تور استرالیا: حکمرانی مجازی، استرالیا استفاده بچه ها و نوجوانان از شبکه های اجتماعی را منوط به رضایت والدین می نماید

به گزارش لیتن، استرالیا میخواهد شبکه های اجتماعی را مجبور کند برای استفاده بچه ها و نوجوانان از امکانات خود، رضایت والدین را در نظر بگیرند.

تور استرالیا: حکمرانی مجازی، استرالیا استفاده بچه ها و نوجوانان از شبکه های اجتماعی را منوط به رضایت والدین می نماید

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، بر اساس این طرح افراد زیر 16 سال حق ندارند بدون اجازه والدین خود از شبکه های اجتماعی استفاده نمایند و در صورت نقض این قانون جریمه ای حداکثر 7.5 میلیون دلاری برای شبکه های اجتماعی در نظر گرفته خواهد شد.

قرار است رسیدگی به این طرح در مجلس استرالیا طی روزهای آینده شروع گردد. بر همین اساس، اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی باید راهکارهایی برای تعیین کردن سن کاربران در نظر بگیرند و در زمان جمع آوری داده های کاربران، اولویت های بچه ها را در نظر بگیرند.

این حد از سختگیری در زمینه استفاده از شبکه های اجتماعی تا به امروز در دنیا سابقه نداشته، اما با توجه به افزایش نگرانی از تبدیل این شبکه ها به ابزاری برای نفرت پراکنی، ترویج خشونت، ضدیت های قومی، اخبار دروغ و غیره انتظار می رود این فرایند در سایر کشورهای دنیا هم شروع گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1895

به "تور استرالیا: حکمرانی مجازی، استرالیا استفاده بچه ها و نوجوانان از شبکه های اجتماعی را منوط به رضایت والدین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: حکمرانی مجازی، استرالیا استفاده بچه ها و نوجوانان از شبکه های اجتماعی را منوط به رضایت والدین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید