پاسخ کلیسای ارتدکس روسیه به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش لیتن، کلیسای ارتدکس روسیه در پاسخ به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، همبستگی و همکاری ادیان را در شرایط کنونی بسیار ضروری و مهم توصیف کرد.

پاسخ کلیسای ارتدکس روسیه به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی لیتن به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیسای ارتدکس روسیه در پاسخ به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هدف مشترک رهبران دینی برای حفظ زندگی بشر، همبستگی و همکاری ادیان را در شرایط کنونی بسیار ضروری و مهم توصیف کرد.

در این نامه بر برگزاری گفت وگوهای مستمر میان اسلام و مسیحیت ارتدکس، و نقش این گفت وگو ها در میان ادیان مختلف برای تحقق این هدف مورد تاکید قرار گرفته است .

اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه همچنین با توجه به شیوع بیماری کرونا ضمن دعا برای برطرف این بیماری در سراسر دنیا ، برای مردم کشورمان آرزوی سلامتی و بهروزی کرد.

لازم به ذکر است سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نامه ای به رهبران دینی و اجتماعی دنیا در تاریخ 24 فروردین ماه 1399 بر ضرورت تشکیل کمیته مشترکی از رهبران ادیان عظیم الهی و همچنین رؤسای پویش های اجتماعی عظیم دنیا به منظور یافتن راه چاره مناسب برای یاری به مردم مظلوم دنیا در این شرایط حاد کرونایی و همچنین بر لزوم همدلی و همکاری به منظور پایان دادن به ظلم و تحریم در دنیا تأکید نموده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1072

به "پاسخ کلیسای ارتدکس روسیه به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ کلیسای ارتدکس روسیه به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید