بند جنجالی قرارداد مسی چیست؟

به گزارش لیتن، صبح روز گذشته نشریه ال موندو در گزارشی اختصاصی به جزئیات مالی آخرین قرارداد لیونل مسی با باشگاه بارسلونا اشاره کرد و مدعی شد که ستاره آرژانتینی از زمان عقد آخرین قراردادش با آبی و اناری ها تا پایان آن که پایانی ماه ژوئن سال جاری است، مجموعاً 555 میلیون و 237 هزار و 619 یورو از بارسلونا دریافت خواهد کرد.

بند جنجالی قرارداد مسی چیست؟

او پس از عقد قراردادش در سال 2017 تا به امروز 92 درصد این رقم را دریافت کرده است. اما این همه ماجرا نیست و ال موندو امروز بخش هایی دیگر از قرارداد مسی را فاش ساخت.

طبق گزارش آاس، باشگاه کاتالان در خاتمه فصل باید 39 میلیون یورو به مسی پرداخت کند. این بند دو هفته پس از اتمام قرارداد این بازیکن (30 ژوئن 2021) فعال خواهد شد و بدون توجه به اینکه او قراردادش را تمدید کند یا از بارسا جدا شود، باشگاه باید این مبلغ را به پاس وفاداری به وی پرداخت کند.

پرداخت این مبلغ بر عهده رئیس جدید بارسا خواهد بود که کمتر از یک ماه دیگر مشخص خواهد شد و باید دید او چگونه در شرایط اقتصادی وخیم فعلی قادر به پرداخت این مبلغ می شود.

در واقع مسی اگر تابستان امسال از بارسا جدا می شد و بارتومئو مانع او نمی شد، باشگاه کاتالان از پرداخت این رقم هنگفت که هزینه جذب یک بازیکن متوسط در دنیای فوتبال است نیز خلاصی پیدا می کرد.

نکته جالب واکنش فوری باشگاه بارسلونا و رد هرگونه دخالت در افشای قرارداد مسی بود: در مورد گزارش منتشر شده در شماره امروز ال موندو که در ارتباط با قرارداد حرفه ای لیونل مسی بود، باشگاه از انتشار این گزارش اعلام تاسف می کند. این یک سند کاملا خصوصی بوده و با رعایت اصول محرمانه بین طرفین امضا شده است.

باشگاه قاطعانه هرگونه مسئولیت در قبال انتشار این سند را انکار کرده و اقداماتی قانونی علیه ال موندو انجام خواهد داد.

بارسلونا حمایت مطلق خود را از لیونل مسی ابراز می دارد، خصوصاً در قبال تلاش برای بی اعتبار کردن چهره وی و آسیب رساندن به رابطه او با نهادی که از لحاظ ورزشی در آن پرورش یافته و تبدیل به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شده است.

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسا نیز مدعی شده لو رفتن سند کار او نبوده است: این یک مسئله بسیار جدی است و افشای جزئیات قراردادهای حرفه ای بازیکنان کاملاً غیرقانونی است. حرف زدن در تلویزیون و متهم کردن این و آن کار آسانی است، اما اینجا دیگر جای شوخی کردن نیست، چون اینگونه کار به دادگاه و مقامات قضایی کشیده می شود.

بدون شک لئو استحقاق دستمزدی که می گیرد را دارد؛ هم از نظر حرفه ای و هم از جنبه مسائل تبلیغاتی و بازرگانی و اگر دردسرهای به وجود آمده در نتیجه شیوع کرونا برطرف شود، بارسلونا بدون هیچ مسئله ای می تواند این رقم را به او بپردازد.

لیونل مسی که تصور می کرد افشای قرارداد به ضررش تمام خواهد شد از روز گذشته پیغام های حمایت گرانه فراوانی را از شخصیت های مهم و نیز هواداران بارسا دریافت کرده است.

برای مثال خوان لاپورتا نامزد ریاست باشگاه امروز گفت که برای مسی پیغام فرستاده و ضمن حمایت از او گفته است که اصلا به حواشی توجه نکند و مطمئن باشد که مورد حمایت همه جانبه وی خواهد بود.

خاویر تباس رئیس لالیگا نیز به دفاع از مسی پرداخت: لیونل مسی مقصر شرایط اقتصادی بد کنونی بارسلونا نیست و این قضیه بیشتر به پاندمی کرونا ارتباط دارد. اگر پاندمی نبود، درآمدهای بارسلونا به خوبی کفاف پرداختی ها به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال را می دادند. این هجمه زرد علیه لیونل مسی از نظر من غیرمنصفانه است.

جوردی مستره نایب رئیس سابق بارسا نیز در مصاحبه با کوپه گفت که مسی مسئول ویرانی اقتصادی باشگاه نیست ضمن اینکه او دخالت سران باشگاه در افشای سند محرمانه را نیز رد کرد.

رونالد کومان هم در نشست خبری شب گذشته خود از مسی دفاع کرد و گفت هر کسی سند را لو داده باید از بارسلونا اخراج شود: باید فهمید که چطور این قرارداد به دست رسانه ها رسیده است. اگر کسی از داخل باشگاه قرارداد را به رسانه ها داده باشد، عمل بسیار بدی انجام داده و باید اخراج شود. در هر صورت نباید تمرکز مسی و تیم به هم بخورد.

خیلی ها دوست دارند به بارسا و مسی ضربه بزنند ولی ما باید کار خودمان را انجام دهیم. واقعا درک نمی کنم چرا می گویند مسی باعث مسائل اقتصادی باشگاه است. او بارسا را به تیمی بزرگتر تبدیل کرده و باعث شده جام های فراوانی در 15 سال گذشته ببریم. چطور می توان اینها را فراموش کرد؟

اما شاید جالب ترین واکنش به افشاگری ال موندو مربوط به نشریه OLE آرژانتین باشد.

پرتیراژترین نشریه ورزشی آرژانتین در دفاع از لیونل مسی تیتر یک شماره امروز خود را به او اختصاص داده و با به رخ کشیدن تعداد گل ها و افتخاراتی که او برای بارسا به ارمغان آورده، تیتر زده: 755 بازی، 650 گل و 260 پاس گل؛ مسی ارزش این همه پول را دارد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1522

به "بند جنجالی قرارداد مسی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بند جنجالی قرارداد مسی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید