکا را خواستار شد

ایران رسیدگی سازمان بین المللی هواپیمایی غیرنظامی (ایکائو) به رفتار مخاطره آمیز آمریکایی ها با پرواز ماهان را که حامل 149 مسافر و 15 خدمه در راستا تهران - بیروت در حال پرواز بود، خواستار شد.

27 شهریور 1399

پرسپولیس با تدابیر ویژه در راه اهواز و مسجد سلیمان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان با پرواز چارتر راهی اهواز می شوند و تردد آنها نیز با دو دستگاه اتوبوس خواهد بود و تجهیزات حفاظتی و بهداشتی هم از سوی کادر پزشکی در قالب یک بسته در اختیار اعضای تیم قرار می گیرد.

25 شهریور 1399

نظارت بر عملکرد صندلی های سوخت تقویت می گردد

حقیقی، بر اعمال شدید محدودیت ها تاکید و گفت: نظارت بر عملکرد صندلی های سوخت در سطح شهرستان تقویت خواهد شد و رستوران ها تنها به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

25 شهریور 1399

پادشاه سعودی از بیمارستان در نشست وزیران شرکت کرد

پادشاه سعودی که در حال حاضر در بیمارستان در حال درمان است از محل درمان خود در نشست هیئت وزیران شرکت کرد.

23 شهریور 1399

آفریقا به دنبال سرمایه گذاری در صنعت فضا

گزارش سالانه صنعت فضایی آفریقا نشان می دهد که بالغ بر 4 میلیارد دلار روی توسعه و پرتاب ماهواره در این قاره هزینه شده است و 11 کشور آفریقایی حداقل یک ماهواره در مدار زمین دارند.

22 شهریور 1399

کره شمالی از موفقیت در مرحله ابتدائی ساخت واکسن کرونا اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مرکز تحقیقات علمی پیونگ یانگ امروز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام نمود که کره شمالی در حال ساخت واکسن کووید -19 است.

21 شهریور 1399
تعداد: (211)