رشد مالی ضعیف آلمان

به گزارش لیتن، در سه ماهه پایانی سال قبل اقتصاد آلمان 0.3 درصد رشد کرد.

رشد مالی ضعیف آلمان

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از اسوشیتد پرس، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود عظیم ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه چهارم سال 2020 به میزان 0.3 درصد عظیم شده که این رشد، دومین رشد متوالی مثبت فصلی این کشور محسوب می گردد. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد مالی 8.2 درصد کمتر شده است. در بین بخش های مختلف، تشکیل سرمایه ثابت با 8.3 درصد بیشترین نقش را در ثبت این رشد داشته است و پس از آن نیز سرمایه گذاری ثابت با 1.3 درصد قرار دارند. بدترین عملکرد هم مربوط به مخارج خانوار با منفی 3.3 درصد بوده است. مخارج دولتی نیز کاهش 0.5 درصدی داشته است.

دولت آلمان تا به امروز برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد این کشور ده ها میلیارد یورو نقدیندگی به بازارها تزریق نموده و نرخ های مالیاتی را نیز کاهش داده است. طبق پیش بینی انجام شده توسط دولت، اقتصاد آلمان سال جاری 3.0 درصد رشد خواهد نمود که این میزان 1.4 درصد کمتر از چیزی است که قبلا برآورد شده بود. دلیل اصلی این کاهش، باقی ماندن پیامدهای کرونا و تداوم محدودیت های رفت و آمدی و کسب و کار است.

اقتصاد آلمان سال 2020 را با رشد منفی پنج درصدی به خاتمه رساند که اگرچه بهتر از عملکرد سال 2009 با رشد منفی 5.7 درصد است اما یکی از بدترین عملنمودهای اقتصاد این کشور در تاریخ معاصر محسوب می گردد. پیتر آلتمایر- وزیر اقتصاد آلمان با سخت خواندن شرایط کنونی گفته است انتظار ندارد تا پیش از سال 2022 اقتصاد آلمان به شرایط قبل از بحران کرونا بازگردد.

متوسط رشد مالی آلمان در بازه زمانی 1971 تا 2020 معادل 1.72 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد 8.5 درصدی سه ماهه سوم سال 2020 و کمترین رشد نیز رشد منفی 10.2 درصدی سه ماهه دوم سال 2020 بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1561

به "رشد مالی ضعیف آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی ضعیف آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید