مقام روس از افزایش حملات سایبری به این کشور خبر داد

به گزارش لیتن، اولگ سیرومولوتف معاون وزیر امور خارجه روسیه، از افزایش حملات سایبری به مراکز این کشور خبر داد.

مقام روس از افزایش حملات سایبری به این کشور خبر داد

سیرومولوتف روز چهارشنبه با استناد به اطلاعات مرکز هماهنگی ملی حوادث رایانه ای روسیه، گفت که بخش عمده منشاء این حملات به روسیه در سال 2020میلادی از کشورهای آمریکا، آلمان و هلند بوده است.

وی گفت: این حملات به مراکز تولید واکسن روسیه، مراکز دولتی مدیریت مالی، صنایع دفاعی روسیه و مراکز علمی، آموزشی، بهداشتی و حمل و نقل بوده است.

معاون وزیر خارجه روسیه به عنوان نمونه به چهار مورد حمله سایبری به مرکز ویروس شناسی وکتور نووسیبیرسک روسیه تولیدکننده واکسن دوم کرونای این کشور در سال 2020 اشاره کرد.

تکذیب ادعای حمله سایبری روسیه به خطوط نفت آمریکا

سیرومولوتف همچنین ادعای مطرح شده از سوی آمریکا مبنی بر حمله سایبری روسیه به شبکه خطوط لوله نفت و گاز آمریکا را بی اساس خواند. =

وی اضافه کرد: ادعاهای مبنی بر تهدید سایبری روسیه که در عرصه رسانه ای غرب منتشر می شود، بی اساس است و هیچ گونه اطلاعات فنی در مورد این حملات از کانال های کارشناسی ارائه نمی شود.

مقام روس یادآوری کرد که روسیه از مدتها پیش به آمریکا پیشنهاد کرده است که در مورد عدم حمله با استفاده از فناوری های سایبری به توافق برسند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سال 2020 پیشنهاد کرد تا در عرصه مبارزه با جرایم سایبری همکاری شود اما آمریکا این پیشنهاد را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: برعکس رسانه ها و سیاستمداران آمریکایی دائما روسیه را به سازماندهی حملات سایبری متهم می کنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آخرین مورد از این دست ادعاها، در مورد حادثه اتفاق افتاده درباره سیستم اطلاعاتی شرکت آمریکایی کلونیال پایپ لاین (Colonial Pipeline) رخ داد و روسیه هیچ ارتباطی با این مساله ندارد.

براساس اطلاعات رسانه های روسی، در جریان حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین، حدود 100 گیگابایت اطلاعات این شرکت به سرقت رفته و فعالیت این سیستم مختل و متوقف شد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان به استناد منابع آگاه مدعی شد که هکرهایی که در پشت سر این حادثه قرار دارند، ممکن است با روسیه ارتباط داشته باشند.

حمله سایبری به بزرگترین خط لوله انتقال فرآورده های نفتی و سوخت در آمریکا نگرانی هایی را برای مقامات این کشور به دنبال داشته و باعث شده تا واشنگتن شرایط اضطراری منطقه ای در چند ایالت اعلام کند.

به گزارش ایرنا، کاخ سفید روز یکشنبه گفت در حال همکاری نزدیک با شرکت کلونیال پایپ لاین بزرگترین شرکت توزیع مواد پالایشی نفت در آمریکاست تا فعالیت این خط لوله انتقال به طور کامل از سرگرفته شود.

حمله سایبری چهار روز پیش به این تاسیسات زیربنایی مهم در امریکا منجر به بسته شدن بزرگترین خط انتقال فرآورده های نفتی، گاز و سوخت در این کشور شد.

همزمان با اینکه بیشتر فعالیت این خط لوله به دنبال حمله سایبری همچنان متوقف است، واشنگتن روز گذشته اعلام شرایط اضطراری در چند ایالت گفت.

خط لوله کلونیال پایپ لاین به طول پنج هزار و 500 مایل بیش از هشت هزار و 800 کیلومتر است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1698

به "مقام روس از افزایش حملات سایبری به این کشور خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام روس از افزایش حملات سایبری به این کشور خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید