کمتر از یک سوم بیکاران، بیمه بیکاری گرفتند

به گزارش لیتن، به گزارش خبرنگاران، واریز مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان و متقاضیان به دنبال اطلاعیه وزارت کار انجام شد که در آن از تمام مقرری بگیرانی که در اسفند سال 1398 به دلیل شیوع کرونا شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند خواسته بود پس از دریافت پیامک ارسال شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک های مشخص شده در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار اقدام کنند.

کمتر از یک سوم بیکاران، بیمه بیکاری گرفتند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

پیش از این مسعود بابایی مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره آخرین آمار ثبت نامی در سامانه بیمه بیکاری، گفته بود: در مجموع 835 هزار و 149 نفر در این سامانه ثبت نام کردند که 698 هزار و 793 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری تایید شدند.

وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه گفت: در اسفند ماه 373 هزار نفر، فروردین 293 هزار و 985 نفر، اردیبهشت 15 هزار و 125 نفر و تا 10 خردادماه 6 هزار و 246 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری توسط وزارت کار تایید شدند.

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، از میان 373 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری اسفند سال گذشته 103 هزار نفر مقرری را دریافت کردند.

البته سازمان برنامه و بودجه گفت که این اقدامات مربوط به تعدادی از ثبت نام کنندگان اسفند 1398 بوده و به تدریج با تایید و اعلام اطلاعات حساب های مابقی مشمولین توسط سازمان تأمین اجتماعی این مقرری برای ماه های بعدی نیز پرداخت خواهد شد.

بر اساس اعلام این سازمان فهرست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا در روزهای آینده توسط سازمان تامین اجتماعی تایید و پس از ارسال با فوریت پرداخت خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1095

به "کمتر از یک سوم بیکاران، بیمه بیکاری گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمتر از یک سوم بیکاران، بیمه بیکاری گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید