بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک (2)

به گزارش لیتن، وب سایت فرادید: مجله نشنال جئوگرافیک هر سال 100 عکس برتر خود را اعلام می نماید. عکس هایی که در ادامه می بینیم، عکس های برتر این نشریه برای سال 2019 است.

بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک (2)

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

گرگ ها در قطبِ شمالِ کانادا بقایای یک گاومُشک را می خورند. رُنان دُنُوان برای دریافت این عکس دوربین خود را در داخل جسد کارگذاشت. گله یک ماه برای خوردن گاومشک می آمدند و می رفتند.

عکاس:

Ronan Donovan

یک موشِ شهری سرش را از دریچه مجرای آب بیرون آورده است.

عکاس: Charlie Hamilton James

دو موشِ شهری در معبدِ کارنی ماتا در هند در مسابقه مشت زنی برای مشخص موشِ برتر. موش ها حیوانات اجتماعی هستند و از نوزادان خود به خوبی مراقبت می نمایند. مطالعات نشان می دهد موش ها دارای احساسِ همدلی هستند و اگر یکی از همنوعانشان در قفس گیر بیفتد برای نجاتش کوشش می نمایند.

عکاس: Charlie Hamilton James

یک خرس قطبی در سیرکی در کازان، روسیه. نمایش خرس های قطبی بسیار نادر است. 4 خرس این نمایش پوزه بند های فلزی دارند و آموزش دهنده آن ها، یولیا دِنیسِنکو، یک میله فلزی به دست دارد. خرس روی زمین می خوابد و خودش را روی یخ ها سر می دهد.

عکس: Kirsten Luce

هزاران پرنده آوازخوانِ مهاجر هر سال در اطراف فلوریدا در آمریکا به اسارت گرفته می شوند تا بازار فروش این پرندگان را رونق بدهند. پیش از آنکه این پرندگان توسط مسئولان به طبیعت بازگردانده شوند، هفته ها در یک مرکز بازپروری نگهداری می شوند تا پرواز کردن را مجدداً بیاموزند و بتوانند از عهده پیدا کردن غذا در طبیعت بربیایند.

عکاس: Karine Aigner

پرندگان آوازخوان که از مالکانِ غیرقانونی نجات یافته اند بعد از هفته ها نگهداری در یک مرکز بازپروری و بازگشتنِ قدرتِ پرواز به بال هایشان، به طبیعت رها می شوند.

عکاس: Karine Aigner

زندانیان در زندانِ سان فرانسیسکو گُتِرا در السالوادور مشغول دعای دسته جمعی هستند. تعداد کلیسا های اِوَنجلیکال که در زندان های السالوادور مستقر هستند، رو به افزایش است.

عکاس: Moises Saman

کِلِی، دنیل و اِنزو، سه عدد از 39 ببری هستند که از یک پارک حیوانات در اوکلاهاما نجات یافته اند. آن ها اکنون در منطقه محافظت شده حیوانات وحشی در کلرادو نگهداری می شوند.

عکاس: Steve Winter

9 عدد از 24 شیری که با دارت بیهوش شده اند تا به مناطق محافظت شده در آفریقای جنوبی منتقل شوند. این حرکت یکی از بزرگترین انتقال های حیات وحش در تاریخ حیات وحشِ دنیای است. 100 سال پیش بیش از 200هزار شیر وحشی در آفریقا زندگی می کردند.

عکاس: Ami Vitale

9 عدد از 24 شیری که با دارت بیهوش شده اند تا به مناطق محافظت شده در آفریقای جنوبی منتقل شوند.

عکاس: Ami Vitale

خلوت ترین جادۀ آمریکا در نِوادا قرار گرفته است. این جاده زمانی در دهه 1850 و زمانی که تب جستجوی طلا وجود داشت، یکی از پر رفت و آمدترین جاده های آمریکا بود.

عکاس: Mathias Svold

شکارچیان در شمال غرب کلمبیا نقاب های استتار مخصوص تهیه می نمایند که از برگ های پهنی به نام هوجانچا تهیه می گردد. این ماسک ها به شکارچیان یاری می نماید به لاک پشت ها و سایر حیوانات مانند پرندگان مهاجر نزدیک شوند. شکار هنوز یکی از فعالیت های ضروری برای کشاورزان منطقه است.

عکاس: Gena Steffens

اشلی هوگِز یکی از اعضای جامعه سرخپوستانِ کانادایی (اینوت) است که به مناسبت تولد 10 سالگی پالتوی کلاهداری را که مادرش برایش دوخته به تن نموده و با دوستان و اعضای خانواده اش در مسابقه سالانه ماهیگیری از درون یخ ها شرکت نموده است.

عکاس: Acacia Johnson

در بیرون یک داروخانه در توکیو، تصویری از یک گِیشا با لباس سنتی قرار گرفته که صورت آن خالی است. افراد می توانند در پشت این تصویر بایستند و با گذاشتنِ صورت خود در جای صورت گیشا عکس بگیرند.

عکاس: David Guttenfelder

شیفتگیِ ژاپنی ها به چیز های بانمک، ملوس و دوست داشتنی که به فرهنگِ کووایی معروف است در نمایشگاهی در توکیو به معرض نمایشگاه گذاشته شده است. در این تصویر سگ ها کوچولوی بانمک صف کشیده اید تا صاحبانشان از آن ها عکس بگیرند. فرهنگِ کیوت (ناز) یکی از پیروز ترین صادرات ژاپن بوده و در صنعت مد، تکنولوژی، بازی های کامپیوتری و کارتون ها راه پیدا نموده است.

عکاس: David Guttenfelder

گروهی از کوهنوردان در جهت راهپیمایی قله فوجی یوشیدا.

عکاس: David Guttenfelder

این دستکش آبی به اندازه کافی در آب باقی نمانده تا به سرنوشتِ پلاستیک های رها شده در اقیانوس، که در اثر امواج و قرار دریافت در معرض نور خورشید به تکه های کوچک یا میکروسکوپی تبدیل می شوند، دچار گردد. یک ماهی در نزدیکی انگشت شست و یک ماهی در زیر انگشت اشاره دیده می شوند.

عکاس: David Liittschwager

نمونه های انسانی در آزمایشگاه آسیب شناسی در برلین.

عکاس: Max Aguilera-Hellweg

سربند تهیه شده از پر های طوطیِ ماکائو روی جمجمه یک کودکِ قربانی که موهایش تا روی شانه هایش بوده است. محققان می گویند این سربند نشان می دهد کودک از خانواده ای برگزیده از فرهنگِ چیمو یا پروی امروزی بوده است.

عکاس: Rebecca Hale

این تصویر به نظر تصویری انتزاعی و بخشی از یک مجسمه هنری است. اما در حقیقت کلالۀ گل زعفران به رنگ قرمزِ درخشان است. هر 170هزار کلاله گل زعفران یک کیلوگرم زعفران فراوری می نماید. درنتیجه این گونه یکی از گرانترین گونه های گل در سراسر دنیا است.

عکاس: Martin Oeggerli

در دوران ماقبلِ تاریخ که دشتِ سالاردو ییونی در بولیوی یک دریاچه بود، خانه اینکا یک جزیره محسوب می شد. این دشت که بقایای یک آتشفشان است، با کاکتوس هایی که گاهی طولشان به 13 متر می رسد، و همینطور فسیل های جلبک، پوشیده شده است. جذبِ لیتیوم از زیر دشتِ نمک نقش مهمی در شکل گیری این منظره داشته است.

عکاس: Cédric Gerbehaye

جمعیتِ بومیِ آیمارا در بولیوی، در دشتِ سالاردو ییونی نمک کشت می دهند و می فروشند.

عکاس: Cédric Gerbehaye

با ذوب شدنِ یخ خاک (پرمافراست) روستای نتورک در آلاسکا با 380 نفر جمعیت در حال فرونشست است. در یک روز تابستانی، 4 پسر که راهی شکار پرنده هستند از معابر سیل گرفته عبور می نمایند.

عکاس: Katie Orlinsky

خرس قطبی در نزدیکی کاکتوویک در آلاسکا یک ماشین را بازرسی می نماید. ذوب شدنِ یخ ها تعداد بیشتری از خرس های قطبی را برای تهیه غذا به محل زندگی انسان ها کشانده است. ذوب شدنِ یخ ها آلاسکایی ها را هم مجبور نموده ماهی و گوشت را در بیرون از یخ های طبیعی ذخیره نمایند.

عکاس: Katie Orlinsky

با گذر زمان و قدیمی شدن یخ دریا، نمک وارد اقیانوس می گردد و آب شیرین و قابلِ نوشیدن در سطح باقی می ماند. شارلوت در اردوی شکار خانوادگی شان مشغول پر کردن یک کتری است. این اردو در شاقتصادی ترین نقطه کانادا قرار گرفته است.

عکاس: Acacia Johnson

یک اینوتِ جوان مشغول ذخیره کردن گوشتِ نهنگ در زیرِ خاکِ یخ زده است.

عکاس: Katie Orlinsky

ام بایه تون، یک مهاجر اهلِ سنگال در جنوب اسپانیاست که به عنوان کارگر فصلی در مزرعه میوه کار می نماید. او که اکنون 25 سال دارد به همراه مهاجران دیگری از سنگال یک آپارتمان اجاره نموده و با هم زندگی می نمایند.

عکاس: Aitor Lara

آنجلو مارتین مشغول خورد یک قاچ هندوانه در ماشین است، درحالیکه سایر اعضای خانواده اش مشغول استخراج نمک از دشت سالاردو ییونی در بولیوی هستند. بچه ها در طول هفته مدرسه می فرایند، اما آخر هفته ها به خانواده یاری می نمایند.

عکاس: Cédric Gerbehaye

گروهی از زنبورداران در تینون، مکزیک. گل ها تازه شکوفا شده اند و زنبور ها آماده گرده افشانی هستند.

عکاس: Nadia Shira Cohen

پیتر، 10 ساله، پشت کامیون پدرش در مزرعه ای در کامپِچه در مکزیک. فصل برداشت سویاست و او به پدرش در برداشت و ذخیره سازی سویا در سیلو ها یاری می نماید.

عکاس: Nadia Shira Cohen

آنا هَم، مشغول تمیز کردنِ سر خوکی که در یک مزرعه در مکزیک سربریده شده است. خانواده سر و احشاء داخلی حیوان را به کارگران خود می دهند.

عکاس: Nadia Shira Cohen

ویلمر فلورس، در حال کار کردن در دشتِ نمک در بولیوی صورت خود را در مقابل نور خوشید پوشانده است.

عکاس: Cédric Gerbehaye

اسپنسر رابرتسون، یک آتش نشان پرنده، بعد از اطفای حریق در آلاسکا. هر سال صد نفر آتش نشان باسابقه درخواست کار در نیروی اطفای حریق جنگل ها را می دهند که از این میان فقط 10 نفر به عنوان آتش نشان پرنده انتخاب و آموزش داده می شوند.

عکاس: Mark Thiessen

مِت اوکلیف، یک آتش نشان پرنده (مأمور آتش نشانی جنگل که برای اطفای حریق با چتر فرود می آیند) است که با دوربینی که روی لباسش نصب شده آماده پریدن و ملحق شدن به سایر هم قطارانش است. آتش نشانانِ پرنده ظرف یک دقیقه سوار هواپیما می شوند درحالیکه وزنِ لباسی که می پوشند در حدود 100 پوند است. مأموریت آن ها اطفای آتش قبل از خارج شدن آن از کنترل است.

عکاس: Mark Thiessen

با غروب خورشید، خفاش ها برای شکار وارد جنگل های بارانی در برنئو می شوند. بیش از دو میلیون خفاش در این منطقه وجود دارد.

عکاس: Carsten Peter

استالاگمیت (چکیده سنگ) در غاری در برنئو به نام درانکن فارست به معنی جنگلِ مغروق.

عکاس: CARSTEN PETER

غارِ گوزن در برنئو میزبان بیش از 2 میلیون خفاش از انواعِ مختلف است که معمولاَ عصر ها به شکار می فرایند.

عکاس: Carsten Peter

گروهی وابسته به سازمان دنیای بهداشت دمای بدنِ دختربچه 7 ساله را در روستای کوچکی که دو ساعت با بوتمبو در جمهوری دموکراتیک کنگو فاصله دارد، اندازه گیری می نمایند. این دختر بچه والدین، برادر بزرگتر و خواهر کوچکتر خود را به خاطر بیماری ایبولا از دست داده است. برای همین او و سایر اعضای خانواده اش تحتِ کنترل هستند.

عکاس: Nichole Sobecki

یک نوجوان 16 ساله اهلِ بِنی در جمهوری دموکراتیک کنگو که به بیماری ایبولا دچار شده است، تحتِ نظارت مرکز اتحاد بین المللی اقدام پزشکی است.

عکاس: Nichole Sobecki

دوستان و خویشاوندانِ یک افسر پلیس به نام تابو آمولی امانوئل که در هنگام محافظت از مرکز درمان ایبولا توسط مردان مسلح کشته شد، در مراسم تدفین او سوگواری می نمایند. این افسر پلیس که پدر 6 فرزند بود، در یک مرکز پزشکی در بوتمبو در جمهوری دموکراتیک کنگو که توسط پزشکان بدون مرز اداره می گردد کشته شد.

عکاس: Nichole Sobecki

روسیه با استفاده از تکنولوژی قدیمی، اما همچنان قابل اعتماد، یک موشک سایوز را در ماه مارس از قزاقستان به فضا پرتاب کرد.

عکاس: Dan Winters

یک زنِ کنگویی برای شستنِ دستان خود با محلول کلر توقف نموده است. سازمان بهداشت دنیای پایگاه هایی را در سراسر این کشور راه اندازی نموده تا از شیوع ایبولا پیشگیری کند.

عکاس: Nichole Sobecki

دانیلا 14 ساله یک بره آلپاکا را در ارتفاعات پرو در آغوش گرفته است.

عکاس: Robert Clark

یک ماهیگیر السالوادوری به نام آرنویس گیدوس پرتیلو، مشغول تماشای دختر و پسر خود است. این خانواده که در ماه مه 2018 به مرز آمریکا رسیده بودند، توسط مأموران بازداشت شدند. پدر و دختر طی این مدت در دو مکان مجزا نگهداری می شدند و تا بیش از یک ماه که آزاد و به السالوادور بازگشتند، همدیگر را ندیده بودند.

عکاس: Moises Saman

لارنس دویل از کالج پرینسیپا در کالیفرنیا روی دلفین ها مطالعه می نماید. مطالعات دویل درباره سیستم ارتباط برقرار کردنِ دلفین ها و نهنگ ها می تواند به دانشمندان در رمزگشایی الگوی زبان های بیگانه یاری کند.

عکاس: Spencer Lowell

جلسه آتش درمانی در چنگدو در چین. یک بیمار با پارچه آغشته به الکل پوشانده و سپس شعله ور شده است. این کار برای گرم کردن پوست و باز کردن منافذ آن کاربرد دارد. بعد از این کار یک روغن گیاهی به بدن بیمار اقتصادیده می گردد. این درمان با هدفِ درمانِ درد مفاصل و سایر بیماری ها استفاده می گردد، اما هنوز هیچ تحقیقی آن را تأیید ننموده است.

عکاس: Fritz Hoffmann

در یک درمانگاه در ویرجینیای غربی در آمریکا، جف هندریکس به سبکِ گیاه سوزی سوزن درمانی می گردد. این کار برای کم کردن درد هایی که او به واسطه 4 سال خدمت در ارتش احساس می نماید، انجام می گردد. او از آسیب مغزی، تورم دیسک در ناحیه گردن، سر درد و بی حسی در دستان رنج و افسردگی رنج می برد. اداره کهنه سربازان بر این عقیده است که چنین درمان هایی احتیاج آن ها به دارو های شیمیایی برای تسکین بخشی را از بین می برد.

عکاس: Fritz Hoffmann

خواهران دوقلو در دانشگاهِ چنگدو در چین تحتِ یک نوع درمان سنتی قرار گرفته اند تا دمای بدنشان در گرمای شدید تابستان پایین بیاید.

عکاس: Fritz Hoffmann

رز آشا سیلا که به همراه دخترش در این تصویر دیده می گردد یک شرکت چوب بری در سودان جنوبی راه اندازی نموده که به تدریج توسعه یافته و اکنون 35 کارمند دارد. در اردوگاهِ پناهجویان در بیدی بیدی نیز او یک مرکز زنان راه اندازی نموده که در آن به 400 زن آموزش سوزن دوزی و کشاورزی می دهد. در نبودِ مؤسسات حمایت نماینده اقتصادی حتی کارآفرینان خلاق نیز دچار مشکل هستند، اما سیلا فکر می نماید همه این کار ها ارزشش را دارد. آیا قرار است 10 سال برای سودان جنوبی گریه کنیم؟ ما باید به آینده نگاه کنیم.

عکاس: Nora Lorek

دوقلو های سوری سیدرا و شاهد بعد از آنکه خانه شان در حلب در سوریه بمباران شد مجبور به فرار شدند. سیدرا می گوید: ما خوشحالیم که بمب ها و هواپیما های جنگی را ترک کردیم. آن ها اکنون در مدرسه ای در ترکیه زبان عربی می خوانند. پدرشان می گوید: از لحظه ای که آواره شدیم تصمیم گرفتیم نگذاریم تحصیل دخترانم متوقف گردد.

عکاس: Emin Özmen

گیاه اسطوخدودس همیشه برای عطرآگین کردن محیط خانه، نوشیدنی ها و غذا ها کاربرد داشته است. این گیاه گرمابخش است و عطری دل انگیز دارد. اما از نزدیک، به کلی چیز دیگری است، شبیه یک بیابان است که با مو های کاکتوس شکل و تیغ دارِ فراوان که مسئول نگه داشتن آب درون گیاه و دور کردن گیاهخواران هستند، کامل شده است.

عکاس: Martin Oeggerli

بیشتر ساکنانِ اردوگاه پناهجویان در بیدی بیدی در اوگاندا کودک هستند و بسیاری از آن ها مجبورند برای یاری به خانواده کار نمایند. استیون لادو یک نوجوان 13 ساله است که در نزدیکی خانه اش در منطقه 5 یک فروشگاه کوچک شیرینی و آبنبات دارد.

عکاس: Nora Lorek

سوزان مِمِنو دختربچه اش را در جلوی مزرعه آفتابگردانِ خانواده اش در اردوگاه پناهجویان در بیدی بیدی در اوگاندا در آغوش گرفته است. هیچ کدام از اعضای خانواده او شغلی ندارند، اما به وسیله کاشت محصولات پول در می آورند. او آرزو دارد کسب و کار دوزندگی لباس راه بیندازد.

عکاس: Nora Lorek

زندانیان در زندانِ سانفرانسیسکو در السالوادور که پیش از این عضو گروه های تبهکاری بودند در ننو های آویزان از سقف تاب می خورند.

عکاس: Moises Saman

مهاجران از ساعت 5 صبح در مرز گوآتمالا صف کشیده اند تا مأموران به آن ها اجازه ورود به مکزیک را بدهند. وقتی متوجه شدند نمی توانند به صورت قانونی از مرز عبور نمایند، صد ها تن از آن ها به بخش کم عمق رودخانه رفتند تا به وسیله آن وارد مکزیک شوند.

عکاس: Moises Saman

صد ها مهاجر از آمریکای مرکزی مشغول خنک کردن، حمام کردن و شستن لباس های خود در رودخانه نُویلِرو در شهر سَن پِدرو در تاپاناتِپِک در مکزیک هستند. مهاجران قبل از از سرگیری سفر به سمت مرز های آمریکا دو روز را در سن پدرو گذراندند.

عکاس: Moises Saman

کاروانی از وانت که مهاجران نیجریه ای و سایر آفریقایی ها را در سفری 3 روزه از آگادز در نیجر به صحرای بزرگ آفریقا لیبی می برد. بعضی از این مهاجران در جستجوی کار به لیبی می فرایند و بعضی می خواهند از لیبی به اروپا بفرایند.

عکاس: Pascal Maitre

یک فروشنده خیابانی زغال در بایانخوش، یکی از آلوده ترین شهر ها که در همسایگی اولان باتور، پایتخت مغولستان، قرار گرفته است.

عکاس: Matthieu Paley

آلودگی هوا در اولان باتور، پایتخت مغولستان. توسعه سریع و بی برنامه شهر باعث شده که زغال که برای پخت و پز و گرمایش استفاده می گردد، به شکلی کنترل نشده سوزانده گردد.

عکاس: Matthieu Paley

منبع: MSN.com

منبع: برترین ها
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 739

به "بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک (2)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک (2)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید