غذایتان را در ظروف بلند و باریک بخورید!

به گزارش لیتن، رنگ و شکل ظروفی که برای غذا خوردن انتخاب می کنید در کنترل حجم وعده غذایی موثر هستند.

غذایتان را در ظروف بلند و باریک بخورید!

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، همیشه به ما گفته شده است که کاهش وزن و لاغری نتیجه عادات غذایی سالم و جلسات ورزشی شدید است. بنابراین، این سوال مطرح می شود که چگونه رنگ بشقاب می تواند بر این فرایند پیچیده تأثیر بگذارد. با کمال تعجب، علم، لاغری با رنگ ها را تایید می کند و حتی آن را مورد حمایت قرار می دهد.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، این 4 روال را بعد از انجام تمرینات ورزشی دنبال کنید:

یکی از مهم ترین چالش های برنامه های لاغری، کنترل حجم وعده غذایی است که می خورید. با این حال، تسلط بر این ترفند و تمرین خوردن ذهن آگاهانه کار ساده ای هم نیست. بیشتر افراد قادر به پیگیری میزان کالری دریافتی خود نیستند و در نهایت پرخوری می کنند. اینجاست که پای لاغری با رنگ ها و رنگ بشقاب وارد میدان می شود.

مطالعات نشان می دهند اگر افراد بین بشقاب و غذا تضاد بیشتری داشته باشند، احتمالا کمتر غذا می خورند. اگر در یک بشقاب تیره غذایی با رنگ روشن بخورید، احتمالاً غذای کمتری خواهید خورد. یک دلیل این است که غذای رنگ روشن در بشقاب تیره شما خودنمایی می کند. اما در یک بشقاب با رنگ روشن، غذا و رنگ بشقاب با هم مخلوط می شود و شما بیش از حد غذا می خورید.

برای لاغری با رنگ ها بهتر است از غذا خوردن در بشقاب های زرد، قرمز و نارنجی پرهیز کنید، زیرا معلوم شده است که این رنگ ها اشتهای ما را تحریک می کنند.

این رنگ ها، به ویژه قرمز، فشار خون و ضربان قلب ما را افزایش می دهند و احساس گرسنگی بیشتری در ما ایجاد می کنند.

با این وجود رنگ های خاکستری، سیاه، قهوه ای و بنفش به عنوان مهار کننده اشتها در نظر گرفته می شوند.

با خوردن غذا در بشقاب هایی که به این رنگ ها هستند، احتمال پرخوری کاهش می یابد. رنگ آبی برای لاغری با رنگ ها، بهترین است.

مطابق با مطالعات، که غذا خوردن در بشقاب آبی تیره می تواند به شما کمک کند تا اندازه غذا را بهتر کنترل کنید.

در کنا رنگ ظروف شکل آن ها نیز در کاهش وزن نقش دارد. خوردن غذا یا نوشیدنی از یک لیوان یا کاسه بلند و باریک بهتر از یک ظرف بزرگ است.

هر دوی آن ها ممکن است به همان میزان مایعات یا غذا را در خود داشته باشند، اما مطالعات نشان می دهند که کسانی که برای غذا خوردن از یک ظرف باریک و بلند استفاده می کنند احساس می کنند که بیشتر غذا خورده اند و زودتر دست از غذا خوردن می کشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1611

به "غذایتان را در ظروف بلند و باریک بخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذایتان را در ظروف بلند و باریک بخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید