برنامه های ریاضتی عمران خان برای پاکستان نوین

نخست وزیر جدید پاکستان از ثروتمندان خواست تا مالیات بپردازند و گفت که کشور باید ریاضت را برای کاهش بدهی ها شروع کند.

برنامه های ریاضتی عمران خان برای پاکستان نوین

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این درخواست ها از سوی عمران خان، نخست وزیر پاکستان با شروع فروش یگانی از خودروهای ضد گلوله دفتر نخست وزیری همراه خواهد بود.

وی در نخستین سخنرانی خود به دیدگاهش برای پاکستان نوین اشاره و بر ضرورت تغییر در کشور به وسیله ارائه یک سیستم رفاهی اسلامی، کاهش فقر و کاستن از سطح بدهی ها تاکید نمود.

وی ادامه داد: ما عادت نموده ایم تا با وام و کمک دریافت از سایر کشورها زندگی کنیم. دورنمای هیچ کشوری چنین نیست. یک کشور باید روی پاهای خود بایستد.

نخست وزیر جدید پاکستان با انتقاد از زندگی اشرافی و دوران استعماری سیاستمداران حاکم، گفت که به جای زندگی در اقامتگاه نخست وزیری، در یک ساختمان سه اتاق خوابه کوچک زندگی می نماید.

وی همچنین گفته که به جای استفاده از 524 خدمتکار که برای نخست وزیر فعال هستند، تنها از دو نفر استفاده می نماید و گفته که قصد دارد تا یگان خودروهای ضد گلوله را برای جبران کسری خزانه بفروشد.

عمران خان ادامه داد: من می خواهم به مردم بگویم که می خواهم زندگی ساده ای در پیش بگیرم و پول ذخیره کنم. از ثروتمندان می خواهم تا مالیات بدهند. فکر کنید که این جهاد در راه خداست و شما باید این کار را برای بهتر شدن کشورتان انجام دهید.

وی همچنین به این مساله اشاره نمود که پاکستان با تاثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی در خطر بسیار بزرگی واقع شده است و قول داد تا نرخ مرگ و میر مادران و نوزدان در پاکستان را که بالاترین در جهان است، کاهش دهد.

نخست وزیر پاکستان همچنین بر ضرورت کمک به 22.8 میلیون کودک بازمانده از تحصیل در پاکستان اشاره نمود که نرخ سواد در آن حدود 40 درصد است.

وی دیروز کابینه 21 عضوی خود را گفت که بیشترین آنها از سیاستمداران متخصص و با تجربه هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برنامه های ریاضتی عمران خان برای پاکستان نوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های ریاضتی عمران خان برای پاکستان نوین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید