تامین آب مورد نیاز بدن در ایام روزه داری با چند راه چاره ساده

به گزارش لیتن، یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره نحوه تامین آب مورد نیاز بدن افراد روزه دار در روزه های شیوع ویروس کرونا در جهان توضیحاتی را ارائه کرد.

تامین آب مورد نیاز بدن در ایام روزه داری با چند راه چاره ساده

به گزارش گروه رسانه های لیتن، نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تقویت سیستم ایمنی بدن با توجه به هم زمانی شیوع ویروس کرونا و ماه مبارک رمضان گفت: مهم ترین نکته در دوران کرونا برای روزه داران تامین آب مورد نیاز بدن است.

جوزدانی با بیان اینکه کمبود آب به علت استرس ایجاد شده بر بدن تاثیر منفی خواهد گذاشت، افزود: یکی از بهترین نکاتی که برای تقویت سیستم ایمنی و افزایش آب بدن توصیه می شود این است که افراد از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنند. افراد روزه دار حتما بخش عمده ای از میان وعده های غذایی را به مصرف سبزیجات و میوه اختصاص دهند تا سیستم ایمنی بدن خود را با این روش تقویت کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اثر بخشی سبزیجات پخته بر تقویت سیستم ایمنی بدن، اظهار کرد: سبزیجات پخته باعث می شوند تا افراد حجم بیشتری سبزی مصرف کنند و به این صورت مایعات و آب بدنشان افزایش می یابد، از آنجایی که نوشیدن مایعات به خصوص آب به علت روزه داری در طول روز کم می شود با مصرف فیبر کافی و آب می توان از تشدید یبوست و دیگر مسائل جلوگیری کرد.

جوزدانی درباره مصرف نکردن مایعات فراوان در فاصله زمانی افطار تا سحر، گفت: دریافت آب از وعده های غذایی تاثیر زیادی بر تقویت سیستم ایمنی دارد و نباید حجم معده را با مصرف نوشیدنی هایی مانند آب و ... تامین کرد؛ بنابراین بهترین راه تامین آب مورد نیاز بدن مصرف سبزیجات پخته یا میوه و سبزیجات تازه است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه مصرف وعده سحری تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، بیان نمود: بعضی از افراد ممکن است بیدار شدن در وعده سحر برایشان مشکل ایجاد کند یا اگر در آن زمان غذایی مصرف کنند با معضل درد گوارشی یا درد معده روبرو شوند که در این صورت اگر وعده غذایی سالم در وعده سحر مانند نان و پنیر با گوجه یا خیار، مصرف سبزیجات پخته با آبلیموی تازه مصرف کنند، باعث جلوگیری از نقص سیستم ایمنی بدن در ماه رمضان می شود و می توانند با انرژی بیشتری در طول روز فعالیت داشته باشند.

جوزدانی با اشاره به عواقب گرسنگی و تشنگی زیاد، اظهار کرد: گرسنگی و تشنگی زیاد می تواند با افزایش سطح کورتیزول در بدن باعث ایجاد استرس و کاهش سیستم ایمنی بدن شود؛ بنابراین مصرف وعده سحری و سبزیجات پخته برای تامین آب بدن در وعده افطاری و سحری برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تامین آب کافی امری لازم و ضروری است که باید به آن توجه ویژه شود.

منبع : باشگاه لیتن

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1063

به "تامین آب مورد نیاز بدن در ایام روزه داری با چند راه چاره ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین آب مورد نیاز بدن در ایام روزه داری با چند راه چاره ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید