وسط این باند فرودگاه، دو سنگ قبر وجود دارد!

به گزارش لیتن، باند فرودگاهی با دو قبر!

با توسعه و توسعه شهرها، زمین های کشاورزی و املاک شخصی نیز بخشی از زیرساخت های شهری می شوند. این موضوع در مورد ساخت فرودگاه نیز صدق می کند؛ فرودگاه معمولا در زمین هایی ساخته می شوند که قبلا زمین مزروعی یا ملک شخصی یا گورستان بوده است! در مواقعی که قرار است در یک گورستان قدیمی، فرودگاه ساخته شود مشکلاتی در مورد این قبرها به وجود می آید. در بیشتر موارد نبش قبر انجام می شود و اجساد به گورستان تازه منتقل می شوند؛ اما گاهی خانواده ها و بازماندگان رضایت نمی دهند و اجازه نبش قبر اجدادشان را نمی دهند! در این مواقع چه اتفاقی می افتد؟ با خبرنگاران همراه باشید تا با هم سری به یکی از این فرودگاه ها بزنیم: فرودگاهی عجیب و شاید ترسناک در استان جورجیا که دو قبر در باند فرودگاه آن وجود دارد!

وسط این باند فرودگاه، دو سنگ قبر وجود دارد!

سنگ قبر در باند فرودگاه!

مسافرانی که گذرشان به فرودگاه ساوانا در استان جورجیا می افتد هنگام فرود با دو قبر روبرو می شوند! بله، دو سنگ قبر در باند فرودگاه وجود دارد. وقتی هواپیما در باند، فرود می آید از کنار دو قبر واقعی رد می شود و باعث تعجب و حیرت مسافران می شود. این دو قبر متعلق به اجداد خانواده داستون است که زمانی در این منطقه زندگی می کردند.

در استان متحده فرودگاه ها معمولا در جنگل ها و فضاهای وسیع اطراف شهر ساخته می شوند. این فضاها گاه زمین های کشاورزی و گاهی املاک شخصی را نیز شامل می شوند. البته ساخت فرودگاه در املاک شخصی با پرداخت قیمت زمین به صاحبان حل می شود، اما ظاهرا در زمان قدیم رسم بوده که مردگان در املاک شخصی شان دفن می شده اند. بنابراین بارها پیش آمده که فرودگاه برای توسعه با یک گورستان خانوادگی روبرو می شود. در چنین مواقعی، طبق قانون فدرال مسئولین فرودگاه باید رضایت بازماندگان را کسب کنند و اجساد را به گورستان نو در همان حوالی جابجا کنند. اما گاهی بازماندگان به هیچ وجه اجازه جابجایی اجدادشان را نمی دهند. این همان اتفاقی است که برای فرودگاه ساوانا هیلتون پیش آمد.

در واقع، وقتی قرار بود فرودگاه بین المللی ساوانا/هیلتون هد (Savannah/Hilton Head International Airport) در شهر ساوانا استان جورجیا ساخته شود با مشکلاتی روبرو شد. قرن ها قبل، این منطقه متعلق به خاندان داستون بوده و جنگل ها، زمین های کشاورزی و املاک اربابی زیادی در این منطقه وجود داشته است. در گورستان خانوادگی داستون که در بخشی از این املاک قرار داشت، بیش از 100 نفر از اجداد و نیاکان و همینطور بسیاری از خدمتکاران و بردگان دفن شده بودند. در بین این قبرها، قبر ریچارد و کاترین داستون که در اواخر دهه 1870 و در فاصله هفت سال از یکدیگر فوت کردند نیز وجود داشت. زمان فوت این دو نفر تقریبا دو دهه قبل از آن بوده که برادران رایت اولین پرواز را انجام دهند!

سال ها بعد، در جریان جنگ جهانی دوم یک فرودگاه نظامی در این نزدیکی ساخته شد و بخش زیادی از املاک خانواده داستون را در برگرفت. برای ساخت این فرودگاه، نیروهای ارتش مجبور شدند بیشتر جسدهای دفن شده در این فرودگاه را به گورستان بون اوانتور (Bonaventure Cemetery) منتقل کنند؛ اما چهار قبر از جمله قبرهای ریچارد و کاترین داستون در این مکان باقی ماند!

پس از اتمام جنگ، این فرودگاه نظامی به فرودگاه مسافربری تغییرکاربری داد. در دهه 1960 ساخت و سازهای نوی در این فرودگاه انجام شد و برای توسعه این فرودگاه، باندهای فرود نوی اضافه شد. در دهه 1970 این دو قبر، در جهت نو باند فرودگاه قرار گرفتند! اما از آنجا که قانون فدرال آمریکا جابجایی قبر و اجساد را بدون اجازه از بازماندگان ممنوع اعلام کرده است، مسئولین فرودگاه مجبور شدند روی قبرها باند فرودگاهشان را بسازند! به این ترتیب این دو قبر در باند فرودگاه باقی ماندند!

امروزه، وقتی به این باند فرودگاه نگاه می کنیم در کنار باند دو قبر را در کنار هم می بینیم. این دو قبر در باند فرودگاه آسفالت شماره 10 و در لبه باند قرار گرفته اند، بنابراین هواپیماها هنگام تیک آف و فرود از روی قبرها رد نمی شوند. اما هواپیما از کنار این قبرها رد می شود و مسافران و همینطور خلبان ها می توانند هنگام فرود و پرواز از پنجره هواپیما این دو قبر را ببینند. گاهی خلبان هایی که برای اولین بار در این باند فرود می آیند پس از رد شدن از کنار این دو قبر با تعجب از برج مراقبت می پرسند این دو تکه سنگ که از کنارش رد شدیم واقعا قبر هستند؟! بسیاری از خلبان هایی که در مورد این دو قبر شنیده اند هم هنگام فرود از برج مراقبت درخواست می کنند در این باند فرود بیایند تا این دو قبر تاریخی را ببیند!

سنگ قبرهای فرودگاه ماتیس

یکی دیگر از این فرودگاه های عجیب، فرودگاه ماتیس در استان جورجیاست که البته در حال حاضر تعطیل شده است. در این فرودگاه نیز تعدادی سنگ قبر در باند فرودگاه دیده می شد. در این منطقه نیز یک گورستان خانوادگی وجود داشت و هنگامی که این فرودگاه در دهه 1960 ساخته شد، خاندان آنگلین اجازه جابجایی اجساد را ندادند. اما اجازه دادند که باند فرودگاه روی قبرها ساخته شود، به شرطی که سنگ قبرها به همان شکل باقی بمانند. به گفته یکی از اعضای این خانواده، زیر باند فرودگاه ماتیس حدود 16 الی 20 نفر از اجدادشان دفن شده اند. سنگ قبرهای قدیمی این درگذشتگان در گوشه و کنار این باند دیده می شود.

منبع: amusingplanet.com

منبع: الی گشت
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2093

به "وسط این باند فرودگاه، دو سنگ قبر وجود دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسط این باند فرودگاه، دو سنگ قبر وجود دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید