مفسدان ارزی ثروت خود را خارج از کشور تبدیل به خانه و ویلا نموده اند

به گزارش لیتن، رئیس اتاق تهران در پنجمین دوره اهدای نشان و تندیس کارآفرینی امین الضرب گفت: در حالی که کارآفرینان دغدغه مند، تکفیر می شوند، مفسدان ارزی، ثروت به دست آورده را به خارج برده و تبدیل به خانه و ویلا نموده اند.

مفسدان ارزی ثروت خود را خارج از کشور تبدیل به خانه و ویلا نموده اند

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران در مراسم پنجمین دوره اهدای نشان و تندیس کارآفرینی امین الضرب تاکید نمود: هر اندازه که کارآفرینان خارجی در ایران به ستاره تبدیل شده اند، کارآفرینان ایرانی از این صندلی فاصله گرفته اند؛ اگرچه بخش خصوصی تاریخ بلندی در ایران دارد؛ اما به همان نسبت مورد محترم شمرده نشده و گاهی به سبب خطاهای دیگران تکفیر شده است.

رئیس اتاق تهران توضیح داد: در 20 سال گذشته و طی افزایش درآمدهای نفتی و حیف و میل اموال، تکفیر کارآفرینان کشور به اوج خود رسیده درحالی که کشور نیازمند حضور فعالان مالی است چرا که فعالان مالی می توانند هم به اشتغالزایی و هم به بهبود معیشت مردم یاری نمایند؛ آن هم در شرایطی که پای تحریم روی گلوی اقتصاد کشور قرار گرفته است.

این فعال مالی ادامه داد: در این دوران پیچیده، بخش خصوصی ایستاده است، اجازه نداده چرخ کارخانه ها از کار بیفتد و بیکاری و ناامنی در جامعه افزایش یابد، درحالی که بسیاری از نوآوران به سبب فساد ارزی، ثروتی به دست آورده اند، آن را به خارج از کشور برده و تبدیل به خانه و ویلا نموده اند.

خوانساری گفت: در چنین شرایطی، بخش خصوصی دغدغه مند سنگر را خالی ننموده و در حال مبارزه برای بقا است.

رئیس اتاق تهران تأکید کرد: دست اندازی به بیت المال در حالی است که در این لیست بلند بالای مفسدان مالی، کمتر نامی از کارآفرینان شناسنامه دار آمده اما در پسِ فضای پوپولیستی که در اظهارات مسئولان به گوش می رسد، تَر و خشک را با هم سوزانده و به ریز و درشت اتهام می بندند.

او توضیح داد: فساد ناشی از سیاستگذاری های غلط دولتی، توزیع ارز رانتی، صدور بخشنامه های متعدد، اصرار به توزیع یارانه غیرهدفمند، برهم زدن رقابت، افزایش واگذاری های غیرکارشناسی و بازپس گیری غیرکارشناسی اموال واگذار شده به بازتوزیع چرخه فساد در کشور یاری نموده است.

خوانساری اضافه نمود: حاصل این شرایط، ظهور افراد و شرکت های جعلی و وابسته به این نهاد و آن ارگان و سوءاستفاده نمایندگانی که نام کارآفرینی را مخدوش و جامعه را بدبین نموده اند، بوده که در حال ماهی دریافت از آب گِل آلود هستند.

وی گفت: وظیفه داریم که در پس این فضای سیاسی از بخش کارآفرینی کشور غبارزدایی کنیم و باید به سیاستگذاران هشدار دهیم که امروز زمان آن نیست برای پیروزی یک جناح سیاسی، از هیچ بی اخلاقی دریغ نکنیم، در یک مبارزه انتخاباتی دیگران و نظام را تخریب کنیم و برای منفعت شخصی، مصلحت یک ملت را نادیده بگیریم.

نایب رئیس اتاق ایران تأکید کرد: از تجاری که در شرایط فعلی مشغول به کار هستند، باید به عنوان تجار تاریخی ایران یاد گردد؛ اگر صد سال قبل قحطی بود، امروز تحریم است و اگر وبا بود، امروز کرونا است و اگر بی ثباتی سیاسی بود، امروز بی برنامگی مالی است و اگر دیوان سالاری بود، امروز بروکراسی دائم و گسترده است.

خوانساری گفت: امروز شکل گیری اعتماد بین دولت و بخش خصوصی و تبدیل تعارض منافع به تعامل سازنده، به راستا توسعه ایران سرعت می بخشد. از شرق تا غرب زمین، هیچ مالی بدون توجه به بخش خصوصی توسعه نمی یابد.

وی یادآور شد: برگزاری مراسم امین الضرب با این هدف بود که الگوهای واقعی در اختیار نسل جوان کشور قرار گیرد. همچنین کارآفرینانی که با ناامیدی پایه کار خود را گذاشته و با میهن دوستی موانع را پشت سر گذاشته اند، مورد تقدیر قرار گیرند. بخش خصوصی، مولد، ملی و بالنده می تواند در فراز اقتصاد ایران برای دستیابی به توسعه پایدار قرار گیرد و این مهم با همت جمعی و احیای اعتماد عمومی امکان پذیر است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1582

به "مفسدان ارزی ثروت خود را خارج از کشور تبدیل به خانه و ویلا نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفسدان ارزی ثروت خود را خارج از کشور تبدیل به خانه و ویلا نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید