ساماندهی ترافیکی معابر قلب تهران، عملیات اصلاح هندسی خیابان ها

به گزارش لیتن، شهردار منطقه 6 تهران از ارتقاء ایمنی و روان سازی ترافیک با اصلاح تداخلات جریان های عبوری در قلب مرکز اطلاع داد.

ساماندهی ترافیکی معابر قلب تهران، عملیات اصلاح هندسی خیابان ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود رنجبریان شهردار منطقه 6 تهران اظهارداشت: بیش از 10 هزار متر مربع عملیات اصلاح هندسی در معابر قلب مرکز صورت گرفته است که از جمله اقدامات می توان به اصلاحات هندسی تقاطع خیابان های شصت و چهارم و شیخ بهایی، بلوار کارگر و هجدهم، کریمخان، حافظ و ... اشاره نمود. اجرای این طرح تداخلات جریان های عبوری را به حداقل می رساند موجب روانسازی ترافیک و ارتقاء ایمنی تردد در این محدوده ها می شود.

شهردار منطقه 6 درخصوص خط کشی محوری و عابر در معابر قلب مرکز عنوان نمود: در این بازه زمانی 116 متر مربع خط کشی گذرگاه عابر پیاده، در خیابان های انقلاب، ولیعصر، جانبازان و اسد آبادی و... و بیش از 22 کیلومتر مربع خط کشی محوری در خیابان های آزادگان، قرنی، حافظ، ولیعصر، اراک و خیابان مفتح با اهداف روان سازی عبور و مرور خودروها، جلوگیری از خروج خودرو ها از خط عبوری و به حداقل رساندن تصادف اجرایی شده است.

شهردار منطقه 6 بعلاوه از جداسازی و ایمن سازی بیش از 750 مترطول راستا اتوبوس های تندرو (BRT) در محور های خیابان انقلاب از دروازه دولت تا پل کالج، درخیابان بهشتی از مدرس تا میرزای شیرازی و خیابان مفتح اطلاع داد و اظهار کرد: توسعه خطوط ویژه اتوبوس های تندرو به دو علت از مهمترین شاخص ها در توسعه حمل ونقل عمومی درون شهری محسوب می شود بنابراین اولین علت آن صرفه جویی در هزینه های تردد و مهم ترین آن ها مدیریت وقت شهروندان و استفاده کنندگان از این سامانه است.

وی بیان داشت: با توجه به این موضوع ساماندهی خطوط ترافیکی تندرو از اقدامات اصلی حوزه حمل و نقل عمومی در منطقه است که قطعا سبب تسریع و تسهیل تردد خوردور ها و ساماندهی ترافیکی در سطح معابر منطقه می شود.

وی در انتها ضمن اشاره به ضرورت ایجاد تسهیل در تردد برای شهروندان توجه به این موضوع را در روان سازی و ساماندهی ترافیکی حائز اهمیت دانست و گفت: این طرح از ماه های انتهای سال 1400 شروع شد و به همت حوزه حمل و نقل و ترافیک منطقه در راستا های پرتردد اصلاحات هندسی، خط کشی محوری و عابر پیاده و جداسازی راستا اتوبوس های تندرو (BRT) جهت ایمن سازی و کاهش خطرات ترافیکی با هدف خدمت رسانی هرچه مطلوب تر به شهروندان در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2132

به "ساماندهی ترافیکی معابر قلب تهران، عملیات اصلاح هندسی خیابان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی ترافیکی معابر قلب تهران، عملیات اصلاح هندسی خیابان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید