سخنگوی دولت: کسری بودجه خط قرمز دولت است

به گزارش لیتن، سخنگو و رییس شورای اطلاع ­رسانی دولت، کسری بودجه را خط قرمز بودجه 1401 بیان کرد و گفت: اقدامی که منتهی به کسری بودجه یا ایجاد تورم باشد در بودجه وجود ندارد.

سخنگوی دولت: کسری بودجه خط قرمز دولت است

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی در گفت وگویی، جهت گیری بودجه 1401 در جهت تقویت و توسعه نقش و جایگاه مردم در حوزه اقتصاد، عنوان کرد و گفت: موضوع و چارچوب بودجه طراحی شده مبتنی بر این نگاه است و به همین منظور صندوقی تحت عنوان صندوق پیشرفت و عدالت در این بودجه پیش بینی شده که از منابع آن صندوق می شود برای جلب مشارکت بخش خصوصی و عمومی به منظور اجرای طرح های ملی و استانی استفاده کرد.

سخنگو و رییس شورای اطلاع ­رسانی دولت، ادامه داد: در توزیع منابع بودجه سعی شده است به آمایش سرزمینی توجه شود. هم در جهت افزایش عدالت در توزیع منابع در استان های مختلف کشور به ویژه برای حمایت از استان های محروم و هم اینکه مبتنی بر آمایش سرزمینی، موارد و طرح ها و موضوعات مورد نیاز استان در اولویت حمایت های مالی دولت قرار بگیرد.

بهادری جهرمی گفت: امسال هم چارچوب های کلی اختیار در بودجه به خود استان ها واگذار شده است.

وی، گفت: کسری بودجه خط قرمز دولت است اقدامی که منتهی به کسری بودجه یا ایجاد تورم باشد در بودجه وجود ندارد. همزمان سعی شده از بقیه ابزار هایی که ممکن است به هر نحو منجر به افزایش نقدینگی یا ایجاد تورم شود مثل تسهیلات تکلیفی ممانعت و جلوگیری شود.

بهادری جهرمی یادآور شد: حتی هزینه های جاری دولت در بودجه سال 1400 صرف نظر از افزایش حقوق کارمندان که طبق روال معمول باید انجام می شد نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش یافته و دولت سعی کرده است از هزینه های جاری خود را کاهش دهد برای اینکه تورم جدیدی در بازار ایجاد نشود.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2023

به "سخنگوی دولت: کسری بودجه خط قرمز دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: کسری بودجه خط قرمز دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید