اخبار اقتصادی

وام های معیوب در بازار ملک

تهران (پانا) - گزارش رسمی درباره عملکرد سیاستی دولت در بخش مسکن، از مردودی سیاست گذار در تحقق 4 هدف کلیدی مرتبط با عرضه مسکن ارزان حکایت دارد.

19 اردیبهشت 1400

واکنش روسیه به تصمیم ایران درباره آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز سه شنبه در پیامی توییتری به تصمیم ایران مبنی بر آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم واکنش نشان داد.

18 اردیبهشت 1400

سرمایه گذاری چینی ها در صنعت و معدن ایران

تهران (پانا) - آنالیز شرایط سرمایه گذاری خارجی کشور در بخش صنعت و معدن در سال 99 نشان می دهد که 2 میلیارد و 469 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب داشتیم که سهم چین 543 میلیون دلار بوده است.

18 اردیبهشت 1400

چرا مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری به مطالبات دانشجویان پاسخ نمی دهند؟

معاون سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به وعده یک ساله مسئولان این دانشگاه برای پاسخگویی به مطالبات دانشجویان گفت: درصورت ادامه این فرایند، مستند ها را منتشر می کنیم.

14 اردیبهشت 1400

پیام کسری بودجه 1400 به بازار مسکن

یک کارشناس بازار مسکن گفت: برخی از برآوردها درخصوص کسری بودجه حدود 300 هزار میلیارد تومانی سال 1400 این پیام را به کنشگران مالی می دهد که احتمالا شرایط تورمی در امسال تداوم پیدا خواهد نمود؛ بنابراین نمی توان انتظار داشت که قیمت مسکن کاهش پیدا کند اما با...

13 اردیبهشت 1400

بودجه ویژه وزارت ورزش برای حمایت از کرسی های بین المللی

به گزارش خبرنگاران، بودجه ای که وزارت ورزش برای کسب و حفظ کرسی های بین المللی ورزش و حمایت از صاحبان شان اختصاص داده شاید نسبت به تعداد رشته ها و کرسی های مهم و تاثیرگذار که دستیابی به آنها مورد تاکید است و همچنین لزوم فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها و...

11 اردیبهشت 1400

حذف کیفیت از سبد خرید مردم

مطالعات تطبیقی و نظرسنجی های گاه به گاهی از نوع و قدرت خرید مردم در چند سال گذشته انجام شده است که نتایج آنها درصد و آمارهایی شده که از سوی مؤسساتی منتشر شده است. این که بازنشستگان طی سه سال 40 درصد قدرت خریدشان کاهش داشته یا در پنج سال گذشته 20 درصد از حجم...

9 اردیبهشت 1400

نشست استانبول درباره صلح افغانستان؛ دغدغه بازیگران داخلی و خارجی

خبرنگاران - گروه بین الملل: سرنوشت آینده افغانستان نبایستی با مداخله قدرتهای بزرگ رقم بخورد. بازیگران داخلی و دلسوز افغانستان بایستی از این نکته آگاه باشند که اکنون شرایط افغانستان نه تنها آماده شکل گیری یک نظام سیاسی و ساختار اجرایی مناسب برای آینده...

8 اردیبهشت 1400

ملاقات نماینده آمریکا در امور ایران با رافائل گروسی

به گزارش خبرنگاران، رابرت اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که هم اکنون در وین به سر می برد با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات و تبادل نظر کرد.

5 اردیبهشت 1400

اظهارات وزیر خارجه عربستان درباره اقدامات دولت اسد درباره بحران سوریه

وزیر خارجه عربستان تأکید کرد که این کشور امیدوار است دولت بشار اسد اقدامات مناسبی برای حل سیاسی بحران اتخاذ کند.

4 اردیبهشت 1400

نگهداری مرغ بیش از 50 روز در مرغداری ها ممنوع

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ 50 روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن ها از مصادیق احتکار است.

2 اردیبهشت 1400

سفر هیاتی از اقلیم کردستان عراق به بغداد با هدف نهایی کردن بودجه

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، یک منبع پارلمانی عراقی از تعیین شدن تکلیف استاندار ذیقار طی ساعات آینده خبر داد.

1 اردیبهشت 1400

خبرنگاران دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز افتتاح شد

شیراز-خبرنگاران-بهمن ماه 98 شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی معرفی شد و یکشنبه 15 فروردین ماه 1400 دبیرخانه این عنوان جهانی در شیراز آغاز به کار کرد.

30 فروردین 1400

حقوق بگیران چقدر باید مالیات بدهند؟

افزایش 25 درصدی و حداقل دریافتی 3.5 میلیون تومانی کارکنان و بازنشستگان در امسال با پرداخت تا 35 درصدی مالیات به صورت پلکانی همراه است.

29 فروردین 1400

آنتی بادی های کرونا تا 9 ماه مصونیت ایجاد می کنند خبرنگاران

نتایج یک بررسی علمی که در ووهان چین انجام و در نشریه معتبر لنست منتشر شده نشان می دهد حدود 40 درصد از مبتلایان به کرونا در ووهان تا 9 ماه در برابر ابتلای مجدد به آن مصونیت داشته اند.

28 فروردین 1400

چین: بهای حماقت و گستاخی تان را خواهید پرداخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه و در واکنش به تحریم های وضع شده از سوی اتحادیه اروپا، کانادا، انگلیس و آمریکا علیه کشورش هشدار داد: اینگونه مواضع تهمت و اهانت به عزت و صندلی مردم چین...

27 فروردین 1400

رئیس کمیسیون مالی مجلس: چالش های تامین و توزیع کالای اساسی باید رفع گردد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، چالش های موجود در تامین و توزیع کالا های اساسی باید رفع گردد.

25 فروردین 1400

نقش 10 مهندس مشهور در پیشرفت علم رباتیک خبرنگاران

رباتیک به بخشی اساسی در جامعه مدرن تبدیل شده است اما ما چگونه به اینجا رسیدیم؟ ربات ها از دوران باستان به نوعی یا به شکلی دیگر وجود داشته اند. گزارشاتی مبنی بر وجود ابزارهای اتوماتیک در یونان باستان و روم وجود دارد و بنابر گزارش ها ربات های مکانیکی ساده...

24 فروردین 1400

تجربه خرید تجهیزات صنعتی با ویترین نت

این روزها خرید اینترنتی آنقدر برایمان عادی شده که از خرید یک مسواک ساده گرفته تا یخچال و خودرو، سایت های اینترنتی را زیر و رو می کنیم تا بهترین قیمت و منصف ترین فروشنده را پیدا کنیم.

22 فروردین 1400

شب های عید مافیا

در سال های اخیر با خروج دولت از تنظیم بازار میوه، تنظیم بازار به طور کامل به دست دلالان و واسطه هایی افتاده که سازمان تعزیرات و حمایت نیز حریفشان نیستند.

21 فروردین 1400
تعداد: (484)