ضرورت انتها یافتن وابستگی کشورهای آسیایی به زغال سنگ

به گزارش لیتن، دبیرکل سازمان ملل در پیامی هشدار داد که کشورهای آسیایی باید به وابستگی خود به سوخت زغال سنگ سرانجام دهند.

ضرورت انتها یافتن وابستگی کشورهای آسیایی به زغال سنگ

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل گفت: کشورهای آسیایی باید برای مقابله با تغییرات اقلیمی وابستگی خود به سوخت زغال سنگ را کاهش دهند.

به گفته دبیرکل سازمان ملل کشورهای این منطقه در میان آسیب پذیرترین کشورها در برابر گرمای جهانی هستند و ضرورت دارد که در راستای کوشش ها برای مقابله با این معضل جهانی پیشگام باشند.

دبیرکل سازمان ملل به نتایج مطالعه جدیدی اشاره نموده که نشان می دهد کشورهای آسیایی در معرض فزاینده خطر وقوع سیلاب ناشی از تغییرات آب و هوایی هستند. همچنین بر اساس این مطالعات تغییرات اقلیمی تا سال 2050 میلادی، میلیون ها نفر را در معرض سیلاب های ساحلی قرار می دهد.

در بسیاری از کشورهای آسیایی زغال سنگ منبع اصلی تامین انرژی است.

آنتونیو گوترش اضافه کرد: ضروری است تا یارانه اختصاصی به سوخت های فسیلی قطع گردد.همچنین ضروری است تاسیس نیروگاه های جدید که سوخت آن ها زغال سنگ است متوقف گردد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، گزارش ها نشان می دهد حتی با کاهش متوسط میزان انتشار گازهای گلخانه ای، شش کشور آسیایی شامل چین، بنگلادش، هند، ویتنام، اندونزی و تایلند تا سال 2050 با خطرات سالانه سیلاب های ساحلی روبرو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 762

به "ضرورت انتها یافتن وابستگی کشورهای آسیایی به زغال سنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت انتها یافتن وابستگی کشورهای آسیایی به زغال سنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید