قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد

به گزارش لیتن، خبرگزاری خبرنگاران- دادسرای عمومی و انقلاب تهران از تشکیل قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش اطلاع داد.

قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اظهار داشت:

به دنبال اعلام گزارش های مردمی و ضابطین مبنی بر ایجاد ناامنی در بعضی از نقاط شهر تهران توسط اراذل و اوباش، تاکید اخیر ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر برخورد قاطع محاکم با اشرار و ناامن نمایندگان جامعه و بازدید دکتر علی القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران و بعضی از معاونشان از محلاتی در تهران برخورد با این هنجارشکنان در دستور کار نهاده شد.

در همین رابطه جلسه ای به منظور ارزیابی اقدامات و ارتقای سطح هماهنگی و تشدید اقدامات مقابله ای علیه اراذل و اوباش با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران، فرماندهان ارشد نظامی، انتظامی و امنیتی استان و قضات ذیربط در دادسرای تهران تشکیل شد.

علی القاصی مهر در این جلسه با اشاره بر ضرورت ارتقای امنیت عمومی و احساس امنیت بر لزوم انجام اقدامات هماهنگ ضابطین برای مقابله با اراذل و اوباش تاکید نمود و گفت: در این راستا باید خلاهای اجرایی و مدیریتی مرتقع گردد و با تشدید اقدامات و برخورد علیه این دسته از افراد که با هنجارشکنی های خود باعث ایجاد احساس ناامنی در بین مردم شده اند، فضا را برای آنها ناامن کرد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز دادستانی تهران است، گفت: به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه نمی دهیم که به امنیت مردم کوچکترین خدشه ای وارد نمایند و با قاطعیت، سریع و بدون اغماض با آنهایی که بخواهند کوچه و یا خیابانی را ناامن جلوه دهند برخورد خواهیم کرد.

در این جلسه دادستان عمومی و انقلاب تهران پیرامون تشدید اقدامات علیه مخلان نظم و امنیت عمومی ؛ تقسیم و تفکیک وظایف میان ضابطین، انجام اقدامات ایجابی، پیشگیرانه و سلبی در مورد اراذل و اوباش موضوعاتی را مطرح کرد.

یکی دیگر موضوعات از مهم مطرح شده در این نشست ایجاد قرارگاه مشترکی با موضوع و مدیریت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور دستگاه های امنیتی و انتظامی به منظور مقابله با هنجارشکنی بود.

صدور دستورات قضایی برای شناسایی، رصد، نظارت، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

همچنین مقرر شد عوامل اصلی هنجارشکنی ها توسط ضابطین سریعا شناسایی شده و پس از مستندسازی اتهام، آنها در کوتاهترین زمان ممکن با حکم قضایی بازداشت شوند.

برگزاری جلسات قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش هر 15 روز یکبار با حضور مسئولان ارشد قضایی، انتظامی و امنیتی استان تهران نیز یکی دیگر از اولویتهایی بود که در این جلسه بر روی آن تاکید شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1358

به "قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید