شغلی کم هزینه اما پر درآمد

به گزارش لیتن، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: پرورش زنبور عسل از مشاغل کم هزینه و پر در آمد به شمار می رود.

شغلی کم هزینه اما پر درآمد

به گزارش لیتن آنلاین به نقل از لیتن، شغلی کم هزینه اما پر در آمدمجتبی تقی زاده، معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: پرورش زنبور عسل به دلیل برداشت چند نوع محصول از آن یکی از مشاغل پر درآمد است.

تقی زاده اضافه کرد: عسل، ژل رویال، گرده گل، موم و بره موم محصولاتی هستند که از پرورش زنبور عسل بدست می آیند.

او با اشاره به سرشماری سال 98 از زنبورستان های استان البرز گفت: در حال حاضر در البرز 434 زنبورستان وجود دارد.

معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: در این زنبورستان ها 69 هزار و 909 فروند کلنی (کندو) زنبورعسل دارند که طی یک سال گذشته 352 هزار و 642 کیلو گرم فراوری عسل داشته اند.

تقی زاده به فراوری دیگر محصولات ودر آمد زایی آنها اشاره نمود و گفت: 146 کیلوگرم فراوری ژل رویال، 6 هزار و 349 کیلوگرم فراوریگرده، 9 هزار و 465 کیلوگرم موم و هزار و 6 کیلوگرم بره موم محصول زنبورستان های سال جاری بوده.

او در خاتمه اضافه کرد: در فصل بهار و به دنبال تشدید تخم گذاری در کندوهای متوسط حدود 50 هزار فروند زنبور و در کلنی های قوی تا حدود 80 هزار فروند موجود می باشد، اما در فصل زمستان جهت کاهش مصرف منابع ذخیره ای و عدم دسترسی به منابع جمعیت انتظار می رود حدود 9 هزار فروند باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 725

به "شغلی کم هزینه اما پر درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شغلی کم هزینه اما پر درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید