پرسپولیس و سپاهان؛ سودای جام جم و التهاب نصف دنیا

به گزارش لیتن، هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ایران در حالی امروز برگزار می گردد که بالاخره تکلیف قهرمان و دومین تیم تیم سقوط کننده معین خواهد شد.

پرسپولیس و سپاهان؛ سودای جام جم و التهاب نصف دنیا

به گزارش لیتن، قطار لیگ هجدهم امروز (پنج شنبه) به ایستگاه آخر خود می رسد و بعد از سی هفته بالاخره قهرمان و تیم دوم سقوط نماینده تعیین می گردد. قهرمان هجدهمین دوره لیگ برتر همانند لیگ هفتم از بین سپاهان و پرسپولیس تعیین می گردد و این در حالی است که شاگردان قلعه نویی احتیاج به یک معجزه دارند تا بار دیگر مزه قهرمانی را حس نمایند.

تمام دیدارهای هفته سی ام لیگ برتر فوتبال، ساعت 21:30 پنج شنبه 26 اردیبهشت برگزار می گردد.

پارس جنوبی - پرسپولیس، استادیوم تختی جم

هوای گرم بوشهر، حرارت لیگ را بیش از پیش داغ نموده است و شاگردان برانکو برای رسیدن به رکورد سپاهان و هت تریک در قهرمانی احتیاج به تنها یک امتیاز در بازی آخر خود دارند. 6 بازی پیاپی بدون برد دل سرخ ها را برای کسب 3 امتیاز تنگ نموده است و قهرمانی با چاشنی پیروزی انگیزه پرسپولیس را بیشتر از همواره نموده است. بشار رسن غایب اصلی پرسپولیس است که کتف خود را به تیغ جراحان سپرد و برانکو یکی از اصلی ترین طراحانش را در اختیار نخواهد داشت. سرخ های پایتخت هفته گذشته با تساوی های سپاهان و استقلال فرصت قهرمانی داشتند اما ماشین سازی مانع این کار شد تا کار قهرمان به روز آخر بکشد.

در سوی دیگر میدان تیمی با مربی پرسپولیسی با لباس زرد برابر شاگردان برانکو قرار می گیرد. مهدی تارتار که این روزها هجمه زیادی را به دلیل تأثیر تیمش در قهرمان لیگ هجدهم تحمل می نماید، قصد دریافت قهرمانی از تیم سابقش را دارد زیرا که تیم بوشهری علی رغم تمام مسائل، بلافاصله پس از امتیاز دریافت از تراکتورسازی تمرینات پرفشار خود را تا امروز شروع کردند. نتیجه این دیدار خیلی در صندلی این تیم تأثیر نمی گذارد و پارسی ها حداقل یک رتبه در جدول صعود یا سقوط می نمایند. این تیم اکنون در رده یازدهم قرار گرفته است.

استقلال - سپیدرود رشت، استادیوم آزادی

انتها خوش بدون مجیدی و شفر در روز خداحافظی خسرو حیدری از استقلال تنها خواسته و هدف آبی پوشان است. دریافت سهمیه آسیایی از استقلال احتیاج به اتفاقات عجیبی در هفته آخر دارد اما آبی ها این فرصت را دارند تا در صورت پیروز نشدن سپاهان و کسب 3 امتیاز می تواند سهمیه مستقیم آسیا را نصیب شاگردان مجیدی کند. ایسما، صیادمنش، طارق همام و فرشید باقری غایبان اصلی استقلال برای بازی خداحافظی خسرو هستند.

اهمیت این بازی را وضعیت سپیدرود دو برابر می نماید. شاگردان دست نشان برای ماند در لیگ برتر احتیاج به کاری بزرگ دارند و باید استقلال را در آزادی شکست دهند و منتظر امتیاز از دست دادن مسجدسلیمانی ها باشند. سپیدرود با 20 امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته است و مصاف با استقلال رده سومی تنها فرصت آن ها برای بقا در لیگ برتر است. آمار نه چندان خوب شمالی ها در بازی های آخرشان باعث شده تا امید طرفداران این تیم کمتر از قبل باشد.

فولاد - تراکتورسازی، استادیوم شهدای فولاد

دیگر بازی مهم هفته آخر بین شاگردان لیکنز و قطبی برگزار می گردد. تراکتوری ها 5 بازی آخر خود را نبرده اند و حسرت پیروزی را دارند. جلوگیری از جریمه 25 درصدی و دریافت سهمیه آسیا انگیزه های اصلی تبریزی ها برای دریافت انتقام بازی رفت در استادیوم فولاد است اما تیم قطبی نشان داده به راحتی در خانه امتیاز نمی دهد. سرخ های تبریزی که تا همین 5 هفته پیش یکی از دو مدعی اصلی قهرمانی بودند، حالا هم باید فولاد را ببرند و هم منتظر امتیاز از دست دادن پدیده باشند تا بتوانند پس از چند سال غیبت دوباره در آسیا حاضر شوند.

ماشین سازی - پدیده، استادیوم بنیان دیزل

آرزوی مشهدی ها برای برآورده شدن تنها به یک بازی و 3 امتیاز بستگی دارد تا بالاخره رؤیای آسیایی شدن فوتبال مشهد به واقعیت تبدیل گردد. پدیده 53 امتیازی، 2 امتیاز بیشتر از تراکتور رده پنجمی دارد و به دلیل تفاضل گل پایین تر نسبت به تراکتورسازی، باید 3 امتیاز را از چنگ تیم دوم تبریزی ها بیرون بکشد.

سایر دیدارهای لیگ هجدهم به توضیح زیر است:

نفت مسجدسلیمان - ذوب آهن، استادیوم شهید بهنام محمدی

سایپا - صنعت نفت آبادان، استادیوم شهدای شهر قدس

نساجی - پیکان، استادیوم شهید وطنی قائمشهر

جدول لیگ برتر تا انتها هفته 29:

پرسپولیس 58 امتیاز

سپاهان 55 امتیاز

استقلال 54 امتیاز

پدیده 53 امتیاز

تراکتورسازی 51 امتیاز

ذوب آهن 39 امتیاز

سایپا 38 امتیاز

فولاد 37 امتیاز

پیکان 35 امتیاز

صنعت نفت 34 امتیاز

نساجی 33 امتیاز

پارس جنوبی 30 امتیاز

ماشین سازی 29 امتیاز

نفت مسجدسلیمان 21 امتیاز

سپیدرود 20 امتیاز

استقلال خوزستان 12 امتیاز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 243

به "پرسپولیس و سپاهان؛ سودای جام جم و التهاب نصف دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس و سپاهان؛ سودای جام جم و التهاب نصف دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید