نگهداری مرغ بیش از 50 روز در مرغداری ها ممنوع

به گزارش لیتن، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ 50 روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن ها از مصادیق احتکار است.

نگهداری مرغ بیش از 50 روز در مرغداری ها ممنوع

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: بر اساس ابلاغیه اخیر وزارت جهاد کشاورزی و مصوبات قرارگاه تنظیم بازار کشور و استان، چنانچه مرغداران به هر دلیل برای عرضه مرغ 50 روزه با قیمت مصوب اقدام نکنند عمل آن ها از مصادیق احتکار است و عرضه کالا های خارج از شبکه محسوب می شود که علاوه بر پیگیری و اعمال جرائم قانونی مربوطه، کاربری سامانه های مربوطه جهت اختصاص نهاده به آن ها نیز تا اطلاع ثانوی و معین تکلیف توسط مراجع مربوط غیرفعال خواهد شد.

خمسه افزود: با توجه به حساسیت موضوع و لزوم کنترل جدی زنجیره تولید و توزیع مرغ، استاندار قزوین نیز بر پیگیری جدی موضوع و برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با تاثیر اصلاح قیمت مرغ بر میزان تولید این محصول، اظهار کرد: با منطقی تر شدن قیمت ها و اعلام قیمت های جدید می توان این نوید را داد که مرغداران امیدواری بیشتری برای جوجه ریزی خواهند داشت و نگران ضرر و زیان نخواهند بود.

خمسه افزود: تولید مرغ یک فرایند ادامه دار است و حدود 45 تا 50 روز زمان می برد تا یک جوجه یک روزه به سن کشتار برسد بنابراین نمی توان گفت اصلاح قیمت در این سه روز بر روی تولید چه تاثیری داشته است، اما با بدون شک آینده روشنی به لحاظ ترغیب تولیدکنندگان برای جوجه ریزی پیش بینی می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان شرح داد: مصوبات اخیر قرارگاه ساماندهی مرغ کشور موجب کاهش میزان قاچاق مرغ و توزیع خارج از شبکه قانونی عرضه خواهد شد و امیدواریم این مصوبه بتواند بر بازار تاثیر گذاشته و دست واسطه ها و دلالان را کوتاه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1623

به "نگهداری مرغ بیش از 50 روز در مرغداری ها ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری مرغ بیش از 50 روز در مرغداری ها ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید