روس ها را اول به ترکیه ببرید!

به گزارش لیتن، آژانس گردشگری فدرال روسیه (روس توریسم) به توراپراتورهای این کشور توصیه کرد: گردشگرانی که سفر آن ها به تعویق افتاده است باید در اولویت به ترکیه اعزام شوند.

روس ها را اول به ترکیه ببرید!

به گزارش خبرنگاران، مردم روسیه برای سفر به ترکیه درحالی تشویق می شوند که ایران و روسیه به تازگی بر سر لغو ویزا برای سفرهای گروهی شهروندان دو کشور توافق نموده اند. با این حال بسته بودن مرزهای ایران و روسیه به روی توریستان دو کشور و توقف صدور ویزای توریستی، اجرای این توافق را با چالش روبرو نموده است.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی پس از آن توافق، از اشتیاق زیاد روس ها برای سفر به ایران سخن گفته بود و مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه توریستی خارجی این وزارتخانه هم با استناد به اظهارات رییس اتحادیه آژانس داران توریستی روسیه، به کوشش آژانس های این کشور با هدف جایگزین کردن ایران، برای دو میلیون و 500 هزار توریست روس بازمانده از سفر ترکیه، اشاره نموده بود. اما اینک، آژانس توریستی فدرال روسیه به توراپراتورهای این کشور پیشنهاد نموده توریستانی را که در یک سال گذشته پیروز نشده اند سفر بروند به ترکیه بفرستند.

زارینا دوگوزووا ـ رییس آژانس توریستی فدرال روسیه ـ که طرف امضای برنامه اقدام مشترک لغو ویزا سفرهای گروهی با ایران بود، گفت: در روسیه افرادی هستند که بیش از یک سال منتظر مانده اند، ما از آن ها می خواهیم که به تعطیلات بروند.

او بعلاوه یادآوری نموده که اولویت اعزام به ترکیه کسانی باشند که تور ترکیه را قبل از 31 مارس 2020 (فروردین 99 همزمان با اوج گرفتن ویروس کرونا در بیشتر کشورها) خریده اند، اما به علت محدودیت های کرونایی نتوانسته بودند به تعطیلات بروند.

روسیه درحالی مردم کشورش را برای سفر در تعطیلات تشویق می نماید که تا کنون نزدیک به 11 درصد جمعیت این کشور در برابر کووید واکسینه شده اند.

با این وجود، آژانس توریستی فدرال روسیه، توراپراتورهای این کشور را موظف کرد بسته های مجذوب نماینده سفر را به کسانی که به علت محدودیت های کرونا تا 19 دسامبر 2021 متضرر می شوند، ارائه دهند.

رییس آژانس توریستی فدرال روسیه علت تشویق مردم کشورش برای سفر به ترکیه را این چنین شرح داده است: بدهی توراپراتورها به توریستان روس به علت تورهایی که سال گذشته اجرا نشد، از 44 میلیارد به 7 میلیارد روبل کاهش یافته است. 5 میلیارد روبل از بدهی به جای مانده توراپراتورها مربوط به تورهای ترکیه است. ما از توراپراتورها درخواست کردیم ابتدا این بدهی را پرداخت نمایند و به افرادی که بیش از یک سال صبر نموده اند اولویت دهند تا این افراد تعطیلات خود را در ترکیه به سر ببرند.

او افزود: توریستانی در روسیه وجود دارند که تورهای آن ها به علت تصمیم به توقف پروازها در ماه آوریل 2020 (اردیبهشت 99)، به تأخیر افتاد و در حال حاضر بیش از 40 میلیارد روبل از تور اپراتورها طلب دارند. ما امیدواریم که توراپراتورها هر چه سریع تر به تعهدات خود در قبال توریستان عمل نمایند. این مهم ترین وظیفه ماست. با این حال، ایمنی مردم و رعایت تمام اقدامات احتیاطی هم باید در درجه اول قرار گیرد.

مهدی عباسی ـ کارشناس توریستی و تحلیل گر بازار توریستی ترکیه ـ با این شرح که روسیه درحالی به تشویق مردم کشورش برای سفر به ترکیه دست زده که به تازگی مقامات وزارت توریستی و فعالان این صنعت در ترکیه برای بازگشایی راه سفر روس ها رایزنی هایی را با مقامات توریستی روسیه انجام داده اند.

به گزارش خبرنگاران، ترکیه از جمله محبوب ترین مقاصد سفر مردم روسیه است. آن ها عادت دارند در سال دو تا سه سفر به خارج از کشور خود سفر نمایند و معمولا 45 درصد روس ها ترجیح می دهند به سواحل دریا سفر نمایند. آنتالیا یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر شهروندان روسیه است تا جایی که آن را خانه دوم خود می دانند.

عباسی بعلاوه گفت: یکی از دلایل بازگشت روس ها به ترکیه سرعت بالای واکسیناسیون در ترکیه است. این کشور واکسیناسیون گروه سنی 25 تا 30 سال را شروع نموده و از روز آدینه (چهارم تیرماه) افراد بالای 18 سال را اضافه خواهد نمود. با شتابی که شروع شده است، به زودی نصف بیشتر مردم ترکیه واکسینه خواهند شد و روس ها با مشاهده این شرایط به ترکیه بازگشته اند که این برای ترکیه یک پیروزیت محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1810

به "روس ها را اول به ترکیه ببرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها را اول به ترکیه ببرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید