عامل اصلی فینالیست شدن پرسپولیس چه بود؟

به گزارش لیتن، خط دفاعی پرسپولیس، در لیگ قهرمانان آسیا هم توانسته عامل موفقیت سرخ ها باشد و آ ن ها را تا فینال بازی ها برساند. آن ها در این رقابت ها، 12 بار بازی نموده و تنها 10 گل خورده اند.

عامل اصلی فینالیست شدن پرسپولیس چه بود؟

به گزارش لیتن ، فقط یک فینالیست آسیا در آستانه بازی رفت خود در خانه حریف، می تواند اهمیت یک خط دفاعی مستحکم را با جان و دل درک کند. سرمایه بزرگی که سه فصل است در اختیار پرسپولیس قرار گرفته است و حالا در حساس ترین زمان ممکن باز هم مثل گذشته، به کمک این تیم می آید.

برانکو که آمد یکی از بزرگ ترین معضل های پرسپولیس که ضعف خط دفاعی اش بود، حل شد. نه که فقط حل شده باشد که خط دفاعی پرسپولیس بهترین شد. از همان فصل شانزدهم تا کنون، سه فصل است که این خط دفاعی مستحکم، به یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت پرسپولیس تبدیل شده است.

به خاطر همین است که پرسپولیس با اینکه در طول 9 بازی گذشته اش در لیگ، تنها 9 بار گل زده اما همچنان بین بالانشین های جدول است.

همین خط دفاعی مستحکم بود که فصل شانزدهم را تنها با 14 گل خورده به انتها رساند. فصل گذشته هم تنها 15 گل در 30 بازی خورد تا یکی از اصلی ترین عوامل قهرمانی سرخ پوشان باشد.

خط دفاعی پرسپولیس، در لیگ قهرمانان آسیا هم توانسته عامل موفقیت سرخ ها باشد و آ ن ها را تا فینال بازی ها برساند. آن ها در این رقابت ها، 12 بار بازی نموده و تنها 10 گل خورده اند.

6 کلین شیت آسیایی پرسپولیس را هم که کنار بگذاریم، باز هم این تیم با میانگین 0.8 گل خورده در هر بازی بهترین خط دفاعی آسیا را دارد.

بهترین خط دفاعی در آسیا بعد از پرسپولیس به گوانگژو چین تعلق دارد. این تیم در 8 بازی 8 بار دروازه اش باز شده و با میانگین یک گل خورده در هر بازی بعد از پرسپولیس بهترین خط دفاعی در آسیا را دارد.

سد محکم پرسپولیس در آستانه فینال، بزرگ ترین دلگرمی این تیم مقابل کاشیما در بازی رفت خواهد بود.

2 - 270

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 21 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 120

به "عامل اصلی فینالیست شدن پرسپولیس چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل اصلی فینالیست شدن پرسپولیس چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید