اخراج گزارشگر بعد از حرف های زشت به زنان بسکتبالیست

به گزارش لیتن، گزاشگری که به طور اتفاقی حرف های توهین آمیزش در مورد یک تیم بسکتبال زنان در المپیک فاش شده، بابت صحبت هایش عذرخواهی کرد. او بابت توهین جنسیتی از کار اخراج شده و واکنش های شدیدی را هم از سوی بازیکنان و مدیران تیم ها تجربه کرده است.

اخراج گزارشگر بعد از حرف های زشت به زنان بسکتبالیست

مسئولان بسکتبال بلژیک و بازیکنان تیم ملی این کشور گفته اند که قصد دارند اقدام قانونی علیه ادی دمارز، انجام دهد. گزارشگر باتجربه ای که می خواست در یک تماس تصویری از همه اعضای تیم بلژیک بابت این اتفاق غذرخواهی کند اما آن ها حاضر نشدند عذرخواهی و تماس او را بپذیرند.

دمارز که تجربه حضور در 5 دوره جام جهانی و جام ملت های اروپا را دارد، در یک ارتباط زنده در فیسبوک اظهار نظرهای جنسیتی توهین آمیزی را انجام داده. او در لحظه این صحبت ها را گفت که فکر می کرده که مخاطبانش دیگر صدای او را نمی شنوند.

او در مورد اما میسمن یکی از بهترین بازیکنان بسکتبال زنان جهان که عضو بلژیک است توهین آمیز حرف زده، در مورد ماریوله کاریو دیگر بازیکن تیم گفته: او یک مرد است و ستاره 21 ساله بلژیک بیلی ماسی که قد بلندی دارد را غول پیکر و گنده خطاب کرده است! او همچنین در مورد دو خواهر عضو این تیم یعنی کیم و هانه مستداگ گفته که یکی از آنها همجنس باز است و دیگری نه! این حرف ها باعث شده که این دو خواهر هم به شدت از او عصبانی شوند و شکایت جداگانه ای را علیه او مطرح کنند. کیم در شبکه های اجتماعی پاسخ او را داد و هانه هم در بازگشت به کشورش از بازی های المپیک توکیو نوشت: غیرمحترمانه، دردناک و عذاب آور. خیلی خوشالم که تمام شد و به خانه برگشتیم.

شبکه تلویزیونی بلژیکی VRT این صحبت ها را نظر شخصی این گزارشگر خطاب کرده و از برکناری و برخورد با او خبر داده است: در گزارش مرنام بازگشت مدال آوران به کشور، در صفحه فیسبوک، ادی دمارز گزارشگر ورزشی صحبت های ناشایستی را در مورد تیم بسکتبال زنان بلژیک مطرح رد. مدیریت شبکه به شدت با این موضوع برخورد می کند و آنها را برخلاف سیاست های شبکه VRT می داند. او از این به بعد در برنامه ها حضور نخواهد داشت چون چنین اظهار نظرهایی به هیچ نام قابل پذیرش نیست. در هفته های آینده در مورد نوع ادامه همکاری این گزارشگر در این شبکه تصمیم گیری خواهد شد.

دمارز، گزارشگر 53 ساله هم در بیانیه ای بابت این موضوع ناراحتی خود را ابراز کرد: در اوج تجلیل از مدال آواران پرافتخار المپیک، من در فضای شخصی و دور از استودیوی شبکه، اظهارنظرهایی داشتم که در آن حرف های نسنجیده ای زدم. هرگز قصد توهین به کسی را نداشتم به ویژه از نظر جنسیتی. این واقعاً باعث ناراحتی من است که در بازیهایی که تیم بلژیک اینقدر پیروز ظاهر شد، این حرفها باعث ناراحتی و کدورت شود. بنابراین صادقانه بابت این اتفاق از اعضای تیم بلژیک و مسئولان آن عذرخواهی می کنم و همچنین از تمام کسانی که احساس می کنند به آنها بی احترامی شده است.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1814

به "اخراج گزارشگر بعد از حرف های زشت به زنان بسکتبالیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج گزارشگر بعد از حرف های زشت به زنان بسکتبالیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید