اولیایی: وزارت ورزش برای مدیریت باشگاه ها یک بله قربان گو پیدا می نماید!

به گزارش لیتن، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال مدعی است مدیران وزارت ورزش و جوانان، همواره یک فرد تابع را برای مدیریت باشگاه ها انتخاب می نمایند.

اولیایی: وزارت ورزش برای مدیریت باشگاه ها یک بله قربان گو پیدا می نماید!

به گزارش گروه ورزشی لیتن، کاظم اولیایی درباره استفاده از مدیران ناموفق فدراسیون های مختلف در باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: افرادی که وارد مدیریت ورزش و فوتبال می شوند، باید گواهی و تأییدیه داشته باشند. مدیریت باشگاه ها تنها جایی است که نیازی به سابقه، تخصص و گواهی ندارد. زمانی که وارد فوتبال حرفه ای شدیم، مدیریت را در باشگاه ها مشخص نکردیم و الان تصمیمات در اتاق های در بسته گرفته می گردد.

این مدیران شاید افراد بسیار خوبی باشند، اما نسبت به این شغل یا تبحر لازم را ندارند، یا از شناخت لازم از باشگاه یا دلسوزی لازم برخوردار نیستند.، وی ضمن بیان این جمله توضیح داد: مدیریت باشگاهی ما روز به روز آسیب بیشتری می بیند. هر کسی می آید، شعارهایی می دهد و توقعاتی ایجاد می نماید؛ سپس کوهی از بدهی و مسائل را بر جای می گذارد و فرار می نماید.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتقاد از وزارت ورزش و جوانان بیان نمود: ما استانداردی در مدیریت باشگاهی نداریم و وزارت ورزش هم توهم دانایی دارد. آقایان فکر می نمایند از همه داناتر هستند که این خیلی خطرناک است. آنها یک بله قربان گو و مطیع ترین فرد را پیدا می نمایند. اختیار باید با مسئولیت برابر باشد که مسئولیت را به مدیر می دهند و اختیار را نمی دهند. این مسئله ای است که در حوزه دولتی گرفتار آن هستیم.

اولیایی با بیان اینکه مدیرانی در باشگاه ها آمدند و خرابکاری کردند که شاید در ادارات دیگر، لیاقت فراوانی داشته اند، گفت: مدیریت باشگاه با فلان اداره یا قوه ای انتظامی متفاوت است. یک سردار در هدایت و رانندگی در درجه بالایی از مدیریت بود و مدیریتش را می پسندیدند، اما حضورش در ورزش آسیبی به خودش و باشگاه مربوطه زد که تا سال های زیادی قابل جبران نبود.

وی در واکنش به جوابگو نبودن مدیران عامل باشگاه ها پس از کنار رفتن از سمت های خود گفت: برای اینکه اختیاری به مدیران نداده ایم. آقایان به مدیران دستوری می دهند که آمر بیشتر از مجری مقصر است. مافوق می گوید فلان بازیکن یا مربی را بیاور و به هر قیمتی اول شو. مدیر مربوطه هم دستور رئیسش را اجرا می نماید و وقتی به توفیقی نمی رسد، نمی تواند پاسخ دهد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال که با برنامه آفساید رادیو جوان گفت وگو می کرد، در پاسخ به این پرسش که چه زمانی این رویه اشتباه رفع خواهد شد، گفت: جهتی که می رویم کاملاً غلط است و آن را باید اساسی اصلاح کنیم. اوضاع در این جهت، روز به روز بدتر می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1076

به "اولیایی: وزارت ورزش برای مدیریت باشگاه ها یک بله قربان گو پیدا می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیایی: وزارت ورزش برای مدیریت باشگاه ها یک بله قربان گو پیدا می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید