5 قتل برای سرقت میلیونی ، عاملان قتل 2 کارگر افغانستانی بودند

به گزارش لیتن، تحقیقات کارآگاهان پلیس برای رازگشایی از قتل 5عضو خانواده ای در تویسرکان به دستگیری متهمان منجر شد. یافته های پلیس نشان می دهد عاملان جنایت دو کارگر افغانستانی هستند که در مزرعه برای این خانواده کار می کردند.

5 قتل برای سرقت میلیونی ، عاملان قتل 2 کارگر افغانستانی بودند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه همشهری، این پرونده جنایی از روز 24آذرماه امسال به دنبال مفقود شدن 5عضو خانواده ای در روستای مرادآباد تویسرکان در استان همدان ورق خورد. هیچ کس از اعضای این خانواده اطلاعی نداشت و آنها به تماس های تلفنی جواب نمی دادند تا اینکه اجساد پدر و دختر خانواده در نزدیکی گاوداری آنها کشف شد. با وجود این 3نفر دیگر شامل مادر و دو پسر دیگر خانواده سرنوشت نامعلومی داشتند. از همان روز جست وجوهای شبانه روزی برای یافتن 3نفر دیگر آغاز شد تا اینکه اجساد آنها در چاهی 70متری که نزدیکی گاوداری قرار داشت کشف شد.

قتل عام اعضای این خانواده همه را شوکه کرده بود. آنها با هیچ کس اختلافی نداشتند و همه از خوبی هایشان می گفتند. معلوم نبود چه کسی و با چه انگیزه ای دست به این جنایت هولناک زده است. در همین حال بررسی های پلیس حاکی از این بود که 2کارگر افغان برای این خانواده در زمین کشاورزی شان کار می کردند که بعد از این جنایت ناپدید شده اند. به همین دلیل نام آنها به عنوان مظنونان اصلی جنایت مطرح شد و تحت تعقیب قرار گرفتند تا اینکه پایان در حوالی تهران دستگیر شدند.

روز گذشته بهادری، دادستان تویسرکان از دستگیری متهمان خبر داد و گفت: یکی از متهمان در تهران دستگیر شده است. او در ادامه گفت: از همان روز اول کار های تحقیقاتی و پیگیری های قضایی به سرعت انجام و مشخص شد که دو تبعه افغانستانی مرتکب قتل اعضای این خانواده شده اند که یکی از آنها در تهران دستگیر شد. اظهارات دادستان تویسرکان در حالی است که آخرین خبرها حاکی از آن است که دومین متهم نیز در حوالی اسلامشهر دستگیر شده است.

جنایت به روایت پسرعموی مقتولان

حالا با دستگیری عاملان این جنایت پسرعموی پدر این خانواده در گفت وگو با همشهری جزئیات بیشتری از این حادثه را بازگو کرد. محمد ظاهری در این باره می گوید: علیرضا پسرعمویم، حدود 60سال داشت و معلم بازنشسته بود. او صاحب ملک بزرگی بود و در آن گاوداری و زمین کشاورزی داشت. او با همسرش، تک دخترش و 2پسر دیگرش زندگی می کرد. آنها از حدود 2 ماه قبل دو کارگر افغان استخدام کرده بودند که همانجا، در اتاق کنار خانه شان با آنها زندگی می کردند. کارگران مجرد بودند و سن و سال کمی داشتند. یکی حدود 18ساله و دیگری حدود 23ساله.

او که از همان روزی که خبر ناپدید شدن اعضای خانواده پسرعمویش را شنید به محل حادثه رفته بود در ادامه می گوید: این حادثه ظاهرا بین ساعت یک تا 4ظهر اتفاق افتاده بود. آن روز پسرعمویم و خانواده اش صبح تا ظهر را در بازار بودند. پس از برگشت، حوالی ظهر پسرعمویم و دخترش که دکترا داشت سر زمین مشغول کاشتن سیر بودند. ظاهرا قاتلان هنگامی که پسرعمویم خم شده بود و روی زمین کار می کرد با بیل از پشت به سرش زده بودند. همان زمان دخترش که آنجا بود این صحنه را دیده و قصد فرار داشته که قاتلان تعقیبش کرده و او را هم با ضربه به سرش کشته بودند. آنها دختر جوان را در کنار جوی آبی دفن کرده و تعدادی چوب روی جسد گذاشته بودند.

وی درباره چگونگی قتل 3عضو دیگر این خانواده می گوید: آنطور که شواهد نشان می دهد، همسر پسرعمویم و دو پسرش در خانه در حال استراحت بودند. همسر پسرعمویم زن سالخورده ای بود و به احتمال زیاد اول او به قتل رسیده و سپس پسر 15ساله شان و در نهایت پسر بزرگتر. احتمالا پسر بزرگ تر زیر کرسی خواب بوده که توانستند او را به قتل برسانند. چون او جثه بزرگی داشت و دو کارگر افغان که ریزنقش بودند رودررو نمی توانستند حریف او شوند. حتی آثار خونی که روی دیوار داخلی خانه است نشان می دهد که او را با ضربه چاقو به قتل رسانده اند.

پسرعموی مقتولان در ادامه درباره کشف اجساد می گوید: پیکرهای پسرعمویم و دخترش همان روز پیدا شد اما پیکر های 3نفر دیگر در چاهی عمیق انداخته شده بود. چاهی به عمق 70متر که 45متر بالای آن خشک و به عمق 25متر هم داخلش آب است. در نزدیکی چاه رد خونی که نشان دهد اجساد داخل آن افتاده به چشم نمی خورد اما چند نفر از افراد محلی وقتی چاه را دیدند گفتند اجساد در چاه است. قاتلان برای اینکه راز جنایت شان مخفی بماند حتی روی اجساد 8کیسه گچ هم ریخته بودند. اما پایان با کمک چند مغنی و غواص اجساد بیرون کشیده شد.

وی درباره انگیزه قاتلان از این کشتار خانوادگی می گوید: پسرعمویم شرایط مالی خوبی داشت. اما در عین حال دست و دل باز بود و به همه کمک می کرد. آنطور که من می دانم پسرعمویم چند روز قبل یک خودروی تیبا را فروخته بود و مقداری پول در خانه داشت. با اینکه از خانه وسیله خاصی سرقت نشده است اما بررسی ها نشان می دهد که قاتلان پول فروش خودرو را همراه با 8کیلو زعفران سرقت کرده اند. او درباره چگونگی ردیابی و دستگیری قاتلان می گوید: آنها بعد از قتل سوار یک پراید خودشان را به میدان فرشید تویسرکان رسانده بودند. چند نفر آنها را دیده بودند و راننده پرایدی که آنها را سوار کرده بود هم شناسایی شد و گفت آنها را از جاده سوار کرده و به میدان فرشید برده است. بعد از آن هم ردیابی های پلیس نشان داد که آنها به تهران فرار کرده اند که خوشبختانه در آنجا دستگیر شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1444

به "5 قتل برای سرقت میلیونی ، عاملان قتل 2 کارگر افغانستانی بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 قتل برای سرقت میلیونی ، عاملان قتل 2 کارگر افغانستانی بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید