احصای 60 برنامه فرهنگی در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی

به گزارش لیتن، آیسان صادقی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان گفت: طبق جلسات هماهنگی به عمل آمده تدوین برنامه های فرهنگی شهرستان ابهر مطابق آنچه در نقشه مهندسی فرهنگی مورد تأکید قرار گرفته انجام می گردد.

احصای 60 برنامه فرهنگی در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی

وی با اشاره به اینکه تحکیم بنیان خانواده و رشد جمعیت و سبک زندگی اسلامی با رویکرد جهادی از موضوعات مورد تأکید در برنامه های فرهنگی شهرستان ابهر است، افزود: به همین دلیل 60 برنامه فرهنگی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی شهرستان احصا شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با بیان اینکه در برش استانی زنجان، پنج مسئله کمبود فضا، مکان و امکان تعاملات مناسب فرهنگی و اجتماعی، تضعیف بنیان خانواده و کاهش جمعیت، ضعف کارکردی موجود در فرهنگ عمومی و کاهش نشاط اجتماعی، غفلت از هویت تاریخی، هنر ایرانی و تمدن اسلامی، کم توجهی به فرهنگ کار، فراوری و اقتصاد دانش بنیان مطرح شده است، گفت: برنامه های احصا شده در شهرستان ابهر نیز حول محور همین موضوعات اجرایی خواهد شد.

صادقی افزود: عملکرد دستگاه های فرهنگی براساس شاخص های برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی ارزیابی و با اجرای این سند، فعالیت های فرهنگی متمرکز و اثرگذارتر خواهد شد.

وی بر لزوم همکاری دستگاه های مختلف در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی استان تأکید کرد و گفت: شورای فرهنگی یک شورای باسابقه است که همه کنشگران رسمی استان و شهرستان، دستگاه های فرهنگی و دستگاه های غیرفرهنگی مؤثر در حوزه فرهنگ، عضو شورای فرهنگی هستند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2302

به "احصای 60 برنامه فرهنگی در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احصای 60 برنامه فرهنگی در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید