اتحادیه اروپا از شرکت های نوپا برای توسعه کاربرد گرافن در پزشکی حمایت می نماید

به گزارش لیتن، اتحادیه اروپا با اختصاص بودجه 140 هزار یورویی به شرکت نوپا به دنبال توسعه گرافن در بخش پزشکی است.

اتحادیه اروپا از شرکت های نوپا برای توسعه کاربرد گرافن در پزشکی حمایت می نماید

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه فناوری لیتن، شرکت کمبریج رامان ایمیجینگ با دریافت 140 هزار یورو حمایت اقتصادی در حال تسریع فرآیند ساخت میکروسکوپی است که در آن از گرافن برای ارتقا عملکرد استفاده شده است.

این شرکت از گرافن برای تلفیق پالس های بسیار کوتاه نور استفاده نموده تا بتواند تومور های سرطانی را شناسایی کند.

شرکت کمبریج رامان یکی از شرکت های انشعاب یافته از دانشگاه کمبریج و دانشگاه پلی تکنیک میلان است که در سال 2018 راه اندازی شد. این شرکت به دنبال ساخت میکروسکوپی است که در آن از گرافن برای ارتقا کیفیت تصویربرداری از تومور های سرطانی استفاده می گردد.

این فناوری به دنبال تصویربرداری زنده از بافت های زنده است تا بتوان از این تصاویر برای مشاهده تومور های سرطانی استفاده کرد. همچنین پاسخ این تومور ها به دارو با استفاده از این روش قابل آنالیز است. این روش به جراحان امکان می دهد تا بتوانند به طور کامل سرطان را از بدن خارج نمایند.

شرکت فرونتیر که 33 درصد از سهام شرکت کمبریج رامان را در اختیار دارد می گوید این فناوری به قدری کوچک است که می توان از آن در فضا های بیمارستانی استفاده کرد. همچنین این فناوری به پزشکان یاری می نمایند تا زمان لازم برای تجزیه و تحلیل را کاهش دهند. در حال حاضر، برای آنالیز تومور باید نمونه برداری اجرا شده و در ادامه نمونه به آزمایشگاه ارسال گردد.

از کاربرد های آینده این میکروسکوپ می توان به توانایی اسکن سیالات بدن به منظور تشخیص پاتوژن ها و سلول های تومور سرطانی اشاره نمود. همچنین این میکروسکوپ می تواند نیمه هادی ها و پروتئین ها را تصویربرداری کند.

این حمایت اقتصادی توسط سازمان پرچم دار گرافن اتحادیه اروپا برای یاری به توسعه کاربرد گرافن در جامعه تحقیقاتی و دانشگاهی به این شرکت اعطا شده است.

نیل کروب، مدیر اجرایی شرکت فرونتیر می گوید: شرکت کمبریج رامان اولین شرکت انشعاب یافته ما است که روی توسعه فناوری مبتنی بر گرافن فعالیت می نماید. هرچند اولین کاربرد این فناوری در بخش پزشکی است، اما از این فناوری می توان در صنایع مختلف استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 900

به "اتحادیه اروپا از شرکت های نوپا برای توسعه کاربرد گرافن در پزشکی حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا از شرکت های نوپا برای توسعه کاربرد گرافن در پزشکی حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید