5 راهکار کم هزینه برای اوقات فراغتتان در نوروز

به گزارش لیتن، زندگی امروز / در این هوای بهاری، عده ای هم به هر دلیلی مسافرت نمی فرایند. برخی از آنهایی که مسافرت نمی فرایند دوست دارند استراحت کنند و خستگی یک سال کار ار از تن به در کنند.

5 راهکار کم هزینه برای اوقات فراغتتان در نوروز

به گزارش زندگی امروز به نقل از عصر ایران، تعطیلات نوروز که می آید خیلی ها عزم سفر می کنند. از شمال تا جنوب ایران میزبان مسافران نوروزی است. بسیاری از مردم تنها و تنها در این روزها می توانند بار سفر ببندند و با خانواده دل به جاده بزنند.

تعطیلات و مسافرت نرفتن اما فرصت مناسبی است برای کارهایی که معمولا در طول سال انجام نمی دهیم.

به طور مثال:

کتاب بخوانیم. تعطیلات عید بهترین فرصت برای مطالعه است. در این روزها اینقدر زمان خالی وجود دارد که انسان می تواند چندین کتاب را بخواند. کتاب های رمان و داستان، پیشنهادی فوق العاده ای برای روزهای تعطیل است.

کتاب های رمان و داستان به شما اجازه می دهد بدون گرفتن ویزا و هزینه به کشورهای مختلف سفر کنید و با فرهنگ های مختلف آشنا شوید. کتاب، تجربیات جدیدی به زندگی انسان اضافه می کند.

مجله های نوروزی هم خواندنی هستند و می شود از خواندن آنها لذت برد.

سینما برویم. تعطیلات عید بهترین فرصت است که فیلم ببینیم. شاید در روزهای عادی از نظر زمانی فرصت نکنیم به سینما برویم. در این ایام اما می شود با خانواده به یکی از این پردیس های سینمایی رفت. فیلم دید. غذا خورد. بازی کرد و لذت برد.

قطعا اعضای خانواده، تجربه فوق العاده ای خواهند داشت و احساس می کنند روز متفاوتی را سپری کرده اند.

سفرهای درون شهری کنیم. شاید نتوانیم مسافرت برویم اما به راحتی می توانیم نقاط دیدنی شهرهای خود را ببینم. همین تهران که بسیاری از شهروندان آن دوست دارند به شهرهای دیگر بروند جاهای بسیار دیدنی دارد که مردمش هنوز آنها را ندیده اند.

در تهران چندین کاخ وجود دارد. از جمله کاخ های معروف تهران می توان کاخ سلطنت آباد، کاخ نیاوران، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، عمارت عثمانی و پل رومی، عمارت دارالفنون، حوض خانه باغ قدیم نگارستان، کاخ گلستان، کاخ مرمر و شمس العماره را نام برد.

تهران پارک های فراوانی دارد که به راحتی می شود یک روز را در آن شب کرد. دریاچه چیتگر به شدت جای خوبی است که آدم هم حس شمال را داشته باشد و هم در تهران باشد.

یک روز صبح می شود به کوه های اطراف تهران رفت. بعد از آن در فضای سبز آنجا ناهاری خورد و از آسمان پاک لذت برد.

این رفتار شامل همه شهرهای ایران می شود.

بله، سفر بهترین گزینه برای لذت بردن از تعطیلات است. اما وقتی امکانات سفر را نداریم می توانیم به سادگی از زمان خود استفاده و لذت ببریم.

آنهایی که اما هیچکدام از این رفتار را دوست ندارند می توانند آجیل بخورند، کباب نوش جان کنند و بخوابند.

تعطیلات نوروز فرصتی است که هر کس می تواند هرکاری دوست دارد انجام دهد پس سعی کنیم از این روزها استفاده کنیم.

منبع: زندگی روز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1829

به "5 راهکار کم هزینه برای اوقات فراغتتان در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راهکار کم هزینه برای اوقات فراغتتان در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید