سکانس پایانی پراید؛ اعلام زمان تولید آخرین دستگاه

به گزارش لیتن، خبرنگاران: قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با تاکید بر این که پراید قادر به پاس کردن استاندارد تولید نیست و باید متوقف شود، شرح داد: از اول سال تا به امروز 30 هزار دستگاه پراید 131 با قیمت 38 میلیون تومان عرضه کردیم و 20 هزار دستگاه دیگر نیز با قیمت 38 میلیون تومان به تولید خواهد رسید و پس از آن پرونده پراید بسته شده و تمرکز بر تنوع محصول خواهد بود.

سکانس پایانی پراید؛ اعلام زمان تولید آخرین دستگاه

به گزارش لیتن به نقل از تسنیم، مجید باقری امروز در نشست خبری با بیان اینکه التهاب کنونی بازار خودرو محصول تقاضای کاذب است گفت سایپا امروز با دو چالش جدی در برنامه ریزی روبرو شد که تعهدات معوق از جمله این چالش ها است، اظهارداشت: براساس طرح اتوخدمت سایپا، 120 هزار متقاضی خودرو ایجاد شد که البته این طرح در مقطع زمانی خاص با هدف برطرف مشکل مالی سایپا اجرایی شد اما با تغییر قیمت ها دارندگان این قراردادها به دنبال کسب سود بیشتر بوده و برای دریافت خودرو تاکید داشتند که این امر در کنار تحریم ها و سایر تعهدات، فشاری را به شرکت وارد کرد که با ساماندهی انجام شده 90 درصد متقاضیان پیروز به دریافت خودروی خود شدند.

وی اضافه نمود: 49 هزار تعهد معوق با تکیه بر مدل جایگزین و تبدیل آنها انجام و 50 هزار خودرو نیز به 150 هزار تعهد جدید تبدیل شد که در کنار 120 هزار تعهد اتوخدمت فشار زیادی به سایپا تحمیل کرد که در نهایت ساماندهی شد.

باقری شرح داد: در همین حال 60 درصد تعهدات از جنس تعهدات رنو و برلیانس تعیین تکلیف شدند و تعداد زیادی پیروز به تحویل خودروهای خود شدند که در کنار این موارد جراحی بزرگ، توقف پراید ، تحریم و ساماندهی تعهدات باعث شد تا مدتی از ایفای تعهدات منحرف شده و با پدیده تعهدات معوق روبرو باشیم.

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با بیان این که این چالش ها امروز پشت سر گذاشته شده است، گفت: با فرض تکمیل خودروهای ناقص جمع تعهدات معوق کمتر از 50 هزار دستگاه خواهد بود که تا خاتمه شهریورماه از 20 محصول تنها دو محصول تعهد معوق خواهد داشت، براین اساس نظام برنامه ریزی سایپا به گونه ای برنامه ریزی شده که هرزمان تعهد پیش فروشی وجود داشته باشد، خودرو در موعد مقرر تحویل داده شده و از این پس هیچ گاه خودرو معوقی نخواهیم داشت.

وی در ادامه با بیان این که 50 درصد تیراژ تولید سایپا به پراید اختصاص دارد،اضافه نمود: مدیریت سایپا اعتقاد به بروزرسانی سبد تولید دارد که نمونه آن خودروی شاهین است که در پیش فروش ها با وجود سهمیه اندک، 60 هزار نفر برای ثبت نام این خودرو اظهار علاقه کرده بودند که این امر نشان می دهد مردم به برند سایپا اطمینان پیدا کرده اند.

باقری با تاکید بر این که پراید قادر به پاس کردن استاندارد تولید نیست و باید متوقف شود، شرح داد:

از اول سال تا به امروز 30 هزار دستگاه پراید 131 با قیمت 38 میلیون تومان عرضه کردیم و 20 هزار دستگاه دیگر نیز با قیمت 38 میلیون تومان به تولید خواهد رسید و پس از آن پرونده پراید بسته شده و تمرکز بر تنوع محصول خواهد بود.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با تاکید بر این که خودروی پراید جایگزین ندارد، اظهار کرد:با ارتقای ظرفیت سایر خطوط در تلاش برای تامین نیاز بازار هستیم و با تلاش کارکنان سایپا به پشتوانه تولید مناسب در این مدت و با وجود تحریم و شیوع کرونا شاهد رشد 55 درصدی صدور فاکتور نسبت به سال گذشته بوده ایم.

وی با بیان اینکه امیدواریم تولید خودرو را بدون کاهش استمرار دهیم، اضافه نمود: خوشبختانه بخش قابل توجهی از مسائل صنعت خودرو حل شده است و با تکیه بر متخصصان و مرکز تحقیقات سایپا می توان نیاز جامعه را برطرف کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1129

به "سکانس پایانی پراید؛ اعلام زمان تولید آخرین دستگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکانس پایانی پراید؛ اعلام زمان تولید آخرین دستگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید