گسترش برده داری مدرن در بریتانیا، استثمار بچه ها و افراد آسیب پذیر

به گزارش خبرنگاران، ایندیپندنت در ادامه گزارش خود می نویسد: این آمار به نگرانی در خصوص اقدامات باندهای مواد مخدر که به ویژه بچه ها و افراد آسیب پذیر را استثمار می نمایند، دامن زده است.

گسترش برده داری مدرن در بریتانیا، استثمار بچه ها و افراد آسیب پذیر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

تحلیل داده ها توسط ایندیپندنت نمایانگر آن است که تعداد شهروندان بریتانیا که قربانیان بالقوه باندهای مواد مخدر هستند، از 1246 نفر در سال 2018، به 2143 نفر در سال 2018 افزایش یافته و نسبت تمام قربانیان بریتانیایی در سال گذشته، از 21 درصد به 26 درصد بالا رفته است.

فعالان اجتماعی می گویند این افزایش با شناسایی روزافزون قربانیان باندهای مواد مخدر که عملیات پخش مواد را به نواحی روستایی، مزارع، ماشین شویی ها و حتی آرایشگاه ها گسترش داده اند، کاهش خواهد یافت.

سازمان خیریه سَلوِیشِن آرمی که از طرف وزارت کشور مامور تامین خانه های امن و حمایت از قربانیان برده داری مدرن است، می گوید در سال گذشته تعداد بریتانیایی هایی که از خدمات این سازمان بهره مند شده اند، 58 درصد افزایش یافته است.

این سازمان می گوید تعداد قربانیان بریتانیایی که به وسیله استثمار وادار به کارهایی از جمله ارتکاب جرم و جنایت شده اند، از ژوئیه 2018 تا ژوئن 2019 ، 63 درصد افزایش پیدا نموده است. اجبار به اعمال غیرقانونی معمول ترین نوع استثمار و 48 درصد این موارد را تشکیل می دهد.

آمار موجود علاوه بر برجسته کردن گستردگی عملیات باندهای مواد مخدر در نقاط روستایی، به این نگرانی دامن می زند که بی خانمان ها عمدتا به دام استثمارگران می افتند. سازمان خیریه آنسین گزارش داده که 7 درصد تماس هایی که با خط امدادش گرفته می گردد، از طرف قربانیانی است که بی خانمان هستند.

یاکوب سوبیک از نهاد ضد برده داری بین الملل می گوید: این آمار نشان می دهد که تابعیت کسانی که استثمار می شوند، مهم نیست. تنها چیزی که ضروری است پیدا کردن افراد آسیب پذیر و راهی برای به تله انداختن آن هاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 4 آبان 1398 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 503

به "گسترش برده داری مدرن در بریتانیا، استثمار بچه ها و افراد آسیب پذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش برده داری مدرن در بریتانیا، استثمار بچه ها و افراد آسیب پذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید