دیاباته به دنبال جدایی از استقلال، دلیل ناراحتی شیخ فقط مسائل اقتصادی نیست!

به گزارش لیتن، مهاجم فرانسوی استقلال اگرچه در یکی دو گفت وگوی تلویزیونی که طی ماه های گذشته داشته فوتبالیستی بسیار خوش اخلاق نشان داده اما او این روزها دلخوری هایی از مسئولان باشگاهش پیدا نموده و به همین خاطر در تمرینات هم شرکت نمی کند.

دیاباته به دنبال جدایی از استقلال، دلیل ناراحتی شیخ فقط مسائل اقتصادی نیست!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، ماجرای شیخ دیاباته یک مساله معین است درباره موضوعات اقتصادی است. این مهاجم اقتصادیایی از ماه ها قبل مطالباتش از استقلال عقب افتاده است. مسئولان باشگاه استقلال قبل از آغاز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به دیاباته قول داده بودند که مطالبات او را بعد از بازگشت از عربستان پرداخت نمایند. او نیز پذیرفته بود اما در بازگشت تیم به عربستان بازهم چنین اتفاقی نیفتاد تا دیاباته شاکی تر از همواره به نظر می رسد.

از سوی دیگر دیاباته با وجود همه خصوصیات اخلاقی خوبش اما مهاجمی است که دوست دارد در ترکیب استقلال به طور کامل فیکس باشد. در این خصوص شنیده می گردد در بازی استقلال و الاهلی عربستان در اولین ملاقات لیگ قهرمانان آسیا وقتی شیخ نیمکت نشین می گردد، هرویه میلیچ را واسطه می نماید تا با فرهاد مجیدی و فراز کمالوند(که آن موقع مدیریت فنی آبی پوشان رابرعهده داشت) صحبت کند و دلیل نیمکت نشینی اش را بپرسد.

اختلاف پیش آمده در عربستان اما خیلی زود با بازگشت دیاباته به ترکیب اصلی استقلال مرتفع شد. در کنار این مسائل شیخ اما در حالی که بعد از بازگشت از عربستان انتظار داشت مسئولان باشگاه پولش را بدهند، وقتی با وعده های پوچ مدیران روبرو شد عصبانی شد. در این شرایط او انتظار داشت در دربی پایتخت در ترکیب ثابت بازی کند و حداقل بخشی از دلخوری اش رفع گردد اما این اتفاق هم نیفتاد و فیکس نبودن در دربی نیز بر ناراحتی دیاباته اضافه نمود.

در چنین شرایطی دیاباته بعد از دربی پایتخت به بهانه مصدومیت دیگر در تمرینات استقلال حضور پیدا نکرد و مقابل ذوب آهن در ملاقات جام حذفی نیز غایب بود. فرهاد مجیدی بعد از بازی با ذوب آهن گفت که دیاباته را بعد از دربی ندیده و به او گفته اند که مصدوم است. این در حالی است که کادرفنی استقلال از مصدومیت دیاباته متعجب هستند و نمی دانند او در جریان کدام بازی و کدام تمرین مصدوم شده است!

این ماجراها ادامه پیدا کرد تا اینکه وقتی مسئولان استقلال صبح پنجشنبه پیگیر حضور دیاباته در تمرینات می شوند، او به آنها اعلام می نماید تا بازی با نفت آبادان به تمرینات می رود و بعد از آن با توجه به تعطیلی طولانی مدت لیگ برتر قصد رفتن به فرانسه برای مرخصی دارد. ظاهرا دیاباته مدت دو هفته مرخصی را از کادرفنی طلب نموده که البته این درخواست با مخالفت شخص فرهاد مجیدی روبرو می گردد.

سرمربی استقلال با توجه به اینکه هربار دیاباته به خارج از کشور سفر نموده برای بازگشت به ایران تاخیر داشته واز طرفی با مشکلاتی از قبیل ناآمادگی جسمانی یا اضافه وزن به ایران برگشته، بهتر است در تعطیلی چندروزه بعد از ملاقات با نفت آبادان هم در تهران بماند و به کشورش نرود تا شرایط بدنی اش خراب نگردد. آخرین بازی که دیاباته برای مرخصی از ایران خارج شد، چند روز در بازگشت به کشور تاخیر داشت و وقتی در تعطیلات نوروز 1400 به تمرینات رسید مصدومیت جزئی نیز داشت و معین نبود چرا چنین شرایطی برای او پیش آمده است.

از سوی دیگر مدیران باشگاه استقلال نیز معتقدند دیاباته هربار که به مرخصی رفته، برای بازگشتش چند روز مدیران را معطل نموده وهمین موضوع باعث شده تا بلیت های هواپیمایی که برای او خریداری می گردد بسوزد. دیاباته هربار به بهانه هایی برای بازگشت به ایران تعلل نموده و باعث شده تا باشگاه از نظر اقتصادی نیز به خاطر بلیت های برگشت دیاباته ضرر زیادی را تحمل کند.

در نهایت ماجرای مخالفت مجیدی با مرخصی دیاباته هم مزید برعلت شده تا این بازیکن حسابی از دست مسئولان باشگاه ناراحت گردد. این مهاجم اقتصادیایی اعتقاد دارد مدیران باشگاه که پولش را پرداخت نمی نمایند، کادرفنی هم در استفاده از او به عنوان یارفیکس صرف نظر می نماید و باعث می گردد که او کمتر به آپشن های قراردادی اش برای گلزنی و حضور در ترکیب ثابت برسد. از طرفی با درخواست مرخصی اش هم مخالفت می گردد.

این اتفاقات خشم دیاباته را برافروخته و باعث شده تا او تصمیمش برای جدایی از جمع آبی ها را بگیرد. اگرچه مسئولان استقلال درخواست دیاباته برای جدایی را تکذیب و گفت او اخطاری به باشگاه بابت فسخ یک طرفه قراردادش نداده اما معین است که با شرایط کنونی دیاباته علاقه ای به ماندن در جمع آبی پوشان ندارد.

این مهاجم دو متری فوتبال ایران که در لیگ بیستم به اندازه گذشته فروغ زیادی هم داشته، گفته می گردد چند پیشنهاد از کشورهای حاشیه خلیج فارس دریافت نموده و بدش نمی آید برای فصل آینده فوتبالش را در فضایی خارج از فوتبال ایران دنبال کند.

حال باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره دیاباته رخ می دهد؛ از آنجایی که بعید است مجیدی با مرخصی دیاباته بعد از ملاقات با نفت آبادان موافقت کند، این شایعه وجود دارد که ممکن است دیاباته بدون هماهنگی با باشگاه ایران را ترک کند و همان کاری را انجام بدهد که هرویه میلیچ در دوران سرمربیگری محمود فکری انجام داد. هرچند که هنوز چیزی در این خصوص معین نیست و شاید روزهای دیگر تکلیف مهاجم باتجربه استقلالی ها را معین کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1705

به "دیاباته به دنبال جدایی از استقلال، دلیل ناراحتی شیخ فقط مسائل اقتصادی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیاباته به دنبال جدایی از استقلال، دلیل ناراحتی شیخ فقط مسائل اقتصادی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید