علی نژاد: اگر شرایط AFC را نمی پذیرفتیم، 3 سال محروم می شدیم

به گزارش لیتن، سرپرست ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: 12 میزبانی را گرفتیم و 2 مورد را از دست دادیم.

علی نژاد: اگر شرایط AFC را نمی پذیرفتیم، 3 سال محروم می شدیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در خاتمه انتخابات فدراسیون ورزش های رزمی گفت: به بهتری تبریک می گویم و برایش آرزوی توفیق دارم. او از دوستان من است و سال ها با هم رفاقت داریم. من از خانواده رزمی هستم. این فدراسیون از چند جهت مهم است و بحث اول موضوع همگانی است. این رشته باید به سمت قهرمانی هم قدم های بردارد. همگانی باید در خدمت قهرمانی قرار بگیرد و فدراسیون باید سر و شکل جدیدی به خود بگیرد.

وی اضافه نمود: ما در ورزش های رزمی پیروز هستیم چون به مردم واگذار شده و ما دولتی ها کمتر در آن دخالت نموده ایم. نظم اقتصادی و سایر موارد هم باید وجود داشته باشد. سبک هایی که محتوای خاصی هم ندارد باید بازنگری شوند.این انتخابات نشان دهنده یک ائتلاف بزرگ در فدراسیون ورزش های رزمی بود. اعضای مجمع باهوش هستند که یک بار به رئیس فدراسیون تفویض اختیار کردند. از مدیران و روسای قبلی تشکر می کنم و امیدوارم بهتری بتواند برنامه هایش را به خوبی اجرا کند.

مهدی علی نژاد پس از مجمع فدراسیون ورزش های رزمی در جمع خبرنگاران گفت: 8 ماه بود که این فدراسیون با سرپرست اداره می شد و حضورم در وزارت ورزش جزو اولین برنامه هایم بود که انتخابات این فدراسیون برگزار گردد، البته به خاطر بعضی نامه های دستگاه نظارتی یک بار به تعویق افتاده بود. در مجموع مجمع خوبی برگزار گردید و نشان دهنده اجماع اعضای آن در خصوص بهتری بود که با 36 رأی از 41 رأی به عنوان رئیس انتخاب شد. امیدوارم در دوره جدید این فدراسیون شرایط بهتری داشته باشد. از رسولی رئیس سابق و عظیمی سرپرست فدراسیون هم تشکر می کنم.

وی در خصوص اینکه قبل از برگزاری مجمع حواشی وجود داشت و بعضی از نامزدها خواهان تعویق دوباره انتخابات بودند، گفت: رأیی که بهتری آورد کاملاً روشن بود که اکثریت اعضای مجمع با او هستند. کسانی هم که علاقه مند نبودند، رأی سفید یا مخدوش دادند. برگزاری مجمع قواعدی دارد، اینکه بگویند مجمع برگزار گردد یا نگردد، این طور نیست. مجمع امروز روال قانونی داشت و خواسته اعضای آن این بود که بهتری رئیس گردد.

وی در پاسخ به این سوال که شما گفتید امیدوارید ورزش های رزمی جدا شده به این فدراسیون باز گردند، گفت: من دیدگاه خودم را گفتم. این فدراسیون تخصصی است و طبیعی است که جداشده ها باید همین جا باشند.

معاون ورزش حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص لیگ قهرمانان آسیا و اینکه گفته شده بود، دستاورد بزرگی پس از مذاکره با AFC داشتیم، مطرح نمود: ما در 17 ژانویه نامه ای را از AFC مبنی بر اینکه در مسابقات پلی اف و گروهی نمی توانیم در ایران میزبان باشیم، دریافت کردیم که آن هم به خاطر مسائل امنیتی انجام شده بود که مورد تأیید ما نبود. مکاتبات در این زمینه صورت گرفت و باشگاه های ما هم قاطعانه گفتند شرکت نمی کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه اجماع همگانی صورت گرفت و ما می خواستیم از موضع خودمان که امنیت کامل ایران بود، دفاع کنیم. اگر قرار بود به خاطر ناامنی در ایران میزبان نباشیم، این مشکل دامنگیر تیم ملی هم می شد. در عین ایستادگی که انجام دادیم، لابی های پشت پرده ای هم انجام شده که از لاریجانی رئیس مجلس و وزارت امور خارجه که یاری کردند، تشکر می کنم.

علی نژاد مطرح نمود: نهایتاً تدبیر این بود که با دبیرکل AFC در مالزی صحبت کردیم و در این مذاکره اتفاق بزرگی افتاد و موضوع ناامنی را از مکاتبات برداشتیم. نهایتاً نتیجه این شد که کلیه مسابقات گروهی در داخل کشور میزبانی گردد. در عین حال پذیرفتیم که پلی اف خارج از ایران باشد.

وی تأکید کرد: ما از اصل حق میزبانی دفاع کردیم، 12 میزبانی را گرفتیم و 2 مورد را از دست دادیم در مذاکرات این شرایط به وجود می آید. اگر نمی پذیرفتیم، باید 3 سال محروم می شدیم و جریمه اقتصادی هم شامل مان می شد. این اولین بار است که AFC از تصمیم کمیته اجرایی عدول نموده و بیانیه ای صادر می نماید و ظرف یکساعت آن را اصلاح می نماید. ما در فرآیند مذارکات در درجه اول مقاومت و تهاجم، در درجه دوم مذاکره و در درجه سوم تعامل کردیم.

وی در خصوص اینکه تا یک ساعت قبل از مسابقات حق پخش نداشتیم و چرا بازی در قطر برگزار نشد، گفت: قبل از رفتن ما به مالزی این میزبانی معین شده بود و بازی باید در دوبی برگزار می شد. ابتدا ما گفته بودیم که خارج از ایران بازی نمی کنیم و دلیلی نداشت در خصوص کشور ثالث صحبت کنیم. استقلال حق پخش خوبی گرفت. صداوسیما با یک شرکت کویتی قرارداد بسته بود اما اصلا پخش تلویزیونی به آنها مربوط نمی شد و اشتباهی در این زمینه انجام شده بود. صداوسیما بعد از آن گفت چون دیر شده فرصتی برای پخش نداریم. نهایتا با همکاری خوبی که داشتیم خود استقلالی ها از حق پخشی که دریافت نموده بودند، پول شرکت اماراتی را پرداخت کردند و بازی پخش شد.

علی نژاد در خصوص اینکه سرمربی تیم ملی فوتبال چه زمانی انتخاب خواهد شد، گفت: من سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش هستم نه فدراسیون فوتبال، قرار نیست من در این زمینه صحبت کنم. فدراسیون و بهاروند جمع بندی می نمایند و اعلام می نمایند البته علوی روز گذشته گفته بود که مربی تیم ملی ایرانی است.

وی در خصوص اینکه خود شما زبان بین المللی می دانید و به مسائل حقوقی هم آشنا هستید، توصیه تان به باشگاه ها چیست؟ گفت: اصولاً در مسائل بین المللی باید مشاور حقوقی بین المللی داشته باشیم. برای کارهای خارجی هم توصیه ما به باشگاه ها همین است البته فدراسیون فوتبال خودش افراد خبره ای را در این زمینه دارد. بعضاً بعضی بی دقتی ها می گردد باید با دقت عمل کنیم تا مسائل کمتری ایجاد گردد.

وی ادامه داد: فوتبال هم جنبه ملی داشته و وزارت ورزش هم پای کار آمد، یاری کرد که این یاری هم مؤثر بود. بعضی اوقات می گویند چرا دولت دخالت می نماید اما اگر دولت نباشد، ورزش پیش نمی رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 853

به "علی نژاد: اگر شرایط AFC را نمی پذیرفتیم، 3 سال محروم می شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: اگر شرایط AFC را نمی پذیرفتیم، 3 سال محروم می شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید