موضوع نشست وین؛ رایزنی درباره برطرف تحریم و مسائل هسته ای

به گزارش لیتن، تهران (پانا) - هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز آدینه 13 فرودین به صورت مجازی شروع شده بود، از ساعت 14:30 دقیقه به وقت محلی (17:00 به وقت تهران) در وین از سر گرفته می گردد.

موضوع نشست وین؛ رایزنی درباره برطرف تحریم و مسائل هسته ای

به گزارش وزارت امور خارجه، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست برعهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی را در این نشست همراهی می نمایند.

رایزنی های فنی در قالب نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست می باشد.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دو جانبه با روسای سایر هیات های 4+1 برگزار می گردد. در این چارچوب، شامگاه دوشنبه ملاقات دوجانبه با چین صورت گرفته و صبح سه شنبه نیز ملاقاتهایی با هیات روسیه و اتحادیه اروپایی تنظیم شده است.

شایان ذکر است همانطور که قبلا نیز تاکید شده است هیچ نماینده ای از آمریکا در نشست کمیسیون مشترک یا نشست های کارشناسی مرتبط با آن شرکت نخواهد کرد و هیچ گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با آمریکا در دستورکار هیات کشورمان نمی باشد و مذاکرات صرفا در چارچوب برجام و با حضور نمایندگان ایران و کشورهای 4+1 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1671

به "موضوع نشست وین؛ رایزنی درباره برطرف تحریم و مسائل هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع نشست وین؛ رایزنی درباره برطرف تحریم و مسائل هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید