لهستان 3 ایران صفر ، سرانجام تلخ جام جهانی برای والیبال ایران

به گزارش لیتن، تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در جام جهانی 2019 با نتیجه سه بر صفر مقابل لهستان بازنده شد.

لهستان 3 ایران صفر ، سرانجام تلخ جام جهانی برای والیبال ایران

تیم ملی ایران از ساعت 7 صبح امروز در یازدهمین و آخرین بازی خود در جام جهانی والیبال به مصاف لهستان رفت و با نتیجه سه بر صفر باخت. سه ست این بازی با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 18 و 25 بر 16 به سود لهستان به خاتمه رسید.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب اولیه جواد کریمی، پوریا یلی، مسعود غلامی، علی شفیعی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد.

در سوی دیگر میدان، لهستان بازی را با ترکیب میخال کوبیاک، ویلفردو لئون، متئوژ بینیک، کارول کلاس، فابین درژیژگا، ماسژ موساژ و پاول زاتورسکی شروع کرد.

با این نتیجه، ایران جام جهانی را با 7 باخت، 4 برد و 12 امتیاز به خاتمه برد. معین رتبه نهایی تیم ایران به نتایج تیم های روسیه و کانادا مقابل تونس و ژاپن بستگی دارد. لهستان هم با این برد، به مقام دوم مسابقات رسید و پایین تر از برزیل و بالاتر از آمریکا نهاده شد و صاحب مدال نقره شد.

ست اول (ایران 18 - لهستان 25)

قابل پیش بینی بود که لهستان تیم برتر این مسابقه باشد. ایران پس از شکست های متعدد روزهای قبل، با روحیه ای پایین وارد زمین شد و در مقابل لهستان برای قطعی کردن مدال نقره خود، انگیزه زیادی داشت. ایران بازهم ترکیب خود را تغییر داده بود ولی لهستان با همه توان بازی می کرد. شاگردان ویتال هینن در تیم ملی لهستان، در زدن اسپک بسیار کم اشتباه بودند و بدون دردسر در ست اول به پیروزی رسیدند. ایران در ست اول حتی یک امتیاز هم با اشتباه حریف به دست نیاورد، درحالی که پنج امتیاز مستقیم با اشتباهات خود به حریف تقدیم کرد.

ست دوم (ایران 18 - لهستان 25)

لهستان ست را با اقتدار شروع کرد و خیلی زود با نتیجه 6 بر 2 پیش افتاد تا کولاکوویچ نخستین وقت استراحت خود را درخواست کند. پس از این وقت استراحت شرایط تا حدودی به سود ایران تغییر کرد و بازی در امتیاز 8 به تساوی کشیده شد. خاتمه در امتیاز 10 بر 9، برای نخستین بار در این بازی ایران از حریف خود پیش افتاد. این بار نوبت هینن بود که وقت استراحت بگیرد و توانست دوباره فرایند بازی را به سود تیمش عوض کند. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 13 به سود لهستان اعلام شد. هرچه به اواخر ست نزدیک می شدیم، لهستان در زدن اسپک و سرویس عملکرد بهتری ارائه می داد و در مقابل تعداد اشتباهات در بازی ایران بیشتر می شد. همین موضوع فاصله را بیشتر کرد تا در نهایت فاصله هفت امتیازی ست اول تکرار گردد.

ست سوم (ایران 16 - لهستان 25)

لهستان با 2 تغییر وارد ست سوم شد. کوبیاک و بینیک از زمین بیرون رفتند تا الکساندر اسلیوکا و یاکوب کوچانوفسکی در ترکیب اصلی قرار بگیرند. لهستان در این مسابقه به شکل تحسین برانگیزی کم اشتباه بود. در حالی که به نظر می رسید ایران خود را از پیش بازنده می بیند و بدون روحیه و انگیزه برد وارد زمین شده است. تعداد اشتباهات ایران زیاد بود و لهستان هم با دفاع روی تور عالی، خیلی راحت حملات ایران را به امتیازی برای خود تبدیل می کرد. در کل مسابقه، ایران فقط 7 امتیاز با اشتباهات حریف کسب کرد که نشان می داد لهستان چه عملکرد کم نقصی ارائه نموده است. ایران در این ست هم باخت و در خاتمه مسابقه شاهد جشن کسب مدال نقره لهستان بود.

نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی 2019

سه شنبه 9 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - روسیه 3

چهارشنبه 10 مهر ساعت 5:30، ایران 1 - مصر 3

آدینه 12 مهر ساعت 5:30، ایران 3 - کانادا 1

شنبه 13 مهر ساعت 11:30، ایران 3 - استرالیا 1

یکشنبه 14 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - برزیل 3

چهارشنبه 17 مهر ساعت 12:30، ایران 1 - آمریکا 3

پنجشنبه 18 مهر ساعت 8:30، ایران 3 - تونس 0

آدینه 19 مهر ساعت 5:30، ایران 3 - آرژانتین 2

یکشنبه 21 مهر ساعت 13:50، ایران 1 - ژاپن 3

دوشنبه 22 مهر ساعت 9:30، ایران 2 - ایتالیا 3

سه شنبه 23 مهر ساعت 7، ایران 0 - لهستان 3

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن شروع شد و امروز به خاتمه می رسد.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار گردید، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار گرفته است. روسیه با 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می گردد.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت نموده است. تیم ملی والیبال ایران در سال 1991 یازدهم، در جام جهانی 2011 نهم و در سال 2015 هشتم شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 759

به "لهستان 3 ایران صفر ، سرانجام تلخ جام جهانی برای والیبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لهستان 3 ایران صفر ، سرانجام تلخ جام جهانی برای والیبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید