3 استان در شرایط قرمز مصرف برق قرار دارند

به گزارش لیتن، خبرنگاران: نقشه مصرف برق کشور، نشان داد که هم اکنون سه استان و یک کلانشهر در منطقه قرمز قرار دارند.

3 استان در شرایط قرمز مصرف برق قرار دارند

به گزارش لیتن از توانیر، انتشار نقشه مصرف برق نشان داد که هم اکنون کلانشهر مشهد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد در منطقه قرمز قرار دارند.

رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده و در معرض هشدار قرار گرفته اند.از این رو ضروریست ساکنین این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود، شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخشها امکان پذیر نمایند.

انتشار این نقشه همچنین نشان داد که بسیاری از مناطق کشور به ویژه استان های واقع در مناطق مرکزی، در منطقه زرد قرار گرفته اند.

براساس این گزارش، گلستان، مازندران، منطقه غرب مازندران، گیلان، کلانشهر تبریز، سمنان، استان تهران، البرز، اصفهان، کلانشهر اصفهان، قم، استان مرکزی، خوزستان، کلانشهر اهواز، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و تبریز در منطقه زرد قرار دارند .

برپایه این گزارش هموطنان ساکن در این مناطق تنها با 5 درصد صرفه جویی در مصرف برق می توانند به منطقه سبزد تبدیل شوند.

برپایه این گزارش، مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 13 تا 17 معین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده ، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم نمایند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو،جارو برقی،ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوائل صبح، می توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1112

به "3 استان در شرایط قرمز مصرف برق قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 استان در شرایط قرمز مصرف برق قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید