رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکایی از طریق جنگنده های روسیه

به گزارش لیتن، وزارت دفاع روسیه با اعلام رهگیری و مشایعت یک هواپیمای شناسایی آمریکایی از طریق جنگنده های روسی بر فراز دریای سیاه، همچنین از ورود یک کشتی نظامی اسپانیایی به آب های این منطقه خبر داد.

رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکایی از طریق جنگنده های روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که دو جنگنده سوخو-30 این کشور برای رهگیری و مشایعت یک فروند هواپیمای شناسایی بوئینگ P -8 Poseidon آمریکایی در آسمان دریای سیاه مجبور شدند به پرواز درآیند.

طبق این اطلاعات، روز چهارشنبه تجهیزات کنترل حریم هوایی روسیه یک هدف هوایی را در بر فراز آب های بین المللی دریای سیاه شناسایی کردند که در حال نزدیک شدن به مرزهای ملی روسیه بود. بلافاصله دو فروند جنگنده سوخو-30 از ترکیب نیروهای وظیفه دفاع ضدهوایی ناوگان دریای سیاه به منظور شناسایی و اطمینان حاصل کردن از عدم نقض حریم هوایی کشور به هوا برخاستند.

خلبانان جنگنده های روسی این هدف هوایی را هواپیمای شناسایی از نوع بوئینگ P -8 Poseidon متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده تشخیص دادند و آن را تا دور شدن از مرزهای ملی کشور در آسمان دریای سیاه مشایعت کردند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد که خلبانان روسی در جریان پرواز خود بطور دقیق کلیه قوانین بین المللی مربوط به استفاده از حریم هوایی را رعایت کرند. در این حادثه مرزهای ملی روسیه نقض نشد و جنگنده های روسی به سلامت به محل استقرار خود بازگشتند.

مرکز ملی مدیریت دفاع روسیه هم امروز اعلام کرد که یک کشتی بزرگ گشت زنی متعلق به نیروی دریایی اسپانیا، امروز وارد آب های دریای سیاه شد . طبق این اطلاعات، تجهیزات و نیروهای ناوگان دریای سیاه روسیه تمامی فعالیت های این کشتی اسپانیایی که برای شرکت در مانورهای چندملیتی سی بریز نیروهای دریایی کشورهای عضو ناتو و متحدانشان به آب های ساحلی منطقه وارد شده را تحت کنترل قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1768

به "رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکایی از طریق جنگنده های روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکایی از طریق جنگنده های روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید