اخبار سیاسی

انتصاب نخستین سفیر سودان در آمریکا پس از حدود یک ربع قرن

وزارت خارجه سودان از انتصاب نخستین سفیر این کشور در آمریکا پس از حدود 25 سال اطلاع داد.

12 تیر 1399

نمکی: ماماها در کاهش مرگ و میر بچه ها و مادران نقش بسیار مهمی داشته اند

وزیر بهداشت با تبریک روز جهانی ماما، گفت: یکی از ارکان نظام سلامت در تمام سال ها ماما ها بودند که توانستند در کاهش مرگ و میر بچه ها، کاهش مرگ و میر مادران و عوارض ناشی از بارداری و زایمان، به شدت نقش آفرینی نمایند.

11 تیر 1399

طغیانی: دولت برای سرمایه گذاری مردم در بازار بورس سیگنال می دهد ، ورشکستگی در نخستین ریزش بورس

منتخب مجلس یازدهم گفت: این سرمایه گذاران در نخستین ریزش بازار بورس، بخش زیادی از دارایی های خود را از دست می دهند و جمعیت کثیری برای ورود به این بازار، زندگی خود را می فروشند و بعد از مدتی ضرر های جبران ناپذیری را تحمل می نمایند.

11 تیر 1399

60 هزار دانش آموز کهگیلویه وبویراحمد به شبکه آموزشی شاد دسترسی ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: 60هزار دانش آموز این استان به دلیل نبود زیرساخت های اینترنتی یا نداشتن گوشی های هوشمند به برنامه های آموزشی شاد دسترسی ندارند.

10 تیر 1399

دانشگاه ها برنامه تکمیل دروس عملی خود در تابستان را ارائه نمایند

اعضای بیست و هفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه های عظیم کشور، طی بیانیه ای اعلام کردند که دانشگاه ها ضروری است برنامه ای برای تکمیل دروس عملی خود با استفاده از فرصت تابستان را ارائه نمایند.

8 تیر 1399

لایحه نمای شهر تهران نهایی شد، تهیه اولین دفترچه انضباط نما

خبرنگاران: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به تهیه نخستین دفترچه انضباط نما، از نهایی شدن لایحه نمای پایتخت خبر داد و گفت: ضوابط نما در قالب یک لایحه تهیه شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

8 تیر 1399

اقدامات حمایتی از کتاب در ایّام کرونا، جوادی: از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به بعضی اقدامات این معاونت در روزهای شیوع ویروس کرونا، گفت: در این ایام از بیش از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد.

8 تیر 1399

اصلاحات در دولت الکاظمی؛ مقدمه ای برای سازش فراکسیون های سیاسی عراق

اصلاحات در دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق، مقدمه ای برای سازش فراکسیون های سیاسی این کشور پس از اختلافات و اعتراضات متعدد ایجاد کرد.

3 تیر 1399

خبرنگاران فرستاده سازمان ملل: 200 هزار لیبیایی مجبور به فرار از خانه های خود شدند

تهران-خبرنگاران- استیفانی ویلیامز فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی روز سه شنبه گفت که طی حدود دو ماه اخیر و از زمان شروع عملیات نیروهای ژنرال حفتر علیه دولت وفاق ملی در طرابلس، 200 هزار لیبیایی مجبور به فرار از خانه های خود شدند.

1 تیر 1399

سفیر چین در واشنگتن از اتهامات ترامپ انتقاد کرد

سفیر چین در آمریکا به انتقاد شدید از اظهارات رئیس جمهوری این کشور پرداخت که اتهامات بی پایه و اساس را درباره شیوع ویروس کرونا مطرح نموده که این اظهارات از اطلاعات علمی مربوط به این بیماری منحرف شده اند.

1 تیر 1399

امکان خرید متری مسکن در بورس

امکان خرید متری مسکن به دنبال عرضه سهام پروژه های مسکونی در بورس برای متقاضیان فراهم شده است.

26 خرداد 1399

کلیسای جامع بشارت مسکو، بنایی با گنبدهای طلایی

یکی از انواع ساختمان هایی که در مسکو خیلی زیاد وجود دارد و شما به تعداد دفعات زیاد در زمان سفرتان به پایتخت روسیه آن ها را خواهید دید، کلیساها هستند. یکی از این کلیساها که اتفاقا بسیار مشهور هم هست، کلیسای جامع بشارت مسکو (The Cathedral of the Annunciation) است. این کلیسای...

25 خرداد 1399

جبرائیلی: مسئله ریاست مجلس، نباید محل اختلاف نیرو های انقلاب گردد

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: بهترین راهکار این است که روی عزیزی اجماع گردد که شخصیتش، محرک تشکیل کلونی های اپوزیسیون درون جبهه ای در مجلس نباشد؛ یا نقاط ضعفی نداشته باشد.

23 خرداد 1399

روایت جهانگیری از سختی های ادغام بانک های نیروهای مسلح

خبرنگاران: معاون اول رئیس جمهورگفت: از ابتدای سال 98 خیلی نگران بودیم که فشارسنگین تری روی فروش نفت، بیمه ها، کشتیرانی و صادرات داشته باشیم به همین دلیل بودجه را تعدیل کردیم اما خوشبختانه در عملکردی که در سه ماهه سوم رخ داد، اقتصاد کشور سال...

14 خرداد 1399

وام صندوق بین المللی پول به تونس برای مقابله با کرونا

صندق بین المللی پول برای پرداخت 745 میلیون دلار وام به تونس که با خطر رکود مالی ناشی از ویروس کرونا روبه روست؛ چراغ سبز نشان داد.

13 خرداد 1399

کرونا ریشه کن نخواهد شد ، درخواست عضو کمیسیون بهداشت مجلس از دولت

یک عضو فراکسیون امید مجلس شوری اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید نمود: باید دولت قبل از فروکش کردن بحران کرونا به بازسازی اقتصادی جامعه با اعمال سیاست های اقتصادی و پولی حمایتی پرداخته و از اقشار کم برخوردار و آسیب دیده حمایت کند.

12 خرداد 1399

شروع تدریجی آزادی زندانیان طالبان پس از توقف مذاکره با دولت افغانستان

دولت افغانستان در حالی روزانه آزادی 100 زندانی طالبان را شروع نموده است که هیئت 3 نفری این گروه در کابل با توقف هرگونه گفت وگو، به قطر فراخوانده شده است.

11 خرداد 1399

سراب واگذاری پرسپولیس

محمد قراگزلو، تا همین جا هم ماجرای واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پایتخت داستانی شده هفتاد من کاغذ که می توان مکتوب و مجلدش کرد، کتابش را گذاشت روی طاقچه و با هر بار دیدنش سری به نشانه افسوس تکان داد اما اخبار 20 روز سال جدید در این باره می خواهد به سوی خوشبینیهل...

10 خرداد 1399

عراق؛ از توافق بر رد الزُرفی تا پافشاری او بر نخست وزیر شدن

در حالی که جناح های سیاسی شیعی عراق، کار نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق را تمام شده می دانند و به دنبال یافتن جایگزین برای او هستند، وی همچنان در کوشش است تا این پست را حفظ کند.

7 خرداد 1399

سال جاری غم فقدان خشایار الوند بیشتر احساس شد، او بود که با طنز ملیح به پایتخت جان می داد

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب شخصی خود در توییتر به فقدان خشایار الوند در فصل ششم سریال پایتخت اشاره نمود.

5 خرداد 1399
تعداد: (275)