منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان یکی از دیدنی های آذربایجان شرقی به شمار می رود

به گزارش لیتن، جاذبه ها/ براساس آخرین خبرهای واصله، منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان یکی از دیدنی های آذربایجان شرقی به شمار می رود.

منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان یکی از دیدنی های آذربایجان شرقی به شمار می رود

منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان در حوالی روستای آقمنار شهرستان ملکان و در پایین تپه علی بلاغی واقع شد. زیارتگاه علی بلاغی از فضای باز برخوردار بوده و در پایین تپه واقع است. از منتهی الیه تپه چشمه ای پر آب جاری بوده و از چشم انداز ای دلچسب برخوردار است. البته، با کمی سرمایه گذاری میتوان به جذابیت آن اضافه کرد ولی متاسفانه تا بحال هیچگونه سرمایه گذاری دولتی یا حمایت معنوی از آن نشده است. با ایجاد نشیمنگاه ها و سایه بانها میتوان به گردشگران این محل اضافه کرد. این چشمه با قدمت 2000 ساله یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان محسوب می گردد.

این چشمه دارای 7 دهنه آب چشمه است که طبیعت زیبای آن بخصوص در فصل زمستان هر گردشگری را به خود جذب می نماید. وجود تپه های متعدد در کنار این چشمه هم موجب شده تا دوستداران سرسره با برف جای خالی پیست اسکی را در این محل پیدا نمایند. فراوانی آب در این چشمه و همیشگی و دائمی بودن آن موجب شده تا بیش از 500 هکتار از باغات و مزارع چند روستا به همراه آب شرب اهالی از این چشمه تامین گردد. زلالی، خنکی و گوارا بودن آب این چشمه موجب شده تا در هر فصل سال تعداد زیادی از هواداران طبیعت این محل را به عنوان منطقه گردشگری انتخاب نمایند.

منطقه زیارتی و تاریخی علی بلاغی آقمنار در لیست آثار ملی کشور به شماره ثبت 27199 و با قدمت دوره های عصر آهن، تاریخی، قرون میانه اسلامی ثبت گشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2249

به "منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان یکی از دیدنی های آذربایجان شرقی به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه زیارتی و سیاحتی علی بلاغی ملکان یکی از دیدنی های آذربایجان شرقی به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید