احتیاج هیات تنیس خوزستان به امکانات بیشتر برای گسترش این رشته

به گزارش لیتن، خبرنگاران/خوزستان دبیر هیات تنیس خوزستان با اشاره به گران شدن وسایل این رشته و عدم دریافتی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان، گفت: ما به زمین و امکانات بیشتری احتیاج داریم تا بتوانیم رشته تنیس را گسترش دهیم.

احتیاج هیات تنیس خوزستان به امکانات بیشتر برای گسترش این رشته

عبدالامیر سوده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: چهار، پنج سالی است که هیات تنیس استان اجازه فعالیت برای عموم مردم را دارد، در حالی که قبلا این فعالیت تنها در دست شرکت نفت بود. ما بعد از این چهار، پنج سال توانستیم سه زمین در مجموعه 16 هکتاری اهواز درست کنیم، ضمن این که با مدیرکل ورزش و جوانان استان برای افزایش زمین تنیس صحبت نموده ایم تا بتوانیم این رشته را گسترش دهیم. مدیرکل ورزش نیز قول تحویل دو زمین دیگر را همراه با تمامی امکانات به ما داده است. این زمین ها برای احداث به زودی کلنگ زنی خواهند شد و تا یکی دو ماه آینده به هیات تحویل داده می شوند.

وی اعلام کرد: طبق گفته فدراسیون تنیس، ما برای دریافت مسابقات کشوری نیازمند پنج زمین هستیم که با تحویل این دو زمین، تعداد زمین های تنیس ما به عدد پنج می رسد و امکان برگزاری مسابقات را در شهر خودمان داریم. ما باید زمین و امکانات بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم رشته تنیس را گسترش دهیم. اگر دو زمین دیگر بگیریم، می توانیم ضمن اخذ میزبانی مسابقات کشوری، استقبال جمعی بیشتری از مردم خوزستان را نسبت به رشته تنیس داشته باشیم. هر چند خوشبختانه استقبال از این رشته در استان، خوب است.

دبیر هیات تنیس خوزستان گفت: در حال حاضر نیز تمرکز ما بیشتر روی بخش پایه است و روزهای پنج شنبه هر هفته را برای آموزش رده سنی زیر 10 سال قرار دادیم. البته در حال حاضر به دلیل شرایط کرونایی تعداد نفراتی که در این رده آموزش می بینند، کم است اما با تمام این شرایط، ما داریم برای پایه ها مسابقات برگزار می کنیم. بچه ها زیر 10 سال ما حمایت و انگیزه می خواهند.

وی در ادامه مطرح نمود: با توجه به شرایط اقتصادی، وسایل تنیس نیز بسیار گران شده اند و متاسفانه از اوایل سال 98، هیات هیچ گونه دریافتی از سوی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نداشته است و اسپانسرهای محدودی هم حاضر به یاری هستند. در حال حاضر ما با یاری اقتصادی پیشکسوتان و علاقه مندان کار را پیش می بریم. با تمامی این شرایط، ماه پیش مسابقات استانی را برگزار کردیم که هشت تیم از شهرستان های مختلف در آن شرکت کردند.

سوده در خاتمه اضافه نمود: از مدیرکل ورزش و جوانان خواهشمندیم هر چه سریع تر زمین های تنیس را به ما تحویل دهد و از وی می خواهیم به ما امکانات و اعتبارت بدهد تا باتوجه به استقبال گسترده از این رشته، بتوانیم این رشته ورزشی را در استان گسترش دهیم و از مربیان باتجربه نیز استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1530

به "احتیاج هیات تنیس خوزستان به امکانات بیشتر برای گسترش این رشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج هیات تنیس خوزستان به امکانات بیشتر برای گسترش این رشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید