اخبار اقتصادی

نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب در گالری سوره بوشهر افتتاح شد

معاون هماهنگی امور مالی استاندار بوشهر در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: صنایع دستی از بخش های ویژه و خاص اقتصاد غیرنفتی است که با استفاده از منابع داخلی فراوری و دارای ارزش افزوده بالایی است.

12 مرداد 1398

جلیقه زرد ها چه کسانی هستند؟

خبرگزاری ایسنا: این روزها کلیدواژه جلیقه زردها در رسانه های مختلف زیاد تکرار می گردد؛ افرادی که در فرانسه دست به اعتراضات گسترده ای زده اند.

11 مرداد 1398

رتبه بندی کشورها ازنظر سختی راه اندازی کسب وکار اعلام شد

یونان دارای سخت ترین شرایط برای راه اندازی کسب وکار در بین کشورهای جهان اعلام شد.

9 مرداد 1398

توسعه بزرگراه ها در اردبیل

پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار:اردبیل به عنوان یکی از استان های شمال غربی کشور یکی از مناطق مستعد در حوزه کشاورزی و گردشگری است و سالانه درآمد هنگفتی از این طریق نصیب اردبیلی ها می گردد.

7 مرداد 1398

کاهش واردات موبایل در پاکستان پس از افزایش نرخ دلار

در پی افزایش نرخ دلار مقابل روپیه پاکستانی واردات موبایل توسط شهروندان این کشور نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

4 مرداد 1398

سطح مبارزه با ملخ صحرایی در 8 استان کشور 295 هزار هکتار است

تهران- خبرنگاران- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: سطح مبارزه با ملخ صحرایی در کشور 295هزار و 414 هکتار از اراضی مرتعی 8 استان کشور اجرا شده است.

3 مرداد 1398

واکنش های عربی به انفجارها در بندر الفجیره

شورای همکاری خلیج فارس و بعضی کشورهای عربی، عملیات خرابکارانه در آب های منطقه ای امارات را محکوم کردند.

30 تیر 1398

استارت آپ ها برای دریافت تسهیلات از صندوق به سراغ شتاب دهنده های دانش بنیان بروند

جلسه پرسش و پاسخ نخستین رویداد مدیریت هوشمند پسماند شهری، با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در تالار شمس تهران برگزار گردید.

24 تیر 1398

ظریف در روز خلیج فارس، کشورهای منطقه را دعوت به همکاری کرد

وزیر خارجه کشورمان در روز ملی خلیج فارس گفت: شکوفایی حوزه خلیج فارس نیازمند توجه به رویکرد منطقه قوی است.

24 تیر 1398

زرافه ها هم در فهرست حیوانات در خطر انقراض قرار می گیرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک تایمز، مقامات آمریکایی می گویند قصد دارند زرافه ها را از فهرست حیوانات آسیب پذیر خارج کرده و در فهرست حیوانات در معرض انقراض قرار دهند. البته تکمیل فرایند بررسی این موضوع ممکن است تا 12 ماه به طول بینجامد.

22 تیر 1398

سراج: همکاری های قضایی ضامن پویایی طرح کمربند - راه است

پکن- خبرنگاران- رییس سازمان بازرسی کل کشور که برای شرکت در اجلاس بین المللی کمربند-راه به چین سفر نموده است در دیدار با دادستان عالی این کشور گفت: همکاری کشورهای عضو در عرصه های قضایی، نظارت و بازرسی، آمبودزمانی و مقابله با فساد، ضامن دوام و پویایی این...

21 تیر 1398

صدور جریمه 300 میلیارد تومانی برای پروژه ایران مال

خبرنگاران آنلاین:سخنگو شورای شهر تهران گفت: برای پروژه ایران مال حدود 300 میلیارد تومان جریمه صادر شده است که البته این رای کمیسیون بدوی است و قابلیت تجدیدنظر وجود دارد.

20 تیر 1398

تاسف عمیق فیلمساز برنده اسکار ، انتقاد از یاری سینمایی دولت یونان

یاری 630 هزار یورویی دولت یونان به نوزدهمین پروژه کارگردانی کوستا-گاوراس با انتقادهای گسترده رسانه ها و کارشناسان روبرو شده است.

17 تیر 1398

چکیده دیدگاه های اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور منتشر شد

چکیده دیدگاه ها و نقطه نظرات استادان و صاحب نظران دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از سوی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور منتشر شد.

17 تیر 1398

شرکت تسلا با تیغ دو لبه فروش آنلاین چه خواهد نمود؟ ، آنالیز بزرگ ترین تغییر شیوه فروش خودرو در دنیا

شرکت تسلا اخیرا اعلام نموده است که دیگر خبری از فروشگاه های رایج خرید و فروش خودرو نخواهد بود و از این پس تمامی فروش خودروهای شرکت تسلا به شکل آنلاین خواهد بود. این موضوع حواشی متعددی داشته است.

13 تیر 1398

رسانه های آسیا ظرفیت بالایی برای فعالیت مشترک دارند

بوائو- چین- خبرنگاران- سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (خبرنگاران) در گفت و گو با رسانه های چین با اشاره به اهمیت و صندلی رسانه های آسیایی تاکید نمود: ظرفیت رسانه های آسیا بسیار فراتر از وضعیت کنونی است و رسانه های قاره کهن باید خیلی قوی...

11 تیر 1398

آمادگی موسسه شیکاگو برای تحویل الواح هخامنشی به ایران

مطابق با آنچه در روزهای اخیر خبرگزاری های رسمی کشور مطرح نموده اند گویا قرار است که موسسه شیکاگو مابقی الواح هخامنشی را به ایران باز گرداند. بنابر گفته معاونت میراث فرهنگی کشور با اشاره به پیگیری های انجام شده برای بازگرداندن الواح هخامنشی به ایران...

10 تیر 1398

قیمت گوشت در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بهای هر کیلوگرم گوشت بزغاله و بره در این استان 870 هزار ریال مشخص شده و قصابان بیش از این قیمت، حق فروش ندارند.

4 تیر 1398

این یک هشدار جدی است!

در پی سیاست کوچک سازی دولت و برنامه های سازمان سینمایی برای ادغام برخی موسسات و نهادهای زیرمجموعه این سازمان، مجید برزگر با تاکید بر اینکه هیچ کدام از این روشها راه حل نیست بلکه حذف صورت مسئله است معتقد است با هیئت امنایی شدن انجمن سینمای جوان؛ فیلم...

31 خرداد 1398

افزایش فراوری محصولات کشاورزی با یک راه حل آبی

مدیرعامل سابق شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن انتقاد از میزان مصرف بالای آب در بخش کشاورزی، گفت: در حال حاضر میزان برداشت محصولات کشاورزی 120 میلیون تن است که برای این میزان، 98 تا 99 میلیارد مترمکعب آب مصرف می گردد و این در شرایطی است که اگر بهینه سازی مصرف...

26 خرداد 1398
تعداد: (62)