یک طلا، یک نقره و 2 برنز آزادکاران ایران در قهرمانی آسیا

به گزارش لیتن، در سرانجام رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا، مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم طلا گرفت، امیرحسین حسینی در 70 کیلوگرم به نقره رسید و مقصودی و سوادکوهی هم برنز گرفتند.

یک طلا، یک نقره و 2 برنز آزادکاران ایران در قهرمانی آسیا

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، رقابت های پنج وزن نخست سی و سومین دوره کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا امروز (شنبه) در شهر دهلی نو کشور هند برگزار گردید که در خاتمه مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، امیرحسین حسینی در وزن 70 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و امیرحسین مقصودی و علی سوادکوهی در اوزان 65 و 79 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کامل کشتی گیران ایران در این مسابقات به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول با نتیجه 10 بر صفر چیا وی چویو از چین تایپه را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب نوراسلام سانایف دارنده مدال نقره و برنز دنیا از قزاقستان شد. با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی در مرحله نیمه نهایی، سرلک از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول مقابل نورگازی عبدالرزاکوف از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد وی در دور بعد مقابل یایو چانگ از چین تایپه نیز با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل باجرانگ دارنده مدال نقره و برنز دنیا از هند با نتیجه 10 بر صفر مغلوب گردید و به ملاقات رده بندی رفت. مقصودی در این ملاقات با نتیجه 2 بر صفر عباس رحمان اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل میژان آشیروف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ناوین از هند را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت. حسینی در این ملاقات در مصاف با الیاس بکبولاتوف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان اروپا از ازبکستان با نتیجه 10 بر 4 مغلوب گردید و به مدال نقره رسید.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی در دور اول در مصاف با سهراب شریپوف از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به رجحان دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر یک مقابل ارسلان بوداژاپوف از قرقیزستان بازنده شد و راهی ملاقات رده بندی شد. سوادکوهی در این ملاقات با نتیجه 5 بر صفر گلیم جان یوزربایف از قزاقستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 11 بر صفر اولزیسایخان باسانتسوجت از مغولستان را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل علیشیر یرگالی دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 ماگومد موسی یف دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از قرقیزستان را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در ملاقات خاتمهی با نتیجه 10 بر صفر از سد ساتیوارت کادیان دارنده مدال برنز آسیا از کشور هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

مسابقات اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 کیلوگرم فردا (یکشنبه) برگزار می گردد که مجید داستان، مصطفی حسین خانی، احمد بذری، محمدجواد ابراهیمی و پرویز هادی به مصاف حریفان خود می فرایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 829

به "یک طلا، یک نقره و 2 برنز آزادکاران ایران در قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک طلا، یک نقره و 2 برنز آزادکاران ایران در قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید