حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

به گزارش لیتن، خبرنگاران زندگی گزارشی درباره خبر حذف نمایش لایک در اینستاگرام و نتیجه مقایسه واکنش مردم را در چند کشور به این موضوع، نوشت. در ادامه درباره این موضوع می خوانیم.

حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

پس از گذشت 2 ماه هنوز خبری نیست یا ما نمی بینیم

به گزارش سوشال مدیاتودی، اینستاگرام چندی پیش قصد داشت که برای کاهش فشار روانی به کاربران به علت تعداد لایک ها، از نمایش آنها جلوگیری کند. این خبر خوبی از نظر روانشناسانی بود که در این باره پژوهش هایی کرده بودند؛ زیرا که آنان معتقد هستند، اینستاگرام همراه مزیت هایی که دارد، آسیب های روانی زیادی هم برای کاربران ایجاد کرده است. روانشناسان، حذف لایک را کمکی به کم شدن فشار روانی در اینستاگرام و کاهش این آسیب ها دانستند. برای آزمایش این موضوع، (هایپ آدیتور) مطالعه ای روی 154 هزار اکانت را انجام داد و نتایج را منتشر کرد (نتایج در گزارش 21 آبان)؛ اما چرا بعد از حدود 2 ماه، خبری از این آپدیت نیست؟ آیا اینستاگرام به این نتیجه رسیده است که کاربران خود را در آن صورت از دست می دهد؟ یا سلامتی کاربران دیگر اهمیت ندارد؟

سلامتی نه؛ بلکه کاربران بیمار برخی از کشورها، برای اینستاگرام مهم هستند

بر اساس تحقیقاتی که خبرنگاران زندگی در این موضوع انجام داد، به این نتیجه رسید که این آپدیت برای کاربران ایالات متحده آمریکا اجرا شده است. این کاربران از مشاهده تعداد لایک ها محروم هستند. این آپشن مشمول حال کاربرانی شده است که رفتارهایی حاکی از عدم سلامت روانی از خود به اینستاگرام نشان داده اند. با این حال 2 موضوع حل نشده هنوز باقی مانده اند، اول: آن دسته از افرادی که با این فشارهای روانی در فضای مجازی در حال بیمار شدن هستند و دوم: آن دسته از بیمارانی که در ایالات متحده آمریکا زندگی نمی کنند. اینستاگرام هنوز بیانیه ای، با موضوع گسترش این طرح به کشورهای دیگر یا طرحی کلی برای جلوگیری از این آسیب های روانی منتشر نکرده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1419

به "حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید