تخم مرغ را نجوشانید؛ بخارپز کنید!

به گزارش لیتن، به جای جوشاندن تخم مرغ، باید بخارپز کردن را امتحان کنید. این راه هم سریع تر و هم بهتر است.

تخم مرغ را نجوشانید؛ بخارپز کنید!

تخم مرغ یک غذای ساده است و تخم مرغی که جوشانده و سفت شده است در واقع خبرنگاران ریزی دارد. اگر خیلی پختن تخم مرغ طول بکشد، یک حلقه سبز دور زرده تخم مرغ به وجود می آید که شاید اشتهای شما را کور کند. اگر هم زود بر دارید تازه هستند و نمی توانید آنها را پوست بکنید. اگر می خواهید برای ناهار یک سالاد تخم مرغ سریع درست کنید، این امر می تواند مانعی بر سر راه شما باشد.

وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور تخم مرغ سفت شده را بپزید. در واقع، این برترین زمان است که یاد بگیرید جوشاندن کامل و وقت گیر را کنار بگذارید و بخارپز کردن را وارد زندگی خود کنید.

اگر تخم مرغ را به جای جوشاندن، بخارپز کنید، تخم مرغ تر و تازه تری خواهید داشت زیرا به آرامی پخته می گردد. وقتی تخم مرغ در حال جوشیدن است بیشتر احتمال شکسته شدن وجود دارد زیرا حباب های داغ آب با تخم مرغ برخورد می نمایند و آن را می شنمایند و در نتیجه آب به داخل تخم مرغ نفوذ می نماید. اما وقتی بخارپز می کنید این احتمال به صفر می رسد.

علاوه بر این، وقتی تخم مرغی به ظرف بخارپز اضافه می گردد مثل زمانی که تخم مرغ ها در ظرف آب در حال جوشیدن هستند دما پایین نمی آید. بنابراین، پوست کندن آنها راحت تر است. تخم مرغ هایی که در دمای بالا پخته می شوند راحت تر پوست کنده می شوند.

وقتی بخارپز می کنید، تخم مرغ سریع تر پخته می گردد زیرا لازم نیست میزان زیادی آب بجوشد؛ بلکه میزان کمی آب در ته یک ظرف می تواند تخم مرغ را بخارپز کند.

روش بخارپز کردن تخم مرغ

  • برای بخارپز کردن تخم مرغ، حدود 3 سانتی متر از قابلمه را آب کنید. ظرف بخار را داخل آن قرار دهید و درب قابلمه ببندید و آن را روی شعله بگذارید.
  • وقتی آب به میزان کافی گرم شد و بخار کرد، به آرامی تخم مرغ ها را با استفاده از انبرک اضافه کنید و دوباره درب قابلمه را ببندید. مراقب بخار آب داغ هم باشد.
  • اگر تخم مرغ نرم می خواهید 6 دقیقه و اگر سفت می خواهید 11 تا 12 دقیقه زمان دهید تا بپزد. مدت زمان ماندن تخم مرغ ها در قابلمه به تعداد تخم مرغ ها بستگی دارد.
  • سپس، تخم مرغ ها را در آب سرد بگذارید تا بیشتر از این پخته نشوند.
منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2170

به "تخم مرغ را نجوشانید؛ بخارپز کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ را نجوشانید؛ بخارپز کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید