همه چیز درباره پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت

به گزارش لیتن، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا نوعی خدمات مهاجرتی- مسافرتی است که در آن شخصی که تقاضای دریافت ویزا را داده می تواند از شخص دیگری به عنوان نماینده بخواهد تا کارهای دریافت ویزا را انجام دهد و در نهایت شخص می تواند از سفرهای مکرر به کشور واسط خودداری کند.

همه چیز درباره پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت چیست؟

وقتی درخواست برای اخذ ویزا ارسال می گردد سفارت خانه کشور مقصد یک زمان مشخصی را برای فرد متقاضی در نظر میگیرد تا ارائه مدارک و مصاحبه در آن موقع انجام گردد. حضور متقاضی ویزا در زمان مشخص شده در سفارت خانه الزامی است و شخص حتما باید در موعد مقرر در سفارت خانه حضور پیدا کند. مامور سفارت بعد از مصاحبه و ارزیابی و آنالیز شخص نتیجه مصاحبه و درخواست ویزا را به وسیله ایمیل به اطلاع او می رساند.

اگر طی ایمیل به شخص اطلاع داده گردد که درخواست وی برای اخذ ویزا تایید شده او باید برای دریافت ویزا مجددا به سفارت خانه مراجعه کند. اگر سفارت خانه کشور مقصد در ایران باشد مسئله ای برای مراجعه و دریافت ویزا وجود ندارد. اما اگر کشور مقصد در ایران سفارت خانه نداشته باشد فرد باید به کشور واسطه سفر نموده و ویزای خود را از سفارت خانه کشور مقصد در کشور واسطه بگیرد که هزینه و زمان زیادی از فرد متقاضی ویزا می گیرد.

برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت فرد متقاضی ویزا می تواند پاسپورت خود را به شخص دیگری به عنوان نماینده قانونی تحویل بدهد تا فرد نماینده کارهای دریافت ویزا در کشور واسطه را انجام دهد. به فرایند ارسال گذرنامه به سفارت خانه و تحویل آن با مهر ویزا پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا گفته می گردد.

پیکاپ پاسپورت در چه شرایطی استفاده می گردد؟

همانطور که میدانید کشور ایران با بعضی کشورها روابط سیاسی و دیپلماتیک چندان خوبی ندارد به همین علت این کشورها در ایران سفارت خانه مخصوص به خود را ندارند. در این شرایط اگر ما بخواهیم ویزای یکی از این کشورها را دریافت کنیم باید برای انجام کارهای لازم برای دریافت ویزا به یک کشور واسط سفر کنیم و به سفارت خانه کشور مورد نظر در کشور واسطه مراجعه کنیم. مطمئنا این رفت و آمدها به کشور واسط هزینه های مالی و وقت زیادی از ما می گیرد. پیکاپ پاسپورت در چنین شرایطی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان استفاده می گردد.

مراحل درخواست پیکاپ پاسپورت چیست؟

برای دریافت پیکاپ پاسپورت فرد باید در ابتدا یک شرکت یا موسسه معتبر را برای انجام کار انتخاب کند. بعد از آن فردی به عنوان نماینده قانونی متقاضی ویزا انتخاب می گردد. دقت کنید که فردی که به عنوان نماینده قانونی خود برای دریافت پیکاپ پاسپورت انتخاب می کنید فردی با تجربه و خبره باشد و از روند کاری سفارت خانه ها اطلاعات کامل داشته باشد تا بتواند کارهای شما را با بالاترین سرعت و بدون هدر رفتن وقت پیگیری کند.

بعد از پیدا کردن یک موسسه معتبر و مورد تایید مدارک خود را به شرکت تحویل می دهید. مدارک لازم برای انجام این کار شامل گذرنامه و پرینت ایمیل تایید ویزا از سوی سفارت خانه است. البته انواع ویزا و کشورهای مختلف مدارک متفاوتی احتیاج دارند که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت. بعد از این شرکت پس از آنالیز مدارک شما یک فرم وکالت نامه به شما ارائه میکند. امضای فرم وکالت نامه به این معنی است که شما این شرکت را نماینده خود برای دریافت ویزا از سفارت خانه تایید می کنید.

بعد از این می توانید به خانه برگردید و منتظر رسیدن ویزای خود بمانید. در این زمان نماینده شما از طرف شرکت گذرنامه شما را به سفارت خانه کشور مقصد برده و پس از آن با ویزای شما برمیگردد. این عملیات ممکن است یک تا سه هفته طول بکشد.

توجه داشته باشید که از زمان دریافت ایمیل تا مراجعه به سفارت خانه برای دریافت ویزا تنها 30 روز فرصت دارید در غیر اینصورت ویزای شما باطل خواهد شد.

برای دریافت ویزای کدام کشورها باید به وسیله پیکاپ پاسپورت ویزا بگیریم؟

همانطور که اشاره کردیم پیکاپ پاسپورت تنها زمانی انجام می گردد که کشور مقصد در کشور مبدا سفارت خانه نداشته باشد. در این شرایط فرد برای دریافت ویزا به یکی از کشورهای همسایه سفر میکند و به وسیله سفارت خانه کشور مقصد در کشور واسطه نسبت به دریافت ویزای خود اقدام می نماید.

در حال حاضر کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا در ایران سفارتخانه ندارند و اگر شخصی بخواهد ویزای یکی از این کشورها را بگیرد باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و یا گرجستان سفر نمایند.

پیکاپ پاسپورت آمریکا

دو کشور ایران و آمریکا سال های طولانی است که روابط سیاسی و دیپلماتیک خوبی باهم ندارند و سفارت خانه امریکا در ایران سال ها است که بسته است. افرادی که قصد سفر و اخذ ویزای امریکا را دارند باید برای درخواست گرفتن ویزا، انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت خانه به یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایند. بیشتر ایرانیان یکی از کشورهای امارات، ارمنستان و یا ترکیه را به عنوان کشور واسطه خود انتخاب می نمایند.

پیکاپ ویزای کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت در بین ایرانیان است به طوری که سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور سفر می نمایند. شما برای کار در کانادا هم به ویزا احتیاج دارید و از آنجایی که کانادا در ایران سفارت خانه ای ندارد برای اخذ ویزای این کشور نیز باید به یکی از دو کشور امارات یا ترکیه مراجعه کنید.

چگونه ویزای توریستی کانادا را تبدیل به اقامت دائم کنیم؟

شما می توانید شهرهای ابوظبی و دبی در امارات و استانبول و آنکارا در ترکیه را برای انجام کارهای اخذ ویزای کانادا انتخاب کنید. دریافت پیکاپ ویزای کشور کانادا به وسیله کشور امارات بین یک تا سه هفته طول می کشد و علاوه بر مدارکی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم تعهد پست نیز در آن مورد احتیاج است که از طرف شرکت انتخابی شما تهیه می گردد.

پیکاپ ویزای کانادادریافت ویزای انگلیس

سفارت انگلیس در ایران در حال حاضر در حالت نیمه تعطیل به سر می برد و انجام اقدامات لازم برای اخذ ویزا به وسیله سفارت خانه انگلیس در ایران امکان پذیر نیست. اگر قصد دارید که ویزای کشور انگلیس را دریافت کنید باید به یکی از کشورهای همسایه رفته و فرایند انگشت نگاری و مصاحبه را در کشور واسطه انجام دهید. سپس در صورت تایید و دریافت ایمیل تایید ویزا می توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت برای دریافت ویزای خود بهره ببرید.

مدارک لازم برای گرفتن پیکاپ پاسپورت یا ویزا

انواع مدارک مختلفی وجود دارد که برای دریافت ویزای خود باید آنها را به سفارت خانه تحویل دهید. اما هر نوع ویزا تقریبا مدارک مختلف و متفاوتی احتیاج دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرتی

پرینت ایمیل تایید ویزا که از طرف سفارتخانه ارسال شده است.

در صفحه آخر ایمیل فرمی واقع شده است که باید به وسیله فرد متقاضی پر گردد که شامل مشخصات فردی و ظاهری مثل قد، رنگ چشم، نام، آدرس ایمیل، آدرس پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن می باشد.

گذرنامه

دو قطعه عکس 7×5 (روی یکی از این عکس ها آدرس محل عکاسی ذکر گردد.)

مدارک لازم برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی

پرینت ایمیلی که سفارتخانه برایتان ارسال نموده است.

گذرنامه

رسید انگشت نگاری

اصل وکالت نامه

مدارک لازم برای دریافت ویزای یک طرفه

اصل رسید سفارت

کپی صفحه اول گذرنامه

اصل وکالت نامه

پرینت ایمیلی که سفارت خانه برایتان ارسال نموده است.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای دو طرفه

گذرنامه

اصل وکالتنامه

اصل رسید سفارت

پرینت ایمیلی که از طرف سفارت برایتان ارسال شده است. عنوان این ایمیل Passport Resubmission است.

برای دریافت پیکاپ ویزای انگلیس به وسیله کشور امارات علاوه بر مدارکی که ذکر کردیم اصل رسید واریز وجه سفارت هم مورد احتیاج است.

درخواست پیکاپ پاسپورتمدارک لازم برای دریافت پیکاپ ویزا در کشورهای مختلف

همانطور که نوع ویزا در مدارک مورد احتیاج آن تاثیر دارد، کشوری که به عنوان کشور واسطه انتخاب می کنیم هم می تواند بین مدارک مورد احتیاج تفاوت ایجاد کند. در ادامه این مقاله مدارک مورد احتیاج هنگام گرفتن پیکاپ ویزا به وسیله کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات را آنالیز میکنیم.

مدارک لازم برای دریافت پیکاپ ویزا از کشور ارمنستان

گذرنامه امضا شده

نام کاربری و رمز عبور که باید در اختیار نماینده خود در این کشور قرار دهید.

مدارک لازم برای دریافت پیکاپ پاسپورت در کشور ترکیه

شناسنامه

گذرنامه

وکالت نامه محضری

نام کاربری و رمز عبور که باید در اختیار نماینده خود قرار دهید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا از کشور امارات

گذرنامه امضا شده

وکالت نامه محضری

برگه Case Number

تعهد پست

نام کاربری و رمز عبور که باید در اختیار نماینده قرار گیرد.

الب گشت

منبع: گردشبان
انتشار: 6 آبان 1402 بروزرسانی: 6 آبان 1402 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2352

به "همه چیز درباره پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید