اخبار سیاسی

زمان واریز عیدی بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگی شهر تهران زمان پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان را گفت.

10 اسفند 1399

ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

شورای نگهبان بعد از آنالیز طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری ایراداتی را به این طرح وارد نموده و آن را برای اصلاح ایرادات اشاره شده، به مجلس شورای اسلامی عودت داد.

10 اسفند 1399

روز های نفس گیر پوتین

بازداشت الکسی ناوالنی از رهبران سرشناس اپوزیسیون روسیه، ده ها هزار نفر از مردم روسیه را از خیابان های یخ زده شرق دور و سیبری تا میدان های عظیم مسکو و سن پترزبورگ به خیابان ها کشاند تا عظیم ترین اعتراض سراسری در سال های گذشته علیه نظم راکد و فساد حکومت...

6 اسفند 1399

بوگدانوف: روسیه درباره لیبی با شفافیت کامل برخورد می نماید

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، این کشور درباره لیبی با شفافیت کامل برخورد می نماید و با تمام گروه های لیبیایی در تماس است.

5 اسفند 1399

گفت وگوی تلفنی ماکرون و بایدن درباره روسیه، چین و غرب آسیا

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و فرانسه و توافق طرفین برای همکاری با یکدیگر درباره اولویتهای سیاست خارجی مشترک مانند روسیه و چین و غرب آسیا اطلاع داد.

3 اسفند 1399

تسهیلات نوسازی سواری های کرایه بین شهری با سمند

با اعلام تسهیلات نوسازی سواری های کرایه بین شهری با سمند اجرای این طرح از اواخر بهمن ماه جاری شروع خواهد شد.

2 اسفند 1399

خبرنگاران تشکیل جلسه رییس جمهورتونس با فرماندهان امنیتی درباره ناآرامی های کشورش

تهران- خبرنگاران- قیس سعید رییس جمهوری تونس با فرماندهان دستگاه های امنیتی برای آنالیز اعتراض های اخیر در بعضی استان های این کشور تشکیل جلسه داد.

1 اسفند 1399

خبرنگاران جانسون، رفتار ترامپ را محکوم کرد

لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس به صراحت رفتار دونالد ترامپ را در خصوص تحریک هوادارانش علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمله به ساختمان کنگره به باد انتقاد گرفت و آن را محکوم کرد.

25 بهمن 1399

تحلیل بازار سهام؛ بورس چرا به این روز افتاد؟

سرمایه گذاران باید انتظارات خود را از بازار تعدیل کنند، در غیر این صورت با ضرر و زیان روبرو می شوند، در حال حاضر بورس نه تنها میلی به رشد ندارد، بلکه همگی شواهد نشان دهنده آن است که با کوچکترین خبری همه فروشنده هستند، بنابراین باید سهام داران خرد با...

23 بهمن 1399

دولت و روشنفکران، الگوی توسعه قانع نماینده به جامعه عرضه نمایند

این روزها خیلی ها از شکاف های اجتماعی، مالی و تبعات آن در جامعه ایرانی می گویند. کمال اطهاری، پژوهشگر توسعه به پایگاه خبری اتاق ایران می گوید: دوقطبی شدن یا حتی چندقطبی شدن گفتمانی در جامعه عینیت آشکاری پیداکرده است. نیروها، طبقات و اقشاری که گمان می...

22 بهمن 1399

بحران خاک جدی است

خاک به قشر بسیار نازک و سطحی گفته می شود که در اثر متلاشی شدن سنگ ها درزمانی بسیار زیاد و تحت تأثیر عوامل طبیعی تشکیل شده است. خاک، حاوی موجودات زنده و مواد آلی و بستر طبیعی برای رشد و تولید گیاهان است. خاک، اساس و زیربنای کشاورزی است و ادامه حیات و بقای...

21 بهمن 1399

اردوغان: امیدوارم مرکز مشترک ترکیه-روسیه به زودی راه اندازی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز پنج شنبه در سخنانی خطاب به نیروهای ترکیه در جمهوری آذربایجان گفت که این کشور امیدوار است مرکز مشترک روسیه- ترکیه برای نظارت بر آتش بس قره باغ به زودی فعالیت خود را شروع کند.

18 بهمن 1399

در بسته ارزی دولت با صراحت بیشتری به مسئله مالیات صادرکنندگان توجه گردد

تصمیمات جلسه 177 ستاد هماهنگی مالی دولت که در تاریخ ششم آبان ماه 1399 توسط معاون مالی رئیس جمهوری ابلاغ شد، مقدمات مرتفع شدن بخش اعظم مسائل فراروی جامعه فعالان تجارت خارجی کشور در حوزه ایفای تعهدات ارزی باهدف تأمین ارز موردنیاز واردات کالای اساسی، ضروری،...

15 بهمن 1399

قطع اینترنت موبایل در اعتراضات کشاورزان هندی

هند همزمان با شروع اعتصاب غذای یک روزه صدها کشاورز معترض، خدمات اینترنت موبایل را در چندین منطقه در اطراف شهر دهلی نو قطع کرد.

15 بهمن 1399

لقب جدید ترامپ چیست؟

سوزان گلسِر* نویسنده و تحلیلگر ارشد نشریه نیویورکر در مقاله ای، بر این نکته تاکید می نماید که لقب اصلی ترامپ پس از خروجش از قدرت در تاریخ 20 ژانویه سال آینده میلادی، بازنده خواهد بود. در واقع، وی با اقدامات و رویه های مخرب و غیرسازنده اش، عملا هواداران...

14 بهمن 1399

بازار اعضای بدن در ایران چگونه شکل گرفت؟

سراسر جهان بیماران کلیوی زیادی در انتظار پیوند کلیه هستند؛ این پیوند در سایر کشورها غالباً به وسیله افرادی که به مرگ مغزی دچار شده اند، صورت می گیرد و ممکن است بیماران سال های زیادی در صف اهدا منتظر بمانند. اما ایران تنها کشوری است که خرید و فروش کلیه...

11 بهمن 1399

جزئیات پرداخت تسهیلات جدید کرونا

معاون اشتغال وزیر کار از پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور اطلاع داد و گفت: بیش از 70 درصد شاغلینی که به دلیل کرونا بیکار شدند، زنان هستند.

9 بهمن 1399

خبرنگاران معاون وزیر صمت: تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای، خوشایند نیست

شیراز-خبرنگاران- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هر چند تبدیل خودرو از حالت مصرفی به سرمایه ای صورت خوشایندی ندارد اما این رویه موجب افزایش تقاضا شده است.

6 بهمن 1399

سفر به آمریکا: آمریکایی ها نگران از دست دادن سفر به ایران هستند

حدود یک هفته پیش وقتی رییس جمهور آمریکا دستور منع صدور ویزا برای اتباع هفت کشور از جمله ایران را صادر کرد که تحت تاثیر آن بسیاری از شهروندان ایرانی در راه آمریکا و یا در فرودگاه های این کشور سرگردان شدند، وزارت خارجه کشورمان واکنش نشان داد و بیان کرد:

2 بهمن 1399

پمپئو روسیه را به بیثبات سازیِ دریای مدیترانه متهم کرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه با انتقاد شدید از روسیه ادعا کرد که مسکو ثبات در منطقه دریای مدیترانه را به خطر انداخته است.

30 دی 1399
تعداد: (392)